Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Becézitek valahogyan a babátok...

Becézitek valahogyan a babátokat (nyuszi, cica) Ilyesmire gondolok. Vagy csak a nevén szólítjátok? Ha többféleképpen becézitek mindig tudja, hogy most hozzá beszéltek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 14:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Legtöbbször a nevén, Johanna, vagy a becenevén, Yasa. De sokszor hívjuk Purjásnak. Tudjátok az Indul a bakterházból: "Ne purjázzék kend, öreganyám!" Mindenre hallgat, szerintem a hangsúly a fontos.
2011. jan. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Mindenre hallgat, pedig sok "néven" szólítjuk:

Mikor pocaklakó volt, akkor Pötty volt, aztán pár hónapig Manó. Utána a nevén, vagyis annak becézésén: Szabolcs, Szabi.

Azóta ezer féle képpen:

Matu, Matuka, Tőti, Tőtike (a Verdákból, az a favorit mese nála). Kakamatyi, Pukkandúr, Kópé, Törpi, Töki, Kicsim, Szívem, Gyönyörűségem, Hógolyó, Tündérke, Fogasm (mióta van foga)... Huhh, biztos van még sok, de most ennyi jutott eszembe. :D

2011. jan. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Csicsi, Törpepici, Nyulus, Törpilla, Cumis, Zsupszi, és még sok más, ami épp eszünkbe jut, lassan már a nevét ritkábban hallja. :) Amúgy Vikinek hívják, mindegyikre odafigyel, ha olyan hangsúllyal mondom neki. :)
2011. jan. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Cicuka, Plömpi, Babszi, meg ami épp a számra jön és persze Hanna. Mindig tudja, hogy neki szólunk.
2011. jan. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Kicsit megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok ilyen "elvetemült", aki ezer becenevet használ a gyerkőcére! :)

Én is becézem rendesen: Babuka, Mackópajtás, Kicsim, Kincsem, Kópé, Lókötő, Lópici Gáspár,Nyunyi, Nyunyó Gomez Rodrigez, Nyuszi, Cica, és ami épp az eszembe jut.

Viszont fura, hogy a nevét nem becézzük: Zsombornak szólítjuk.

És mindenre hallgat. :)

2011. jan. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Szia


Nagyon hosszu a listam amit nap mint nap hasznalunk.

Boglarka Dorka a neve es a becezgetesei pedig:

-Boglarka kis Dorka

-Boglar

-Boglari

-Boga

-Bogus

-Mazsola

-Mazsolafalat

-Mazsi

-Mazso

-Szerelmem

-Cica

-Cicus

-Tita

-Titus (a Tita es Titus variaciot csaka ferjem hasznalja)

-Szoszke

-Hunci

-Huncut

-Babyke

es biztos van meg sok ami most nem jut eszembe, de ezeket naponta eleg sokszor hasznaljuk.Mindig tudja, hogy neki szolunk.11 honapos es lesz es mindig reagal is ha neki szolunk.

Valoszinuleg a hangsulybol tudja mar, ha neki szol a dolog.

Vele mindig magasabb kicsit dallamosabb hangon beszelek es akar milyen rossz kedvem is van mosolyogva szolok hozza.Lehet emiatt is erzi, ha neki szolok.

2011. jan. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
most aktuális nálam: Mancika
2011. jan. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Pocok.
2011. jan. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
nagyon aranyos kis becenevek.Én is nagyon sok félét használok.Pont emiatt kérdeztem,mert van olyan ismerősöm aki csak a nevén szólítja a babáját és neki az a fura,hogy mindig másképp szólok az amúgy Zora nevű kislányomhoz.,de a kedvencem amit szívesen használok az a Lufi,Lufika.
2011. jan. 12. 20:04
 20/23 anonim ***** válasza:
Pempő,Pempőke
2011. jan. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!