Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 hónapos kislányommal...

18 hónapos kislányommal itthon vagyok, nem lesz bölcsis, mert jön a kistesó. Már a 3. -ik hónapban vagyok, tehát 25 hónapos lesz a kislányom, ha a kicsi megérkezik. Nagyon félek, mert nem tudom, hogy mi vár rám. Tapasztalatok, tanácsok is érdekelnek?

Figyelt kérdés

Mindennel kapcsolatban:hazaérkezés,alvás(ha a nagyobbik fél 1-3-ig alszik,mi lesz, ha a kicsi pont akkor nem fog)Közös séták...akkor a nagyobbik már önállóan sétál mellettünk,vezeti a babakocsit?Persze bevonom mindenbe a kislányomat, de annyi kérdés kavarog a fejemben ...:-)

Köszi előre is!


2011. jan. 10. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:

szia!

7 hetes a kisebbik babám, 16,5 hónapos volt a "nagyobbik", amikor született. :)

Sok tapasztalatom így természetesen még nincs, most csak annyit tudok, hogy nagyon rossz a nagyobbikat "mellőzni", amikor a kicsivel kell foglalkozni. Mivel a kicsi csak kézben van el (nem hasfájós egyébként) így elég vacak néha, de nagyon figyelek rá, hogy ne érezze hátránynak a nagy, hogy van egy pici is.

A sétálás egyelőre érdekes, mivel 2 babakocsival kell mennünk, mivel még nem találtam olyan tesókocsit, ami befér a liftünkbe:S tavaszra kell valami megoldást találnom erre.

2011. jan. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elsőnek: mi is kis korkülönbségetz tervezünk. A kisebbet kendőben viszem, a nagyobbat tolom csak babakocsiban, ha elfáradna.
2011. jan. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem 28 hó a különbség a kicsi most 9 hós. Az eleje nehéz lesz de aztán amikor a Picinek kialakul a napirendje már könnyebb. Az együtt alvás nálunk nem jött be. Sosem sikerült de legalább olyankor csak egyre kellett figyelnem. Nekem a nagy szeret sétálni úgyhogy gyalog jön vagy motorral. A naggyal rengeteget kell beszélni!!!!!! Ami nekem nagyon bejött: előszedtem az összes képet amit a nagyról csináltunk anno és végig mutogattam hogy nézd Te is ebbe a hálózsákba aludtál ebbe a kiságyba feküdtél kádba fürdettünk stb. hátha könnyebb neki feldolgozni a dolgokat. Szereti az öccsét sőt még akar tesót persze a játékai tabuk. Ha szükséged van még lelki támaszra szívesen írok még akár a privát e-mail címedre is. Jó babavárást!
2011. jan. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

21:10:

igen, ez megoldható kisebb súlyú babáknál, nos az én kisebbikem 4100 grammal született és már most 5,5 kg...

tavaszra pont olyan súlyban lesz, amit már nem bírok el a manducában:D

2011. jan. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22:26-nak: hátra kell tenni. Én a kilenc kilós fiamat viszem hátul a Magyarindában, és simán elbírom, meg se kottyan. Ha kezdettől fogva hordozod, akkor hozzászoksz, megerősödsz.
2011. jan. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok,köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólást.Szerintem veszünk egy új babakocsit és egy testvérfellépőt mellé,az alvást megpróbálom összehozni mindkettőjüknek déltől,vagy amíg jó az idő addig kint altatom a kicsit az udvaron. Biztos vagyok benne, hogy nagyon nehéz lesz, de hajrá! :-)
2011. jan. 12. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!