Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozóban lehet napi 1-2...

Hordozóban lehet napi 1-2 órát sétáltatni újszülöttet? Mindenképp kell a mózes?

Figyelt kérdés

Kaptunk egy babakocsit, sportrésszel. Van hozzá hordi, de mózes nincs. A mózes rá (ami kompatibilis) olyan 25-30 ezer ft. körül van. A sportrész a lábrésszel együtt dől, abba nem tudom tenni az újszülöttet.

Muszáj 2-3 hónapra mózest venni? Mennyi időt szabad hordozóban tölteni a gyereknek? (Hány órát vagy félórát egy nap)


2011. jan. 10. 15:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Naponta max ! másfél órát tölthet benne ezt a klinikán mondta a doki és a többi csak megerősitette.
2011. jan. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen a babad, de az enyem kocsiban tudott csak aludni, igy nekunk kellett a mozes, mert hordozoban nem jo, ha sokaig van. Amugy 4 honapos koraig hasznaltuk a mozest, pedig nem volt pici baba.

Mas markajut nem lehet beletenni? Nezz korul a tszveszen, vateran, kerj mereteke, hatha lesz bele illo mozes

2011. jan. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Biztos majd itt megköveznek, de nekem a második babám csak a hordozóban bírt aludni kezdetben, 4-5 hónapos lehetett, mire a kiságyába át tudtam szoktatni. Annyira fájt a hasa, hogy csak úgy érezte jól magát, ha abban aludt. Így a napjai/éjjelei nagy részét abban töltötte. (Talán éppen a sétálást nem, mert a mozgó babakocsiban elvolt-mózesben).


Most már másfél éves, úgy tűnik semmi baja, én is aggódtam akkoriban, de annál kimerültebb, mint hogy a vízszintes fekvést erőltessem folyamatosan...

4-5 hónaposan már éjjelente az ágyába szoktattam, de délutánonként még ma is előfordul, hogy a hordozóba teszem, ha nem bír elaludni, ott 3 perc alatt alszik (ha már kimerült amúgy), és aztán átteszem az ágyába.

2011. jan. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi hát ez nagyon idegesítő akkor...nem nem jó a vázra, csak 2 féle mózes ezt tudom mert megkérdeztük már.
2011. jan. 10. 15:37
 5/12 anonim ***** válasza:

az én babám nagyon jókat aludt kendőben is, de 2 hónapos koráig nem mertem használni. (gyógytornász, védőnő nem javasolta. viszont szoptatási tanácsadó és dévény tornász javasolta. így legyen okos az ember...)

mózeses babakocsiban képes 2 órát is aludni! és az nekem volt könynebbség. (pl.sokszor csomósodott a mellem, akkor nagyon rossz volt kendőben vinni 10 percre is.)

2011. jan. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az enyém csak hason aludt, azt hordozóban nehezen lehetett volna megoldani :) Úgyhogy mózes...direkt olyan babakocsit vettünk, mert nem javasolják a hordozóban töltött hosszú órákat.
2011. jan. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz a gyereknek a hordozóban, ha 1-2 órát benne van naponta. Lehet megkövezni, de két gyerekemnél ezt tapasztaltam, sőt az ismeretségi körömben is. Mindemellett közel sem biztos hogy szeret is majd benne lenni a pici, ezért igen hasznos lehet még a mózes is, bár az én lányaim 4 hónapos koruktól már a picit döntött sportrészben ültek séta alatt, mert különben üvöltöttek mint akit nyúznak.
2011. jan. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem kell mózes feltétélenül.

Nekün k nem volt,helyette volt TS-es babkocsonk.

Vagy hordozóban volt, vagy a vízszintesre fektehető kocsiban.

4-5 hónapos koruktól félig fekvőben, utána az egyik 7 hónapos, másik 6 hónapos korától magátóól ült.

Soha nem akartam mózest, minek, ha kocsi is ugyanúgy vizszintes, volt hozzá lábzsákkal.

2011. jan. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi a mozest nem racsatoltuk, hanem csak egyszeruen belehelyeztuk a babakocsiba. Lehet, hogy volt rajta valami csat, meg sem neztem. A sajat mozese volt amugy a kocsinak.
2011. jan. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

szia!

nekünk volt mózes de az én fiam utálta nem maradt meg benne csak a sportrészben mikor már tudott ülni én tuti nem vennék ezért mózest mi kertes hátban lakunk így levegőzni tudtunk a kertben is ha meg el kell mennetek 1-2-órára nem hiszem hogy baja lenne autóban is ülhetne annyit, az a 4-5 hónap meg nagyon hamar elmegy:-)

2011. jan. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!