Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hutofurdo vagy borogatas?

Hutofurdo vagy borogatas?

Figyelt kérdés

Meg nem kerultunk ilyen helyzetbe,a lanyomnak reggelre 39,6os laza lett.este kapott kupot.most reggel is adtam neki,de ha felkel valamivel huteni szeretnem.melyik a hatasosabb?ha borogatom akkor a labara kell tenni vizes pelust?

Szegenykem mar peluscserenel vacog,ugy fazik.


2011. jan. 12. 08:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Lányomnál a hűtőfürdőt alkalmaztuk ilyen magas láznál, igen hatásos volt, bár nagyon sajnáltam szegényt. A lényeg, hogy kellemesen meleg vízbe kell ültetni a gyerkőcöt és fokozatosan kell hűteni a vizet (lassan adagolva a hideg vizet, hogy ne essen annyira rosszul). Viszont nem szabad, hogy túl hideg legyen, nehogy felfázzon vagy tüdőgyuszit kapjon és csak pár percet üljön benne. Ezután irány az ágy valami kis lenge pizsiben és nem túl vastag takaróval, hogy le tudja adni a hőt. Kúppal együtt a leghatásosabb. (Nálunk ez a módszer vált be.)
2011. jan. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszi kiprobalom.
2011. jan. 12. 08:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi tegnap jartunk igy sajnos. :( Estefele mar 39.9 fokos laza volt a kisfiamnak. A hutofurdo nem viselte meg annyira a kisfiamat mit a hidegvizes borogatas de sajnos nallunk nem vite le a lazat pedig mar 34 fok ala lett hutve a furdo vize. Nem sirt, pancsolt a kadba szinte eszre sem vette de utanna laza 39.5 fok maradt es ra egy orara mikor mertem mar megint 39.8 volt tehat ment felfele ugyhogy en feloltoztettem es rohantam vele dokihoz. Delutan meg nem volt ilyen nagy laza 38.5-39. Ekkor a hidevizes borogatas levitte neki de viszont orditott tolle. Vacogott es ki nem alhatta a de a laza lement 37.5-re. Viszont 2 oran keresztul maradt csak igy, aztan megint jott a hidegvizes borogatas es az orditas. :( En a bokajara (mindkettore) tekeretm neki hidegvizes textilpelust. A talpat szabadon kell hagyni. Egy textilpelust 4-be vagtam. 2 ment a bokajara, 2-vel meg a csuklojat borogattam. Levitte a lazat. Nekunk a doki irt fel valami gyogyszert aminek nincs neve mert ugy kevertek nekunk ki a gyogyszertarba na ettol lejott a laza este es azota is 36.5. De az egvilagon semmi csodaszer nem vitte le neki. Ne oltoztesd fel, hagyd szabadon a labait. Adj ra hosszuuju bodyt de hagyd neki szabadon a labait.
2011. jan. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a borogatást választod, akkor nem elég a csuklójára és a lábára tenni, hanem le kell vetkőztetni meztelenre és az egész testét borogasd be! Ha csak a csuklójára és a bokájára teszel borogatást, úgy semmit nem ér!!!
2011. jan. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

egy szal bodyban van.

Hivtam az ugyeletet azt mondtak csillapitasam a lazat,ha eleri a 40fokot vigyem be,addig ne.

2011. jan. 12. 08:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Én hűtőfürdő párti vagyok.

Az, hogy vizes lepedőbe tekerjem a gyereket, számomra kínzásnak számít, bármily hatásos is.


Itasd sokat, mert az segít!



Hogy vagytok amúgy most? Lejjebb ment a láza?

2011. jan. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!