Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már, hogy az esti fürdésn...

Volt már, hogy az esti fürdésnél együtt fürödtetek/fürdötök a babátokkal?

Figyelt kérdés

...persze 1 éves kor után gondoltam.

Ha fürödtetek tetszett neki?


köszi


2011. jan. 9. 21:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
Nem. Senkivel nem fürdik együtt a család egyetlen tagja sem,mert nem tartom higiénikusnak. Különösen nem,ha kisgyerek fürdik együtt egy felnőttel.
2011. jan. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Ez egyéni döntés kérdése. A család bacilusállománya úgyis összerendeződik, még a kutyával is.

Gyermekorvosok állítják, hogy minél több baktériummal találkozik a gyermek első életévében, annál jobb, erősebb lesz az immunrendszere. A tanyán élő kisgyerek ezért sokkal ellenállóbb a "steril szobában" tartottnál.

Ez utóbbi információm nem függ össze a közös fürdéssel. Csak úgy megjegyeztem.

A papával, mamával való fürdés nagy élmény. Ajánlatos előtte lezuhanyozni az egésznapos munka után, ahogy illik a strand medencéjébe belépés előtt is. Aztán jöhet a közös pancsi, a közös nagy öröm. Feltétlenül erősíti a lelki kapcsolatot.

2011. jan. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
Igen, de nem az estinél, hanem amikor a haját vágom (havi 1x), utána ugye minden hajas, én is ő is, úgyhogy irány a pancsi. Kisfiam imádja, nagyokat pancsolunk ilyenkor kettesben :)
2011. jan. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

A mi családunkban ez nem okoz gondot, nálunk egy felnőtt 1 6 hónapos és egy 23 hónapos fürdik együtt a kádban általában. A pici kb 4 hónapos korától. Így a leggyorsabb, biztonságos és a legnagyobb móka!

Babaúszáson is együtt van a család és ott még klór sincs a vízben csak egy egyszerűbb víztisztító.

A higéniáról annyit hogy megértem ha valaki ezt nem tartja higénikusnak talán azért mert előfordult hogy a kicsi suttyomban belekakilt a vízbe, akkor gyorsan mindenkit átmostunk, fertőtlenítettem.

2011. jan. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

15 hónapos a kisfiam, de mi még nem fürödtünk együtt, de nem a bacik miatt, hanem mert nem igazán tudnánk megoldani.

Van egy megszokott kis szeánszunk, és nem lenne egyszerű mindent megborítani.

Apa az úszómester, ő fürdet, amíg én elkészítem a tejitalát, vizet teszek a csőrösébe, összepakolom a játékait, elrendezem a szobáját, az ágyat, stb.

Mire végzek, már veszi is ki apa a fürdőkádból, aztán közösen megtöröljük, felöltöztetjük, majd az én ölemben ülve-fekve issza meg a tejitalát, éneklés, kis mondókázás, és irány az ágy.

Szóval egyszerűen nem nagyon tudnánk kivitelezni.

Már gondolkodtam rajta, hogy kellene, de bevallom őszintén kicsit attól is félek, hogy utána minden este ezt követelné. Szóval nem tudom, majd valamikor talán kipróbáljuk.

2011. jan. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
2 éves múlt a kisfiam, mióta a nagy kádban fürdik, azóta ez apával az egyik legjobb móka:-) Mindketten imádják!
2011. jan. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

14 hónapos a fiam, már mi is fürödtünk együtt és apával is szokott, vele többször. Természetesen ahogy már előttem is írták, az ember nem nyakig olajosan vagy egész napi kertészkedés után ül be a kádba a gyereke mellé, ez alap. De én semmi kivetnivalót nem látok abban, ha néha együtt fürdik a gyerek a szüleivel.

Az én fiam igazán szeret pancsolni, akár egyedül, akár velünk.

2011. jan. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!


A 21:51-es válaszolóval teljesen egyetértek,és nálunk is teljesen ugyanez a helyzet.Apa fürdet addig én elrendezek mindent.

Talán egyszer mi is kipróbáljuk az együtt fürdést,persze a higiéniai szabályokat betartva...:)

2011. jan. 9. 22:14
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk üvöltés volt a kiskádban fürdéskor már az első naptól kezdve, ahogy hazahoztuk a kórházból. 3 hétig így fürdettük, majd úgy döntöttünk, hogy a zuhanykabinban zuhanyozni fog. Apja beült törökülésbe a zuhanytálcába és úgy zuhanyoztatta. Één adom be neki és veszem el tőle a gyereket. Azóta imád fürdeni. Sosincs sírás. Nálunk ez a megoldás vált be.
2011. jan. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

nálunk nagyon rég az a rend, hogy este kiengedem a nagy kád vizet, levetkőztetem törpit addig férjem lezuhanyozik (van külön zuhanyzónk), aztán együtt pancsolnak kb. fél-1 órát :)

a nap csúcspontja mindhármunknak :) én addig kikészítem a ruhát, megcsinálom a tápit, rendberakom a gyerekszobát és ha nagyon megy a fürdőben a móka még kicsit netezek is :)))

2011. jan. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!