Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vizesruhás borogatás akkor...

Vizesruhás borogatás akkor is, ha sír tőle?

Figyelt kérdés
Magas láza van a kisfiamnak (39,2 volt, mielőtt elalud), próbáltam borogatni, de nagyon sír tőle. A sírás pedig megemeli a testhőmérsékletet. :-( Mi az okosabb ilyenkor? Borogatni, vagy békén hagyni? Lázcsillapítót már kapott.
2011. febr. 4. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy melyik gyerek tűri az ilyesmit szótlanul...

Az enyém legalábbis nem.

A láz pedig nem szabad 38 felett legyen tartósan. Nem tudom mennyi idős a kicsi, de akár rángógörcsöt is kaphat tőle.

Nekünk bevált az állott, ecetes vizes borogatás...

Megpróbálhatod a fürdőt is. Testmeleg vízbe teszed, aztán lassanként hűtöd le 35 fokig. Nálunk ez sem ment sírás nélkül amúgy.

2011. febr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy szoktam ilyenkor, hogy vagy hűtőfürdőzöm, vagy veszek egy textilpelust, levetkőztetem (pelenka marad), bevizezem a textilpelust és körbecsavarom vele. Az enyém is szokott sírni tőle, de muszáj levinni a lázát valahogy.

Ilyenkor az ölembe szoktam ültetni és mesét olvasunk vagy tévézünk.

2011. febr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én inkább a kúp, lázcsillapító, hűtőfürdő híve vagyok. Nem kellemes ez utóbbi, de hatásosabb,mint a borogatás.
2011. febr. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább fürdő, mert a borogatás akkor ér valamit ha nagy testfelületet érint. És hát inkább ücsörögnék én is egy kád langyos vízben, amit ha fokozatosan hűtesz, nem is annyira kellemetlen, mint rongyba csavarva.
2011. febr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem szoktam borogatni,inkább hűtőfürdőztesd.
2011. febr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!