Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik együtt alszanak a babájuk...

Akik együtt alszanak a babájukkal, adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

Hogy oldjátok meg, hogy ne essen le az ágyról? 10 hónaposom éjjel is "mászkál" álmában, átmászik az odatett nagy akadályokon is (párna, nagy takaró összegöngyölve). Mindig figyelni kell, szinte alig alszom. Ráadásul attól is félek, hogy ráfekszem véletlenül. Arról nem is beszélve, hogy ha éjjel ki kell mennem, nem merem otthagyni. Azok most ne írjanak, akik kiságy pártiak, mert kb 1 hónapja teljes képtelenség ott altatni. Amint beteszem, felébred, és kétségbeesetten sír. Ja és ez is olyan téma, amit már olvastam itt valahol, hogy akinek angyali babája van, nem tudja, hogy nem elszúrt nevelés következménye ez vagy az a dolog. Nekem az első gyerekemet nem kellett ringatni, mindig a kiságyban aludt, nem gyötrődött fogzási fájdalomtól, nem volt hasfájós, nem volt sírós. Most a másodikban megkaptam mindezt duplán, megspékelve a koraszüléssel és a hónapokig tartó kórházzal, műtéttel. Szóval a tökéletes babák tökéletes anyukái csak akkor írjanak, ha a válaszuk nem az ő tökéletes helyzetüket jeleníti meg, hanem az én gondomra gyógyír.:)

Köszönöm előre is!


2011. nov. 13. 22:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én egy tökéletes kiságyban alvós baba közel sem tökéletes anyukája vagyok. Remélem nem baj ha leírom az ötletemet. :)

Esetleg megpróbálhatnád, hogy odatolod a kiságyat a ti ágyatok mellé úgy, hogy az ágy felőli rácsot leszereitek. Így melletted lehet de 3 oldalról körbe van védve, a 4, oldalon meg te vagy. Így nem is tudsz ráfeküdni és pisilni is kiosonhatsz.

2011. nov. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Na szval mi is egy ágyban alszunk most 16 hónapos a lányunk és fél éve megy ez az együtt alvás. Mi úgy csináljuk h köztünk alszik, :)

Ha a férjem nagyon fáradtan jön haza akkor szélre teszem de csak akkor. Olyankor odahúzom a konyhai nagy háttámlás székeinket(képtelenség eltolni őket mert iszonyú nehezek) meg két nagypárna.

2011. nov. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

:) Aranyos vagy, hogy ilyen gyorsan írtál, és van humorérzéked is, köszönöm!:)

Megbeszélem apával az ötletedet, mert ez nagyon jól hangzik, eszembe sem jutott!

2011. nov. 13. 22:34
 4/14 A kérdező kommentje:
Másodiknak is köszi! Szóval barikád építés...ez sem rossz ötlet! Tudtam, hogy sikerül megoldást találni, sokszor kaptam már itt segítséget! Írjatok még! Köszi!
2011. nov. 13. 22:36
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Matrac a földön.3 és fél éves,most is így alszunk.
2011. nov. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szoptatod még?

Az én lányom,ha ennyire ficánkolt,elkezdtem szoptatni és visszaaludt.

Nem értem az akadályokat,mert ha veled alszik akkor hova teszed az akadályokat?

Én egyszerűen magam mellé vettem,a saját paplanommal takartam be,az oldalánál jól begyűrtem a paplant,onnan nem esett le.És a gyerekek nagyon érzik a szülők szorongását és át is veszik!Lehet egy kicsit oldódnod kellene és minden egy kicsit könnyebb lenne.

És amiatt ne aggódj,hogy ráfekszel!Az anyai ösztön emiatt is van!

Megértelek,mert az én lányom is ilyen anyás volt másfél évig 2 óránként kelt,2 éves koráig szopott,nagyon sírós volt.Akinek nincs ilyen gyereke el se hiszi,hogy mit ki nem próbál az ember,hogy a babának is jobb legyen!Rávágják,hogy el van kényeztetve!Kicsi vigasz tudom,de lassan kinövik.A lányom már 9 éves,de még mind a mai napig felkavaródnak bennem ezek a dolgok.

2011. nov. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Szintén első baba, szintén nem kiságyas, szintén idő előtt született. Mi kétlaki életet éltünk ezért vettünk 2 kiságyat is. Szépen megvettünk bele mindent, fejvédő, körforgó, matrac, kis lepedők. Megszületett a kicsi újra élesztés, melegítés, sárgaság de szerencsére semmi több, kórház szabályai szerint mindenkinek kötelező 6 napot töltöttük csak bent!

Hazavittük és mivel korábban érkezett elég bukós volt, na meg persze mohó is (anyatejes). Szuperül elvolt a kiságyban egész délután, eljött az esti hosszú alvás ideje. Mivel első baba, ezért az apukája szó szerint 5 percenként ugrált ki a kiságyból, nézte a kicsit, hogy minden rendben van-e. 1 óra után meguntam és mondtam, hogy hozza ide közénk, mert így sem a kicsi, sem mi nem fogunk aludni! Na azóta eltelt 18 hónap és a kicsi MÉG MINDIG velünk/köztünk alszik. Az egyik kiságyat eladtuk, a másik bekerült a garázsba. Különösebben nem bánom, hogy így alakult, mert imádom a szuszogását hallgatva elaludni, imádom mikor reggelente a puszijára ébredek, imádom mikor éjjel hozzám bújik, imádom mikor matatva keresi és felkacag félálomba mikor "megtalálja" a cicimet és rácuppanhat...

Persze van ebben is nem szeretem időszak, pl:: éjjel keresztbe fordul és fejbe rúg, szabályosan letúr az ágyról, elveszi a párnámat, odabújnék az apukájához...

Persze vannak félelmeim is az együtt alvás miatt, ilyen pl.: mi lesz ha külön ágyba akarom szoktatni? Mi lesz ha jön a tesó?


Kicsit elkalandoztam, de úgy gondoltam kell egy kis előzmény a válaszomhoz a kérdésedre. :D

Szóval attól ne félj, hogy rá fekszel, mert a tudat alattid tudja, hogy ott van a babád és így nem fogsz ráfeküdni. Gondolom akkor nincs Apuka ha az ágy másik oldalán takaró van göngyölve akadály képen. Nem tudod befordítani az ágyat a falhoz? Esetleg a kiságyat odatolni? Vagy a kiságy egyik hosszú oldalát leszedni, odatolni az ágyhoz, egy magasságba hozni a kiságyat és a rendes ágyat és a kiságyban altatni?

Este meg tegyél az ágy köré vastag takarókat, hogyha mégis legurulna akkor puhára essen.

Esetleg egy nagy matrac beszerzése? Nekünk az egyik lakásban csak az van a földön és tök szuper! Bevallom gyerek szempontjából tökéletes és Én magam is jobban szeretem valamiért, mint az ágyat!


Hirtelen ennyi jutott eszembe, de majd még írok ha kitaláltam még velemit! :D

2011. nov. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
nálunk a falhoz van betolva az ágy, a végére meg 2 nagy párnát raktam, azon nem tud átmászni, főleg hálózsákban nem
2011. nov. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szia! Enyém is korababa, mi is sokat voltunk kórházba születés után, és nekem a legelejétől, ahogy haza került, mellettünk alszik! Én a legelejétől úgy oldom meg, hogy mivel apa össze vissza ficánkol álmában, én egy helyben fekszem szinte, ahogy lefekszem, úgy kelek, így nem középre raktam a picit, hanem magam mellé szélre! A kiságyát meg odahúztam az én oldalamra, így védve van arról az oldalról! Szerencse, éjszaka jól alszik, szinte mindig végig alussza az éjszakát, és csak nagyon-nagyon ritkán kezd el éjjel "vándorolni", de azt egyszerre észre veszem, így én több oldalról nem védem! Igazából a fejünknél a falnak van teljesen tolva az ágy, mindkét oldalon van egy éjjeli szekrény, valamennyire az is véd, ugye az én felemen a kiságy, így csak az ágy vége marad szabadon, de én arra még nem is gondoltam, hogy oda is kellene rakni valamit! Ha ritkán éjjel ki kell mennem, pl. pisilni, akkor oda szólok apának, hogy figyeljen addig rá, míg kint vagyok! Jó egészséget nektek!!!
2011. nov. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok, nem ismertem remélni, hogy ilyen hamar ennyi együttérző és értékes választ kapok!

Nem szoptatom sajnos a kisfiamat, mert 28 hétre született, és 10 hetesen került haza, addigra minden erőfeszítés ellenére elapadt a tejem (talán a bánattól...). Van apukája.:) A takaró összetekerését azért írtam, mert amikor hajnalban kelek, hogy ébresszem a nagylányunkat, akkor ott kell hagynom a picit az apával, és így az én oldalamról már semmi sem akadályozná, hogy leessen. Bár az az igazság, hogy a férjem is minden rezzenésére felébred, szóval amikor én felkelek, ő már csak félálomban szundikál tovább még egy kicsit. Köztünk alszik a pici, de az első napokban előfordult, hogy arra ébredtem, hogy a puha kis keze alattam van. Nagyon mozgékony, a napokban tanult meg felállni, mindenre felkapaszkodik. Tegnap hajnalban arra ébredtem, hogy rátámaszkodik a mellkasomra, és a kezeivel próbálja "kinyitni" a csukott szemeimet!:) Ezt háromszor csinálta, a párom mindig leszedte rólam.:D Én alszom mélyebben egyébként. Olyan is előfordult, hogy valahogy egy pillanat alatt félálomban elmászott köztünk az ágy végéig, és arra ébredtem, hogy az apukája nyúl utána, mert már a lábamnál van! Szóval mobil a baby, nagyon is...:D

De nagyon sok jó ötletet írtatok, köszönöm szépen!

2011. nov. 13. 23:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!