Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jelenleg 19 hónapos babámmal...

Jelenleg 19 hónapos babámmal vagyok itthon gyed-en. Ha most teherbe esnék, akkor még további 5 hó gyed és 4 hó gyes alapján mi lesz a tgyás és gyed alapom?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondta, hogy ebben az esetben nem is lehetnék itthon két év gyed-en, mert 4 hónap gyes is beleesik szülés elé, ez igaz? Már teljesen összezavar mindenki. Nem értem, mert más is gyes végére szüli a kistesót és mégis otthon marad további 3 évet...
2011. jan. 10. 21:15
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Lehet nálunk is ez lenne a legjobb főleg a kisfiunknak, csak nagyon sajnálom, hogy nem tudok vele itthon maradni oviig. Már csak 4 év van a hitelből, addig ő legalább meg tud kapni mindent. Rossz, hogy nem tudunk szívünk szerint dönteni, mert amúgy nagyon igényli a gyerektársaságot, ami meg is van körülötte a családban, csak jó lett volna egy testvér kevés korkülönbséggel.
2011. jan. 10. 22:12
 12/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Igen,nagyon rossz érzés, mert már annyira szerettünk volna a második babát...de aztán osztottunk-szoroztunk és ez a megoldás tűnt jobbnak. Mert gondolj bele, hogy ugyanannyi pénzt kapnál mint jelenleg csak éppen nem hárman hanem négyen kellene belőle megélnetek,azért nagyon nem mindegy.
2011. jan. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Tegnap 21.59, közsi a helyesbítést, észre se vettem, hogy elírtam. Bocsánat kérdező.


Kérdező, ha 131 ezer volt a béred, akkor ugyanannyi lesz a tgyás is és a gyed is, mert nem éred el a maximumot bruttóban.

2011. jan. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Tegnap 22:02-es válaszoló vagyok.

Nem akarok senki pénztárcájában turkálni, csak azt gondolom, mint ahogy nekem is ezt mondták korábban, hogy "nem a gyereket kell a pénzhez igazítani, hanem a pénzt a gyerekhez" Szerintem van ebben némi igazság, mindenki annyit ad meg a gyerekének, amennyit a pénztárcája engedi. Én úgy gondolom butaság azért nem úgy vállalni főleg második gyerkőcöt, ahogy a körkülönbséget szeretnétek, mert nem jut nekik annyi. Ahol egy gyereknek jut, jut kettőnek is, főleg, ha úgy veszed a nagyobbról minden megvan a picinek, és már talán a nagynak tápszer meg pelenka sem kell, ami ugye viszi a pénzt.

Én legalábbis ezt gondolom. A harmadik gyerkőcre már persze ez nem érvényes, bár éppen lehet, hogy valakinél a 3 gyerek a család.

Amire meg már óvodáztatni, iskoláztatni kell őket, ami szintén viszi a pénzt már te is dolgozni fogsz, és a hiteletek is lejár.... Szóval szerintem gondold át, bár tényleg nem ismerem az anyagi helyzeteteket.

Nekünk is vannak lakáshiteleink, ami majd 15 év múlva jár le... ti jobb helyzetben vagytok, látjátok a végét :o)

2011. jan. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló!Igazad van, de a hitelünk négy év alatt 70-ről már 100-nál tart, és sajnos nem tudhatom hogy a további négy év alatt meddig fog még emelkedni, ezért nem mindegy, hogy mennyit is kapnék havonta.
2011. jan. 11. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!