Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit (hány millilitert)...

Mennyit (hány millilitert) hányszor eszik naponta 2 hónapos babátok? Anyatejes, vagy tápszeres? És mekkora?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
De örülök a kérdésednek, épp most foglalkoztat engem is ez a dolog, kicsit aggódom is... Szóval: 11 és fél hetes a babám, és néhány napja a következő van: Este kb. 10-kor eszik 200gr körül, elalszik, és ha reggel nem keltem föl, 8-9 körül ébred magától. Ekkor ismét 180-220 gr körül eszik, fönt van 1-2 órát, majd alszik, és van úgy, hogy 5 órát is alszik, tehát legközelebb 13-14 óra körül kel, eszik(a szokásos 200gr körül), 15-16 órakor elalszik, és gyakran csak este 20 óra körül kel, eszik, és reggelig alszik. Vagyis összegezve, van olyan nap, amikor csak 3szor 200gr-ot eszik, ami szerintem kevés. De általában 4szer 200-at szokott. Miért kérdezed, te babád mennyit eszik-alszik?
2011. jan. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
...első vagyok: anyatejes, 59 cm, 5300 gr, és hétről hétre rendesen gyarapszik.(3160-nal született)
2011. jan. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nagyon jól eszik a babád, ne aggódj! A fiam holnap lesz 9 hetes, 59 cm és 4800 gramm, ő 3330 grammal született. Ő 6-szor eszik, egy nap (éjjel egyszer) de csak 100-140 ml-t egyszerre. Napi összességében 650-700 ml között. Én azon aggódom, hogy ez kevés, de végülis ő többször eszik kicsit egy nap. Az alvás nálunk úgy megy, hogy este 8 körül elalszik, éjjel 4 körül kel és eszik, majd reggel szinte pontban fél 8-kor kel. Nappal 3-szor alszik hosszabban, 1-3 órákat, és rövidet többször is.
2011. jan. 9. 22:14
 4/6 A kérdező kommentje:
ami kimaradt, a fiam tápszert is kap, a 6 étkezésből 4-5 anyatej, 1-2 tápszer.
2011. jan. 9. 22:15
 5/6 anonim ***** válasza:
A Te babád is jól eszik! Szerintem a súlya is tökéletes,na meg az alvása is az ilyenkor megszokott. 9 hetesen mi még nem ettünk ennyit, úgy emlékszem. Én inkább csak azért aggódom, mert CSAK 3szor eszik... És talán sokat alszik... Jó babázást Neked :))) !
2011. jan. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kg-onként kb. 150 ml a babák folyadékigénye, tehát az előző anyukáknak írom, hogy teljesen rendben van a dolog, habár a 3-szori evést naponta egy kicsit kevésnek találom, habár nem vagyunk egyformák. Ebben a korban fél, 1 kg-ot híznak a babák, úgyhogy ha megvan a súlygyarapodás, nem kell izgulni. Egyébként 6 hónapos most a kisbabám és én is mindig izgultam, hogy minden rendben van-e.
2011. jan. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!