Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fiam csak 2*20 percet...

A fiam csak 2*20 percet alszik napközben átlagosan.2 hónapos. Ez ugye jó eséllyel kevés az ő korában?

Figyelt kérdés

Babakocsiban akár egy órát is, de nagyon nehezen alszik el. éjjel sem a legjobb alvó. jól gondolom, hogy ez kevés ebben a korban. sokat fáj a hasa mondjuk, elég nyűgös is.

hogyan tudnám elérni, hogy jobban/többet aludjon? úgy látom, többet igényelne, de minden apróságra felriad. pl arra is, hogy átfordulok egyik oldalamról a másikra és nem alszik egy ágyban velünk, van saját kiságya a szobánkban.


2011. jan. 10. 11:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nálunk ugyanez volt a helyzet.első 2 hónapban 24 órából kb 4 et ha aludt:)utána az éjjeli alvások ugy ahogy rendeződtek napközben kb annit aludt mint a te babád.én is kétségbe voltam esve,érdeklődtem homeopátiás szerek után de ugy döntöttem várok hátha picit nagyobb leszáll beáll magától.így is lett.mostmár 3-4 szer alszik egy nap 2x 1-1 órát a többiben fél órákat szundizik.6 hómapos lesz.az éjszaka nekünk is olyan hogy fordulok és akkor ő is kel.szerintem várj még mert még nagyon pici.nekem is ezt tanácsolták.kitartás.
2011. jan. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
és ha lehetne még egy extra kérdést: mivel nagyon pici még, nehezen köthető le a figyelme, pláne huzamosabb ideig. mit játsszak vele? vagy egyáltalán mihez kezdjek vele az éber időben, mert mindentől egy-két perc alatt elfárad, de aludni nem hajlandó a sok sírástól meg már falra mászom időnként. nem panasz, csak kétségbeesés lassan.
2011. jan. 10. 12:07
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez baj, mert nem fejlődik megfelelően az idegrendszere. + Amit ébren tapasztal, azt alvás alatt tanulja meg. Ha nem alszik, nem tanul.


Húgoméknál ez a probléma akkor oldódott meg, amikor a tej mellé kapott tápszert is. Egy ideig nyomatta a doki a "csak anyatej" dolgot, de aztán a húgom rájött, hogy a gyerek egyszerűen éhes. És ha nincs elég tej, nincs mit tenni, bármilyen szép gondolat is, hogy csak szopjon a baba.

2011. jan. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi 2 hónaposan tettünk csörgőt a babaágyba. Azt már akkor elkezdte felfedezni, a maga módján, lekötötte elég jól.
2011. jan. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Most kezd ismerkedni ő is a csörgővel, de csak pár percig működik a dolog :-(

Kedves Második: fura lenne, ha kevés lenne a tej, bár eleinte volt ilyen gond, de mostanában inkább az a jellemző, hogy néha már a nyakamon folyik, pl éjjel, ha véletlenül alszik 3 órát egyhuzamban és heti 200 grammot gyarapszik. ennek ellenére lehet kevés? :-(

2011. jan. 10. 12:30
 6/11 A kérdező kommentje:
Inkább a hasfájásra gyanakszom, mert szinte mindig sírva ébred, tekereg és ha szerencsénk van, pukizik. na és persze nem segít semmilyen csodaszer, torna, stb.
2011. jan. 10. 12:35
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha ennyi tejed van, nem valószínű, csak egy tipp volt. Méred szopás előtt és után? Abból kb. ki kéne derülnie.
2011. jan. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
szia, szerintem ez az alvásmennyiség nagyon kevés egy ekkora gyereknek, ha babakocsiban alszik, akkor inkább sétálj vele minden nap 1 órát ha az időjárás engedi. Az alvás alvást szül, tehát ha jól alszik nappal, jól fog aludni éjszaka is. Esetleg megpróbálhatod azt is hogy nem evés után teszed le aludni, hanem ébren tartod, és inkább ébredés után egyen, mert akkor nem zavarja annyira az emésztés alvás közben, 2 nap alatt át fog állni arra, hogy ébredés után eszik. A napi játékkal kapcsolatban, én ennyi idősen sokat énekeltem, mondókáztam neki, és a hordozóban vittem mindig magammal a konyhába stb, együtt főztünk, teregettünk, mindig mondtam neki közben hogy mit csinálok, ezt nagyon szerette. Nézegettünk még könyveket az ágyon fekve, és megpróbálkozhatsz babamasszázzsal is, ez a hasfájásra is jó, meg ellazul tőle és lehet h jobban fog aludni. ( [link] ) És van egy könyv, amiben már születéstől vannak fejlesztő játékok, az a címe, hogy "Anya taníts engem", sok jó ötlet van benne.
2011. jan. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam is nagyon keveset aludt, ő is körülbelül ennyit, ahogy írod. Nagyon görcsös volt, és sokat nyűgölt emiatt is. Ami sokat segített, az a hordozókendő volt, felkötöttem magamra, és perceken belül elaludt. Mikor már nőtt egy kicsit, le is tudtam úgy tenni, hogy ne ébredjen fel. Érdemes megpróbálni. Szórakoztatásként nagyon sokat énekeltem neki, mondókáztam, már első pillanattól. Sokat hintáztattam pokrócba csavarva, vagy színes dolgokat tettem az ágya felé, amiket meg-meglöktem, hogy mozogjanak. Hosszabb ideig leköti a figyelmüket a fekete-fehér csíkos tárgy, illetve az arcok ( vagy arc-szerű mintázatú tárgyak). Én sokat sétáltam vele, (főleg azért mert így aludt a legtöbbet, és ez volt nekem is a legkönnyebb) és sokat tornáztunk is, amit szintén élvezett (nagylabdán, a hasamon, térdemen, meg háton fekve is).

Az alvásprobléma idővel megoldódik, bár valószínűleg sosem lesznek jólalvó lurkóink. A fiam most 6 hónapos, most is 2-3-szor alszik naponta, de legalább egyik belőle másfél órás. Általában van még egy 40 perces meg egy 20 perces alvás. A görcsös időszak lejártával mindenképpen könnyebb lesz.

Kitartást és sok türelmet kívánok nektek!

2011. jan. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, elfelejtettem íni, hogy a babáknak nincs alvásproblémájuk, alvásproblémánk, nekünk felnőtteknek van, mert nem tudjuk kipihenni magunkat, annyira, amennyire hozzá voltunk szokva. Egy baba annyit alszik amennyire neki szüksége van, és igen, vannak babák, akiknek nincs akkora alvásigénye, mint a többinek. Ez is babafüggő. Ne ess kétségbe, hogy nem alszik eleget, mert ezek szerint ennyi neki pont elég!
2011. jan. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!