Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Negyedannyi mennyiséget eszik...

Negyedannyi mennyiséget eszik a darabos ételből, mint a pépesből. Normális ez?

Figyelt kérdés
Mostanában tért át a lányom a darabos ételre, de aggódom, mert nagyon keveset eszik. Eddig amikor turmixoltam mindent, akkor kb annyit turmixoltam le mint egy kisebb felnőtt adag, és az felelt meg 200 grammnak. De most annak a turmixolt mennyiségnek kb a negyedét eszi csak meg szilárban. Ez természetes, hogy ilyenkor kevesebbet esznek? Elég így neki szerintetek?
2011. jan. 11. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, az én is kislányom is jóval kevesebbet eszik a darabos kajából mint a turmixoltból, ráadásul kétszer annyi idő alatt.. hogy mennyire természetes azt nem tudom, de mi is így vagyunk!
2011. jan. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős? Ne sürgesd a dologt, ha úgy megette, add neki turmixolva. Az én lányomnak több, mint egy éves koráig turmixoltam. Ő úgy szerette. pedig volt már 12 foga.

Majd kinövi.

2011. jan. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Most volt másfél éves, úgyhogy már épp ideje volt. :-) Nem sürgettem, most érezte hogy itt az ideje, nemrég bújt ki egyszerre 4 rágófoga, úgyhogy lehet hogy ezért. Próbálok még neki pépeset is adni, de úgy látom az már nem kell neki.

Nálunk is sokáig tart most az evés, lehet hogy emiatt is eszik kevesebbet.

2011. jan. 11. 17:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt, sőt most is így van. 13 hós, és nekem úgy tűnik keveset eszik. Már csak darabosat eszik, kb. 3 hónapja meg sem eszi a pépeset. Szerintem ne aggódj a mennyiség miatt, ha éhes lenne úgyis enne többet. Pépeset meg már ne adj neki, hagy szokja csak a darabosat.
2011. jan. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A darabosból sokszor 10-11 kanállal is elég nekik, ez így van, idősebb anyukáktól tanultam.
2011. jan. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Kedves utolsó! Megnyugtattál, mert kb ennyit is eszik. De ha lemérném alig lenne negyede egy normál bébikaja adaghoz képest. Persze nem mérem le. :-)

2011. jan. 13. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!