Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a 7...

Hogyan szoktassam le a 7 hónapos fiamat az újjszopásról? Cumi helyett a hüvelykújját szopja. A cumit kiköpi. Milyen cumi jó?

Figyelt kérdés
2009. jan. 31. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
szia! a MAM cuminak van direkt újjszopás elleni cumija, én ezt vettem neki. Hogy ettől-e nem tudom, de nekem egy idő után abba hagyta.
2009. jan. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És mi a pontos neve, mert nem találom sehol?
2009. jan. 31. 20:52
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Egyáltalán nem kell cumit használni,mert az veszélyesebb és tovább megmarad mint azt ujjszopás. Amikor már ül és két kézzel akar manipulálni , játszani magától le fog szokni az ujjszopásról ,mert mind a két kezére szüksége lesz. Úgyhogy nyugodj meg és teljesen felesleges rászoktatni a cumira ,mert lehet nehezebb lesz majd róla leszoktatni.
2009. jan. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Totál egyetértek az utolsó válaszolóval! Én sok könyvet és szoptatási tanácsadót elolvastam a témában és a legtöbb az ujjszopást javasolta cumi helyett. Egyszer kipróbáltam a cumit (6 hetes volt a llányom) és 2 nap cumi után elfelejtett szopizni, pedig nagyon jól szopott előtte. Az elalvásnál is sokat segít neki az ujjszopás: beteszem az ágyba és megtalálja a kis ujját, 2 percet cumizik rajta és már alszik is. Ez egy természetes mód, nem én tuszkoltam a szájába az ujját, magától fedezte fel, milyen jól megnyugtathatja magát.
2009. jan. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. A helyzet az hogy én magam 14 éves koromig szoptam az ujjam, szerintetek én nem játszottam?
2009. febr. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Megint az első vagyok, csak el kellett futnom. Na szóval számomra ezért olyan sarkallatos kérdés az ujjszopás. Kerestem cumit, hogy mi van ráírva, de sajnos már nincs meg. Az én fiam nem szokott rá a cumira, csak amikor az ujját akarta szívni ezt adtam a szájába és az mindíg csak altatáskor volt. 1-2 hónapig tartott csak ez az időszak, aztán se cumi se ujj. A szoptatással kapcsolatban lehet hogy igazad van, de az én fiam sajnos nem szopizott. A cumiról még annyit, hogy a tescoban vettem, és kívülről nincs ráírva semmi egyéb, de cumi formája olyan mint a hüvelykujj, lapos, és hosszúkás. Más cumit ő sem fogadott el.
2009. febr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Első válaszolónak. Ha valaki 14 éves koráig is szopja az ujját az pszichés betegség jele. Normál esetben 3-5 éves korára teljesen el kell tűnnie. Cumival is, anélkül is. Nem sértésnek szántam.
2009. febr. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem sértődtem meg én ezt csak azért írtam, mert én érzem magam betegnek, és igen én is ezt olvastam, de ezzel ellentétben szerető, és kiegyensúlyozott családban nőttem fel, mert az ellenkezőjére is fogják a kialakulását. Nem tudom de én féltettem a fiamat ettől, mert igen is nehéz volt róla leszokni. A másik fele, pedig olyan írásokat is olvastál biztos amiben ellenzik az újjszopást a fogak és a szájpadlás deformitásához is vezethet. Ezt pedig csak ellenpéldának szántam. Mindenki csinálja legjobb belátása szerint.
2009. febr. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem ,hogy bármit is deformálna az ujjszopás, bár én pszichológiai szempontból írtam le a dolgot nem fiziológiásból.
2009. febr. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!