Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor érdemes megvásárolni a...

Mikor érdemes megvásárolni a kisruhákat a leendő újszülött picúrnak? Honnan lehet tudni, hogy mekkora méret kell?

Figyelt kérdés
2009. jan. 29. 23:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én folyamatosan vásárolgattam,de nem túl sok rucit,pont azért,mert nem tudtuk a méretet. mikor hazajöttünk a kórházból a férjem elszaladt és vett még ruhákat. Amit javasolni tudnék neked,hogy 56-nál kisebbet ne vegyél, és 56-ból is csak keveset, inkább 62 mérettel kezdj. az nem baj,ha nagyobb rá,de az baromi idegesítő,ha a drága ruhákat csak 1-2 hétig hordja vagy kinövi már a pocidban :)
2009. jan. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy átlagos újszülött, aki kb 3 kg, 56-ost hord, de csak kb 2 hétig.

Ha mondjuk ti magasak vagytok, lehet h a picurod is hosszabb baba lesz...

Szerintem érdemesebb eleve 62-essel készülni, ezeket legalább tovább tudja majd hordani.

Hogy mikor vedd meg? Rajtad múlik: apránként gyűjtögeted be, vagy egyszerre veszed meg - a lényeg, hogy a nyolcadik hónapban azért legyen meg az a mennyiség, amire az első néhány héten szükség lesz, mert ha megszülsz, neked nem lesz időd ruhák után rohangálni, legfeljebb csatasorba állíthatod a rokonságot.

2009. jan. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó hónapra (vagyis a 36 hét körül)már érdemes felkészülni, mert a 38 héttől bármikor jöhet a pici, akkor már nem tartják vissza a szülést, ha megindul.


A 36. héten szoktak egy UH-t csinálni, akkor megmérik a picit, megbecsülik a súlyát. Az átlagos újszülött baba 50 cm és 3000 g, de nem érdemes nagyon sok 50-es ruhácskát venni, mert nagyon gyorsan nőnek. Az 56-os általában az elején még nagy, de inkább ebből készülj több ruhácskával.


Amúgy most érdemes vásárolni, mert mindenhol akciók vannak, így talán olcsóbban juthatsz ruhához (pl. bodyk, pizsik, rugdalózók).

2009. jan. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
én nem is vettem 56-os rucikat csak 62-est, igaz egy-két 56-ost kaptam, de csak pár hétig hordtuk őket!a 62-est "jóval" hosszabb ideig hordta a pici lányom!
2009. jan. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én babonából a 20. hét előtt szinte semmit nem vettem, de ezt mindenki maga dönti el.

Mikor elkezdtem ruhát vásárolgatni, 56-osnál kisebbet nem vettem, és abból is mindössze 6 bodyt, és talán 4 rugit. Majd következett a 62-es méret, abból is 4 bodyt, 3 rugit - ezt is még a terhesség alatt. Mire meglett a baba, több méretben volt ruhánk.

Nekem ez bejött, mert az első hetekben egyáltalán nem kellett futni vásárolni (se időm nem lett volna rá, és előre nem lehet tudni azt sem, hogy fog gyógyulni szülés után a seb), tudtam válogatni is a ruhák között.

Ha meglesz a baba, együtt lesztek, Te fogod látni milyen mértékben növöget, mikor kell és miből új vagy nagyobb! semmiből nem érdemes sokat venni! Ráadásul a különböző gyártók méretei eltérnek, hiába van ráírva egy szám... Nekem volt olyan rugim, amire 62 volt ráírva, de valójában kb 68-nak felelt meg, vannak átfedések.


A kisfiam 51 centivel és 3490 grammal született, most fél éves és 74-80-as ruhát hord. Egyik ismerősünk kisfia 1 éves korában volt ekkora. Most mit mondjak? :) genetika :)

2009. jan. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, mi nagyon megjártuk a ruha vásárlási témával! Tanácsot kértem én is a szülőktől ismerősöktől, akiknek nemrég volt babájuk, és mindenki az 56 méret mellett voksolt. Szülésem előtt egy héttel nézték a picurt, azt mondták, hogy max 3800g. Nagyon megörültem, hogy nem lesz egy óriásbébim. Otthon várt jópár babaruha, 1-2 új szerzemény, és jópár amit anyukám elrakott a legkisebbik tesóimtól. Csaba Koppány fiam mire megszületett, mert lustított még bent 8 napot, szépen összeszedte magát súlyilag! 4280g és 58 cm volt. Amit megvettem neki 56-os rucit, amiben hazahoztam a kórházból, az ippen jó volt rá. Mondhatni arra jó volt, hogy hazahozzam benne, de semmi több. Többet egyszer sem tudtam ráadni! Férjemet küldtem el venni pár 62-es méretet.

Most is hatalmasak vagyunk, február 8-án töltjük a 7. hónapunkat, és 9 kg vagyunk.

szóval, nem érdemes nagyon bevásárolni...

2009. jan. 30. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
én is szinte csak az utolsó hónapban vásároltam,de inkább kellékeket,mint ruhákat.Nagyon sokat kaptunk az uncsitesóktól...és amúgy is csak pár hétig hordja.De azért vettem 56osakat,azt gondoltam kicsi lesz,de nem lett.Kb 3hétig hordta,mert a helyzet a köv volt:azok a rugik,amelyiknek a talpa jó volt,a lába volt hosszú és fordítva.Úgyhogy inkább lógjon rajta,mintsem hogy szorítsa-gondoltam.53cm és 3800g született.most 62cm és 5700g körül van és most kezdjük a 3-6hónapig méretűeket...62-68as.ja és 3 hónapos már.
2009. jan. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mennyire befolyásoló tényező, hogy én alacsony vagyok, és családon belül anyai ágon alacsonyak a nők? Én pl. születésemkor (időre születtem) nem értem el a 3 kilót és a 40 cm testhosszt.
2009. jan. 30. 16:30
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

5. válaszoló vagyok

A baba növekedésében a genetika fontos és meghatározó lehet. Leírom, hogy nálunk mi a helyzet: én 2600 grammal és 48 centivel születtem, most 163 centi vagyok, és a szüleim sem "óriások". Kisfiam 37. hétre született 3490 grammal és 51 centivel. Az utolsó UH-okon már mondta az orvos, hogy a méretek alapján a kisfiam 2 héttel nagyobb babának felel meg, nagyobb az átlagtól, valószínűleg az apukájára fog ütni! Apukája 190 centi körüli! Eddig, ahogy nől a Pindur, tényleg tiszta apja, mert még csak 6 hónapos és 75 centi körül van (ki ahogy méri) és 10 kiló!

Hányadik hétben vagy?

Abban az időben az UH-os orvos nekem azt mondta, hogy a babák általában a 20. hétig nőnek azonos mértékben, "egységesen" (persze ez sem szentírás és nincs két azonos baba) és az öröklődés, ki melyik szülőre fog inkább hasonlítani méretre utána jön a képbe. Nálam ez bejött, mert kb. a 20. hét után kezdtem látni a kiugrásokat/eltéréseket a nagykönyvben megírtaktól.

2009. jan. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!