Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ideális esetben 8 hónapos...

Ideális esetben 8 hónapos anyatejes baba még mindig szoptatások után kapja a gyümölcsöket, főzelékeket? Vagy már ajánlott kiváltani szoptatást?

Figyelt kérdés

Nem szeretném elválasztani,szoptatni szeretném sokáig a babámat! Már nagyobb adagokat is meg tud enni két szoptatás között szilárd ételből. Mennyi idős korában adjam neki előbb a főzeléket,mint az anyatejet?

Nappal hányszor szopizzon? Igény szerint szopizik amúgy,éjjel is.


2011. jan. 12. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
8 hónaposan én már rendes adagot adtam, majd inni vizet. A szoptatás külön időpontban van a mai napig (15 hónapos), mert nem szerettem volna összekeverni a fiam. A másik pedig, hogy ha esetleg nem ízlik a főzelék vagy csak egyszerűen nincs kedve hozzá, akkor ne a cicire várjon. Nagyon rafináltak tudnak lenni a babák.:)
2011. jan. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.

Igaz kisfiam 7 hónapos de nálunk hamar ment a tízórai kiváltása.Az első kostolásuk után 2 héttel már csak gyümit evett.Elöször a két evés között adtam a gyümit és minél nagyobb adagot evett meg annál kisebb volt a tej mennyisége és a végén teljesen elhagyta a tejet.Most az ebéd van soron lassan az is teljesen csak fözelék lesz.Uzsira szoktam csinálni anyatejbepapit vagy rizst+néha egy kis gyümölcs bele.Naponta 5x eszik reggel tej,tízórai gyümölcs.ebéd fözi+tej igény szerit,az uzsi tej vagy tejbepai és este tej.Éjszaka már nem eszik ezt is saját maga hagyta el.

Kedves kérdező szerintem itt az ideje hogy kiválts pl a tízórait gyömölcsel.És aztán lassan jöhet a többi étkezés is.

2011. jan. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az első válaszolótól kérdezném,hogy a szilárd étel előtt és után mennyi idő telik el a szoptatástól/-ig? Én is két szopi között adom az ennivalót.

Csak nem tudom,mennyi időnek kell eltelni,hogy közben a gyomra is pihenjen,és bele is férjen a főzelék... :)

2011. jan. 13. 13:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Én egy 1-1,5 órát vártam a szoptatással, de az én fiam 4 óránként eszik.

2011. jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!