Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babádnak mit adsz...

1 éves babádnak mit adsz ebédre? Főzelékek stb.

Figyelt kérdés
Felsorolásnak is örülök, nem receptekre gondoltam. Csak néha úgy érzem, mindig ugyanazt a pár főzeléket váltogatom.
2011. jan. 10. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is legtöbbször főzeléket adok. Próbálom úgy, hogy ne "mindentbele-főzeléket", nehogy minden egyenízű legyen.Inkább külön. Borsófőzelék, tökfőzelék, krumpli, zöldbab, spenót. Sokszor eszik rakottat, főleg rakott brokkolit. Szereti a krémleveseket, kicsit sűrűbbre főzöm és krumplikockákat rakok még bele. Megeszi már a tarhonyás húst, rizses husit is. Néha van sima párolt/sült csirke+krumplipüré. Nagyon szereti a vadast, ezt apró tésztával adom neki, vagy rízzel.
2011. jan. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ma pl. bolognai spagetti lesz sajttal, mindjárt főzni fogok. Ezt is nyugodtan lehet adni 1 éves babának.
2011. jan. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
egy évesen kezdtem a mi kajánkhoz hozzászoktatni,így mindenfélét.általában ebédre kapott valami tartalmas sűrű levest,vacsorára a másodikat.pl: savanyú krumpli leves,zellerkrém leves reszelt sajttal,tarhonya leves,paradicsom leves jó sűrűn rizzsel ,húsleves,ezeket adhatod neki nyugodtan.ilyenkor már adtam fasírtot főzelékkel,vagy ha magunknak rántott hal volt,neki megfőztem,és főztem hozzá paradicsomos krumplit.Tojásleves,azt nagyon szereti,egy éves kor után mehet a fehérje.rakott krumpli is mehet.sült csirke krumplipürével,meggymártással.ja,és mindent turmixoltam,mert nem ette a darabost.
2011. jan. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az esetek nagy részében főzeléket adok neki: spenót, sóska heti egyszer (csirkemájjal vagy míg ehette tojássárgájával); finomfőzelék, tökfőzelék főző és sütőtökből is; meggyszósz; almaszósz; krumplifőzelék; kelkáposzta főzelék; borsót csak módjával, mert még mindig fáj tőle a hasa, általában krumplival és répával keverve; ugyanígy a brokkolit és karfiolt is. Természetesen hússal dúsítom.

Krémleveseket krumplival és hússal. Vagy nagyon szereti a krémleveseket rizzsel és hússal (ez egy véletlen folytán keletkezett, de azóta favorit). Szereti a babgulyásszerű ételeket zöldbabbal és szárazbabbal is. (Én nem főzök rántással.) Kedvencei közé tartoznak a levesekben főtt zöldségek kevés lével, tésztával és hússal.

Készítek szaftos húsokat, tokányféléket rizzsel, tarhonyával, tésztával, galuskával.

Míg ehetett tejtermékeket nagy kedvence volt a savanyú káposzta párolva hússal, medvesajttal és joghurttal.

Most nagy kedvence a krumplis tarhonya.


Én általában úgy csinálom, hogy kigondolom, mit akarok főzni magunknak, átgondolom, hogy eheti-e a gyerek (mert szerintem egy 1 éves gyomra még nem mini felnőtt gyomor, de ez csak az én véleményem), és vagy veszek ki belőle neki, mielőtt olyat teszek bele, amit nem ehet, vagy főzök neki mást. Én nem találom macerásnak, hogy külön főzzek neki, hisz amíg magunknak megfőzök valamit, közben neki is elkészül a kajája.

2011. jan. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, lesz miből szemezgetnem!

13.04 hogyan készíted a főzeléket sütőtökből? Nálunk nagy kedvenc, de 1 évesen egyre inkább úgy tűnik, nem túl laktató a főtt tök kevés krumplival és egy kis hússal, hamar megéhezik utána. Dúsítod még valamivel a tököt?

2011. jan. 10. 13:12
 6/6 anonim ***** válasza:

A kommented előtti utolsó válaszoló vagyok.


Bocsi, most vettem észre, hogy kérdeztél tőlem.


Ugyanúgy készítem sütőtökből a főzeléket, mint főző tökből, csak, amikor észrevettem, hogy már nem laktatja a fiamat, krumplipürét készítettem hozzá. Na, úgy már laktat! :-)


Egyébként van egy klassz sütőtökös receptem, ami laktat is, ha érdekel, írj privit, elküldöm email-ben.

2011. jan. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!