Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiket bántottak a gyermekük...

Akiket bántottak a gyermekük neve miatt, nem bánták meg, hogy így keresztelték el?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 14:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
70%

Biztosan megbánták. Én nem adnék ilyen könnyen csúfolható vagy kirívó nevet a gyerekemnek.


Szomszédban van egy hét éves kisfiú, Bere a neve (régi magyar név) és Ciberének csúfolják. (az anyja nem bánta meg a névadást, de az apja igen).

2011. jan. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Minden nevet lehet csúfolni.Nem feltétlenül arra gondoltam,hogy mondjuk Oráliának nevzték el,hanem mint te is írtad,Bere.Nekem eszembe nem jutott volna a cibere pl,csak hogy a szülei szeretik a régi magyar neveket.
2011. jan. 10. 14:48
 3/25 anonim ***** válasza:
66%
A gyerekek MINDEN nevet tudnak csúfolni!Ebből senki ne induljon ki.A felnőtteket ki bántja nem értem,mindenkinek saját kiváltsága a gyermekeit elnevezni úgy ahogy nekik tetszik?!Én sosem bántanék senkit,mert úgy nevezi el a gyerekét ami nekem nem tetszik.Valamint az én név választásommal sem tudna senki bántani,mert hidegen hagy/hagyna.Szerintem, ebben is az a szépség hogy sok sok különböző név van,különböző az ízlésünk,ha nem így lenne lenne több százezer kisfiú és kislány egy-egy névvel....egyhangúság,unalom!!! :)
2011. jan. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
24%

Pld. a Martint hogy lehet csúfolni? Vagy a Pétert, Tamást?


Ne mondjátok már, hogy mindet lehet.

2011. jan. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%

Sziasztok.


En egyetlen ok miatt banom a kislanyom nevet, hogy kulfoldon elunk es senki nem tudja kimondani.A kovetkezo babanknak nemzetkozibb nevet valasztunk az tuti.


Kedves utolso:


Volt Tamas osztalytarsam es lehet csufolni : csinalTamas es b@szTamas stb gunyneveket kapta az agyonmuvelt osztalytarsaktol.

Szegeny Aron nevu baratomat is csufoltak: mindenAron, felAron stb....

Balazs nevu csoportasamnak egy rocker srac mindig egy rockszambol idezett: "Balazs Te legy a kocsogom itt van a helyed O a p.csomon"....es ezek szamomra teljesen egyszeru szep es normalis nevek!! meg is csufoltak oket....sajnos :(

de akit nem a nevevel akkor a kulsejevel stb fogjak csufolni :(

2011. jan. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
58%

A kislányomat Jázmin Erzsébetnek hívják. Na kaptam annyit érte. Mindenki azzal traktált, hogy miért Erzsébet? Meg hogy minden kisebbségi Jázminnak hívja a gyerekét.

Nem bántam meg, a mi dolgunk. Azt bántam meg hogy nem küldtem el őket a sunyiba.

2011. jan. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
31%
Nekem apám jött azzal mindig hogy ne Csabi legyen a gyerek neve mert hogy a neveknek a jelentése...Meg az összes Csaba idióta! Engem ezzel üldözött! De nem érdekel! Az egyiken be amásikon ki...
2011. jan. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
54%

Utolsónak ne foglalkozz senkivel! Szerintem a Jázmin név nagyon szép :)! Ha kislányom lett volna akkor ezt a nevet kapta volna ő is :D!

Minden nevet lehet csúfolni bármilyen nevet választanak a szülők! Az én kisfiamat Martinnak hívják de már nekem is mondták,hogy Szent Martin :))! Egy jót nevetettem rajta és ennyi engem nem érdekelnek az ilyen emberek akik ezt mondják!

2011. jan. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, Neked hogy hívják a gyerekedet? És Te már megbántad?
2011. jan. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Bár a gyerek még pici, őt ezért eddig nem bánják, szerintem gyönyörű neve van, csak mivel ritka, ezért visszakérdeznek hogy Mi? MAjd megkérdezik, hogy miért azt választottuk, erre elmondom... Már jól tudom ezt a mondókát :o) Minden név csak addig fura, amíg meg nem szokja a környezet. Illetve hivatalos helyeken majd meg kell ismételnie, de ezzel együtt lehet élni.


Engem pl. világ életemben a vezeték nevem miatt csúfoltak, azzal sincs mit tenni.


Egyébként a gyerekek nagyon találékonyak, ha valakit csúfolni akarnak, megtalálják a módját, simán gyártanak olyan "becenevet" amivel ki lehet kergetni a világból. És ilyet lehet gyártani Tamáshoz, Balázshoz is, csak inkább nem írom le, nehogy ötleteket adjak... :o)


A névválasztás irtó szubjektív. Első lányom neve viszonylag szokványos, talán ritkább, de nem különleges, mégis volt, aki húzta a száját (családon belül), amikor meghallotta, ezzel nem kell foglalkozni. (A legegyszerűbb névvel is lehet problémázni, hogy milyen "snassz", lásd "Csaba", hát ez van, és ez már így is marad szerintem amíg a világ világ... :o)

2011. jan. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!