Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ételeket ehetek hogyha...

Milyen ételeket ehetek hogyha szoptatok és a babám hasfájós? Pl: almát ehetek? Főleg a gyümölcsök és a zöldségfélék érdekelnek. A főzelékek közül ehetek valamit?

Figyelt kérdés
Attól félek, hogy így nem viszek be elég vitamint a szervezetembe.Rengeteg tejterméket eszek, de ez nem elég. Konkrét ötletek érdekelnének.
2009. jan. 31. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám is hasfájós volt, sajna függetlenül attól mit ettem. Főzelékek közul a krumplifőzelék, sóska, spenót mehet. Amit kerülj a káposztafélék, bab, borsó, lencse. Én csak ezeket nem ettem, illetve, amit kitapasztaltam, hogy még inkább zavarja. Nálunk a banán, a kukorica és paprika nem volt jó. Az almával nem volt gondja, viszont a körte kerülendő. Szerintem próbálgass, mert lehet, hogy ami másnak nem jó, a te babádat nem zavarja.A hasfájosságon amúgy az Espumisan cseppek segítettek neki.

Remélem segítettem valamicskét. 4 hós kislány anyukája

2009. jan. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb azt meghatározni,hogy mit ne egyél.A zöldségekre nyersen és főzelék formában is egyaránt az vonatkozik,hogy tilos ami K-val kezdődik (pl.:karfiol,káposzta,karalábé,stb...).Valamint a hüvelyesek(bab,borsó).Gyümölcsök közül ami legjobban felfújhat a barack.És egyénenként még amiről tudod,hogy Rád puffasztó hatással van.
2009. jan. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Vigyázz a sok tejtermékkel! Napi max. fél liter összesen! Nemcsak tej, hanem sajt, túró stb...!!! Allergizál, és hasfájást okozhat ez is! Tapasztalat!

Zöldségek: K-ok kilőve, illetve a hüvelyesek és az aprómagvasok. Nem sok minden marad. De ha kitaasztalod, hogy a babádat nem bántje, eheted!

Gyümölcs: szintén aprómagvasok, puffasztók, pl. körte kilőve.Az én babám pl. a banánt nem bírja, még anyatejen keresztül sem, edig ő már majdnem 8 hós!

Minden jót!

2009. jan. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!