Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a gyerekednek két keresztne...

Ha a gyerekednek két keresztneve van, melyiken szólítjátok?

Figyelt kérdés
Nálunk eddig mindenkinek két keresztneve van a családban és az elsőt használjuk, de most felmerült, hogy a születendő babánknak a második keresztneve lenne az, amelyiken szólítjuk. Nagyon szeretjük ezt a bizonyos nevet, de nem nagyon passzol a vezetéknévhez, ezért adnánk másodiknak. Mennyire "macerás" a későbbi években, ha a második nevét használja?
2010. szept. 1. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem okoz gondot. Az egyik barátnőm felnőtt korában döntötte el, hogy a második olasz eredetű nevét használja, olasz tolmács. (Laura)

Nálunk viszont rosszabb a helyzet, a kislányunk viselkedéséhez nem nagyon megy a neve, nagyon kis agilis és egy kis bohóc.

Pajkosabb nevet kellett volna neki adni, de ki látta előre, hogy nem fog illeni hozzá a kiválasztott név.

2010. szept. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Aláhúzzák azt a nevet, amit használni akartok. Nekünk is így volt, eldöntöttük, hogy a második nevét fogjuk használni, amikor a kórházban jött az anyakönyvvezető, akkor kérdezte, hogy melyiket fogjuk használni és aláhúzta a másodikat.
2010. szept. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi az elso nevet hasznaljuk a fiunknak(Erik) a masodikkent az apja nevet kaptam mert a ferjem ragaszkodott hozza(Tibor).Viszont ezt nem hasznaljuk.

Meg gimnaziumba egy osztalytarsam is a masodik nevet hasznalta.Szerintem egyaltalan nem gond.

2010. szept. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
semennyire. osztálytársamról 6 évig nem tudtam, hogy 2 keresztneve van és a másodikat használja. mindenhol azzal a nevével írt alá, csak nagyon hivatalos dokumentumokon használja mindkettőt. de most is ismerek olyat, akinek az első neve éva, a második egy jóval ritkább keresztnév, mindenki azon szólítja. szóval ez szerintem nem macera.
2010. szept. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem van egy osztálytársam és az ő neve Xy Antal Balázs. Mindenki Balázsnak hívja. Nemrég tudtam meg hogy az csak a második neve :D
2010. szept. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A fiamnak az elsőt használjuk, viszont van egy ismerősöm, ők a másodikat használják a babának. És nálunk nem volt aláhúzogatás az anyakönyvében:)
2010. szept. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk Zoltán Marcell. Zoltánt az apukája szerette volna és én is az iránta érzett tiszteletből. A Marcellt én választottam és Marcinak hívja mindenki. Nálunk sem volt aláhuzogatás.
2010. szept. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam Balázs Bence, és Bencét használjuk. Később ő is dönthet, hogy melyiket fogja. Nem okoz gondot nálunk sem.
2010. szept. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
20%

Később dönthet? :-)

Ezt olyan aranyosan idealizálja midneki. HA majd 10 éves lesz, és addig Rebekának hívtátok, biztos nem fogja azt mondani, hogy drága szüleim, én holnaptól Jolán leszek!


Amúgy kedves kérdező, ez abszolút nem okoz gondot. Csak akkor úgy fogják hívni őt élete végéig...

Pont ezért nem értem, az apai tisztelet mért nem merülhet ki, ha az apa keresztneve a második.... Így a gyerekecske használja az elsőt (illetve a szülei), és nincs probléma...

Egyesek imádnak mindent túlbonyolítani.. De ettől kerek a világ! :-))

2010. szept. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves utolsó! Szerintem félreértetted a kérdésemet, szó sem volt az apuka nevéről, stb. ...

2010. szept. 2. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!