Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem hízik a kislányom. Mit...

Nem hízik a kislányom. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

7,5 hónapos a lányom. Múlt hónapban 10 dekát gyarapodott, most 3 hét alatt 5 dekát. Mindent adok neki, amit ebben a korban már lehet, kap húst is, tejpépet, gyümölcs, főzi, reggel-este szopizik. Nem sovány, nem sápadt, jó kedélyű, boldog baba. A védőnő szerint nagyon sokat mozog, és azért állt meg a hízásban. Pörög-forog, felül fekvésből és négykézlábból, kúszik-mászik, és egy hete felállt egyedül.

Bevallom őszintén, azt sem tudom, hogy mennyit "kellene" ennie, mennyi az ideális mennyiség, és azt meg végképp nem, hogy ha már nem anyatejes, mennyit "kell" híznia egy hónap alatt.


2011. jan. 7. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Amig boldog és mosolyog Te se kinozd magad ilyen gondolatokkal.


Majd bepótolja más hónapban.


Mennyi a súlya 7.5 hósan? 8 kg megvan?

2011. jan. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

novemberben 7310 gr

dec: 7420 gr

jan: 7470 gr

Viszont most is nyúlt 3 hét alatt 1,5 cm-t. Férjem szerint most inkább nyúlik, aztán majd megint elkezdi összeszedni magát. Csak olyan rossz, hogy tényleg mindent megteszek, főzök, kisérletezgetek, és nincs látszata. Főleg azután, hogy amíg csak szoptattam, volt, hogy 1 kilót is hízott egy hónap alatt. Tudom, hogy ilyen korban már nem híznak annyit, de aggaszt, hogy így megállt. Paramami vagyok sajnos!!!!! :(

2011. jan. 7. 10:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,az én kislányom 8 hónaposan 7100 gr,nagyon keveset eszik,alig szopik valamennyit és nem kell neki a pótlás sem!....(4400 gr-mal született)
2011. jan. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
...és én is paramami vagyok.:(
2011. jan. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az én fiam 3150 grammal született,most 13 hónapos és 8116 gramm.eszik,tömni nem tudom.állandóan jön-megy,az egyik doki azt mondja,meg anyukám is,hogy sovány és híznia kell,a másik doki meg a védőnő meg azt,hogy formás és így jó.ha éhes a gyerek,úgyis jelzi és akkor kap enni.
2011. jan. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egy kicsit megnyugodtam. Anyukám is mindig azt mondja, hogy úgyis eszik, ha éhes, éhen meg nem fog halni. Tömni én sem akarom, mert szerintem azzal pont az ellenkezőjét érném el. Remélem, hamarosan rendeződik a dolog. Köszke nektek lányok!
2011. jan. 7. 13:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Kislányom 2950-nel, 51cm-rel született.

9 hónapos elmúlt, most 8 kg ruhástól, és 71,5 cm.

Mindent eszik, ami neki való,(nem is keveset), nem válogat, viszont rengeteget mozog. Csak akkor van nyugton, ha alszik.

Ne izgulj, szerintem nálatok is a mozgás tehet róla! :)

2011. jan. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!