Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Állott vizes borogatás, oltás...

Állott vizes borogatás, oltás után? Hogyan?

Figyelt kérdés
Gyerkőcöm ma kapta meg a 18. havi oltásait, és mondta a doki, hogy ha csomósodik, akkor állott vizessel borogassam. De mit csináljak ha nem engedi, mert hidegnek érzi? Kapálódzik és sír, ahogy a nedves rongyot odateszem. Az állott vizes mit jelent amúgy. Én bevizeztem egy kis türcsit és kiakasztottam pár percre.
2010. dec. 10. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő, úgy mondta, hogy egy papír zsebkendőt, vagy anyag zsebkendőt vizezzek be, rakjak picit mélyhűtőbe és így hűtsem neki az oltás helyét, de ezt akkor is lehet alkalmazni, ha nem csomósodik be, mert enyhíti.
2010. dec. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Állott víz, azt jelenti, hogy néhány órán át egy tálban pihen a víz. Felveszi a szoba hőmérsékletét, és elpárolognak a nem kívánt anyagok pl klór. Ua. mint a virágöntözésnél.De mi a baj az oltás helyével

?Az elvileg nem fájhat,esetleg némi láz jelentkezhet az oltás miatt természetes immunreakcióként, de az heveny, és elmúlik pár óra alatt.Nem reagálod túl a dolgot? Ha valami rendellenes, napokig nem szűnő duzzanat, pirosodás van, akkor fordulj orvoshoz!

2010. dec. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A doki mondta, hogy ha keménynek, csomósnak érzem, akkor borogassam. Hőemelkedésünk az sajnos van.

Köszi a válaszokat :)

2010. dec. 10. 17:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Kisfiam tegnap kapta az 1 éves oltást (meningitis elleni). Mivel megfeszítette az izmát miküzben szúrta dokinéni, borogatnom kellett állott vizessel. Kiraktam egy kis edénybe vizet a szobába és 1 óra múlva bevizeztem egy zsepit, a combjára tettem, rá egy szárazat és feladtam rá egy harisnyát, hogy odaszorítsa.
2010. dec. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!