Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi keresztben befeszülve a...

Cumi keresztben befeszülve a gyerek szájpadlása és a nyelve közé? Van olyan cumi, amivel ezt nem lehet megcsinálni?

Figyelt kérdés
Hallottatok már ilyet?! az 5 hónapos fiam csinálja, persze ordít, biztos fáj neki, nem merem odaadni a cumit már napközben, pedig egyik kedvenc játéka. Éjjel is felébredtünk már, hogy üvölt, emiatt, megijedtem, hogy már alvás közben sincs biztonságban. Hol lehet nagyobb pillangójú cumit kapni?
2011. okt. 5. 10:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Milyen cumival csinálja ezt?

Elvileg azért vannak a lyukak a cumi "pillangóján", hogy ilyen esetben ne filladjon meg a gyerek, de azért én is megilyednék ha ezt csinálná.

Próbálj ki több félét: Mam, Avent, mi Babylove-ot használunk.

2011. okt. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

váltsatok méretet, a mostani már kicsi ha így bekapja.

fiamnak mam 2es cumija van, most 2 éves de még nem fér bele a szájába :)

2011. okt. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

én se amiatt félek, hogy megfullad, de hát fáj neki :(

megnézem a mamot, nekünk 2-es babylove van, 2 volt egy csomagban, zöld és sárga, krokodil és csikóhal van rajtuk.

2011. okt. 5. 11:16
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem is kell cumi a babáknak. Ha nem adsz neki soha életében, nem szoktatod rá, akkor nem lesz ilyen probléma. Semmi baja nem lesz attól egy babának, hogy nem cumizik. Sőt, hosszú távon káros is, sok gyerek még 3-4 évesen is cumizik, ettől rosszul fognak nőni a fogai, aztán veheted neki a méregdrága fogszabályzót..
2011. okt. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
ezt kérdeztem?!
2011. okt. 5. 11:28
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Csak azt mondom, hogy megoldás a problémádra, ha egyáltalán nem adsz neki cumit. Miért kell ragaszkodni a cumihoz, pláne ha látod, hogy ezt csinálja vele?
2011. okt. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves kioktató utolsó! A válaszoddal semmilyen segítséget nem nyújtottál, és még ostobaságot is írtál! Segítek neked:

1. A kérdező babája már cumifüggő, tehát már csak ezért is egy rakás xar a válaszod.

2. Az első pont fényében nem lehet már elvenni tőle a cumiját.

3. Attól, hogy egy baba/kisgyerek cumizik, nem törvényszerű, hogy tönkre menjenek a fogai.


Azért örülök, hogy próbáltad megcsillantani szakértelmedet, bár inkább kényelmetlen okoskodás lett belőle...


Kedves Kérdező!


Érdekes amit a babád csinál, én minden esetre azt javaslom, amit már itt írtak, venni kellene olyan cumit, aminek a "pillangója" nagyobb, akár a következő kategóriát is megveheted neki nyugodtan, a lényeg, hogy ne férjen bele a szájába sehogy! Nekünk ez van, és ilyen elő sem fordulhat, mivel sehogy nem fér bele a szájába, pedig be akarja tömni: [link]

2011. okt. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam, és közben írtak! A válaszom a kérdezőnek, és ma 11:26 okoskának szólt.
2011. okt. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Miért kell beleszólni abba, hogy más hogy csinálja? Nem mindegy neked?

A kérdés nem erről szólt, és a problémára nem megoldás, mert mint írja is a kérdező, a gyerek valamilyen szinten ragaszkodik a cumihoz.


Kedves kérdező, próbálj meg nagyobb pillangójú cumikat, én Rossmanban láttam azt hiszem, hátha az megoldja a problémát.

Ha ez sem segít, próbálj beszélni a védőnővel, hogy ő mit javasol.

2011. okt. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

olyan cumink nekünk is van, cseréljétek le, vicc milyen picike, tényleg csak arra jó, hogy a baba megfulladjon tőle :S kisebb annak a 2ese mint a mam 1ese. nálunk a játékbabák "használják" :D

mamot nagyon tudom ajánlani, igaz 1db kerül annyiba mint a bl.-ból 2db, de megéri szerintem :)

2011. okt. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!