Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 honapos kislanyom ma reggel...

9 honapos kislanyom ma reggel ota visszautasitja a cicit! Mit csinaljak? Adjam neki az ebedet (fozelek) vagy "eheztessem" meg kicsit, hatha szopizik kesobb? SOS!

Figyelt kérdés
Tegnap este meg szopizott, ma reggel mar nem akarta elfogadni. felek, ha adok neki mast, teljesen leszokik a szopirol. ja, es meg se kostolja, ha mar kozelitem a cicihez, bombolni kezd, ugyhogy nem a tej ize a baj. szerintetek?
2011. szept. 30. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem éheztetném.

Attól még hogy most főzeléket kap, nem fog leszokni a ciciről.

Ha mégis leszokik, akkor az nem azért van, mert adtál neki főzeléket.

Lányom hozzátáplálás mellett is sokáig elfogadta reggel és este a cicit, de csak félálomban. Ha nem volt elég fáradt és álmos, akkor inkább a "normális" ételeket választotta.

Ez egy természetes folyamat.

Adj neki mást, és este próbáld meg újra megszoptatni, hátha akkor elfogadja.

2011. szept. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Szia!

Az én lányom 10 hónapos korában csinálta ugyanezt, napokon keresztül elutasította a cicit, csak akkor szopott, amikor félálomban volt. Drasztikus lépéshez folyamodtam (védőnői engedéllyel persze): 2 napon keresztül nem adtam neki mást, csak anyatejet, ezt úgy értsd, hogy ha éhes volt, nem kapott főzeléket vagy gyümölcsöt, hanem cicivel kínáltam, így kénytelen volt abból enni. Így hamar helyreállt a rend, most 14 hós, és még mindig szopik napjában többször. A mai napig nem tudom, hogy a foga volt akkor a baj, vagy szopási sztrájk... de azóta nem volt ilyen problémám vele.

2011. szept. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14:22-es vagyok, bocsánat, azt elfelejtettem leírni, hogy szorgalmasan fejtem, és pohárból itattam meg vele az anyatejet, így értettem, hogy nem adtam neki mást enni. Aztán utána már elfogadta újra ciciből is.
2011. szept. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen mindkettotoknek!


14.18-as: Oke, hogy termeszetes folyamat, de ilyen hirtelen lehetseges?


14.22: Jo otlet, megprobalom poharbol. Neked rogton elfogadta igy, vagy csak amikor mar nagyon ehes volt?

2011. szept. 30. 14:57
 5/6 anonim ***** válasza:

14:22-es vagyok, igen, ha nem ciciből adtam, hanem pohárból, akkor rögtön elfogadta. Ezért gondolom, hogy nem leválasztani akarta magát, hanem valószínűleg a foga jött, mert nem magával az anyatejjel volt gondja.

Ha neked nem pohárból iszik, próbáld meg cumisüvegből vagy kiskanállal adni neki.

Majd írd meg, hogy mire jutottatok! :)

2011. szept. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ugy tunik, nekem is elfogadja poharbol, remelem, mint nalatok, nalunk is visszaall majd a rend par nap mulva. Koszi megegyszer!
2011. okt. 1. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!