Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet megtanítani egy...

Hogyan lehet megtanítani egy 9 hónapost hogy rágja meg az ételt?

Figyelt kérdés
A kisfiam még csak pépeset eszik, ha kicsit is darabos az ételt, ugyanúgy lenyeli egyben az egészet. Kiflit szokott néha nyammogni, az szétmállik a szájában, de néha összegyűlik egy-egy nagyobb darab, azt ki szoktam venni kézzel, különben lenyelné egyben.
2011. aug. 9. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Sehogy ez majd jön neki.
2011. aug. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 22hónapos, de még ő sem akar nagyon rágni, pedig már van mivel, most bújt ki egy csomó foga. Azt mondja a védőnő, hogy ez akár egyik napról a másikra is megfordulhat. Én már nagyon várom azt a napot!
2011. aug. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom 10 hónapos.Én azt gondolom, hogy amíg nincs elég fog, addig nem igazán tud rágni a kicsi.Az egy dolog, hogy elolvad a szájában, és szétnyomja az ínyével.Az nem rágás!Eddig kétszer adtam kiflit a kezébe.Ott voltam végig, és az akkor még egy szem fogával akkorát leharapott belőle, hogy elvörösödött, és öklendezett.Megijedtem, felkaptam, de le tudta nyelni szegénykém.Azóta nem adtam a kezébe kiflit.Most 2 foga van, ez sem elég még a rágáshoz.Én úgy szoktam, hogy vagy pépeset kap, vagy darabosat.A 8 hónapos bébiételek úgy néznek ki, mintha valaki már kihányta volna, undorítóak..én ezeket is le szoktam turmixolni, mert veszélyes, ha egy-egy darab megakad a torkán.De ha a szájába adom a falatkákat, gond nélkül megeszi a vajas zsömlét, a sajtot, a ropit só nélkül, a mi kajánkból egy-egy falatot.Olyan is volt, hogy a levesben főtt répát már csak villával törtem össze, és megette, jó étvággyal.Szóval vagy darabos, vagy pépes, én nem keverem a kettőt.Megenné ugyan így is, de undorral, öklendezve, állandóan figyelnem kellene, nem hányja -e ki.Nekem ez nem hiányzik, úgyhogy továbbra is külön fogom adni.
2011. aug. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy, a lányom 10 hónapos, mégcsak most jön az alsó 2 foga :-)

elmajszolja ő is a kiflit és, ha épp nagy is a darab, lenyeli szépen...

2011. aug. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Miért kellene ezt 9 hónaposn erőltetni?
2011. aug. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
9 hónaposan szerintem nem baj, ha csak pépeset eszik. Mi a daraboshoz való szoktatást úgy csináltuk, hogy puha ételt adtunk neki kicsi darabkákra vágva. pl. banán, agyonfőzött krumpli, majd agyonfőzött rizs. Viszont próbálkozni lehet ezekkel. Az hogy egy 22 hónapos nem eszi a darabosat, hát, nem hiszem hogy általános dolog!
2011. aug. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Uccsó vagyok megint. Mutasd meg neki, hogy rágja, hogy egye. Ők utánozzák a látottakat. Hátha bejön:)
2011. aug. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tényleg ne erőltesd, majd eljön mindennek a maga ideje,én is ugyanígy aggódtam mindenen,nekem még 1 évesen se akart semmi darabosat rágni. Most 14 hónapos,és már egész ügyesen rágcsál mindent.(kivéve husi) Nem baj az ha pépeset eszik. Gyakorolja a rágást azt a lényeg, előbb-utóbb mindenki megtanul enni.Én is ezzel nyugtattam magam(olyan gyereket még nem láttam aki nem tudott enni) :)
2011. aug. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget!

Egyáltalán nem akarom erőltetni, csak meglepődtem, hogy a 8 hónapos bébiételek darabosak, ebből arra következtettem, hogy általános, hogy egy 8 hónapos baba rág, és ezért kérdeztem meg. Kiflit meg csak azért szoktam neki adni, mert az tök más, az szétmállik a szájában és azt nagyon élvezi. Köszönöm a válaszokat!

2011. aug. 16. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!