Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás, most akkor...

Hozzátáplálás, most akkor mivel higitsam?

Figyelt kérdés
most kezdtük a hozzátáplálást,6hónapos lesz.Az almát ugye nem kell higitani,mivel van leve,pépes.De a többit,banántmkrumplit,répát..stb?Azokat mivel ha anyatejes,de nemtudok fejni semennyit?Azt mondta a doki,hogy a krumplit..stb,amibe megfőztem vizbe,azzal higitsam.Akkor mindent azzal,vagy sima forralt vizzel?Vagy kell egyáltalán higitani,vagy elég ha összeturmixolom?Mik azok amiket kell higitani?És mindig össze kell turmixolnom?köszönöm ha válaszoltok!
2011. jan. 13. 16:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Banán: adhatod almával, barackkal, meggyel, körtével, így nem kell hígítani semmivel, amúgy felforral, de lehűtött vízzel hígítsd amit nagyon sűrűnek találsz. Rakhatsz bele majd babakekszet, túrót, joghurtot.

Krumpli, brokkoli, répa stb.: a saját főzővizével hígítsd.

2011. jan. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
mivel most kezdtétek a hozzátáplálást néhány dolgot érdemes hígítani, ilyen pl a krumpli, zabpehely, más kásák (pl hajdina, az én kisfiam is kap ilyet). azt ami magától is elég híg miután összeturmixoltad, nem feltétlenül szükséges. így könnyebb lesz lenyelnie és nem félrenyelnmie az ételt. én eleinte forralt vízzel hígítottam, mostanra (8hósok vagyunk) már tápszerrel hígítom (mi is anyatejesek vagyunk, csak utálok fejni, kisebesedik tőle a mellem stb). sztem nem nagy gond, úgysem olyan nagy mennyiségű az a tápszer, amit beleteszek, úh így csinálom. de addig, amíg a kajcsi után mellre teszed a babádat, addig nyugodtan hígíts vízzel. a vízzel hígított étellel ugyan nem lakik olyan jól, de az első 1-2 hónapban ez nem olyan gond, mivel úgyis csak "kóstolgatások" vannak, és utána úgyis kap anyatejet)))
2011. jan. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
köszönöm.Milyen az a zabpehely?Lehet ilyet is adni neki?És ezeket a gyümölcsöket:barack,meggy,gesztenye,ezeket hol tudok venni amit ő is ehet?Mivel barack meg ezek már nem kapható.Fagyasztva,vagy milyet?
2011. jan. 13. 16:36
 4/16 A kérdező kommentje:
eszembe jutott,hogy anyum tegnap vett ilyen tejpépet,gyümölcsös,azzal is lehet sűriteni?Mondjuk a védőnő azt mondta azt ne adjak neki,mert tejalapú,és neki nem kell,mert anyatejes.Csak akkor kéne,ha tápszeres lenne,és egy kaja helyett ami tápszer,ezt adnék...akkor tényleg ne adjak ilyet neki?
2011. jan. 13. 16:40
 5/16 anonim ***** válasza:

tejpépet ne adj, ha nem muszáj! tehéntejből, cukorból készül, amiket 1 év után szabad csak adni!


én csak ajatejjel hígítottam, amit kellett, de meg lehet oldani hígítás nélkül. csak úgy párosítsd, hogy valami lédúsat egy tömörebbel.


ha van fagyasztott őszibarack, meggy, akkor az jó. ha nincs, akkor ezek jöhetnek az elején: alma, sütőtök, gesztenye, kenyérmorzsa (én saját sütésűt adok), banán (ez nálunk nem jött be). A lényeg, hogy egyszerre csak 1 új ételt adj, abból is csak egy falatnyit, hogy kiderüljön, bírja-e. Amiket már kóüstoltattál, azokat már keverd bátran.


ez egy elég jó gyűjtés arról, hogy mit mikor lehet adni:

[link]

2011. jan. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
én szzal hígítom amibe főztem, ha az is kevés akkor forralok kis vizet, és azt is hozzáteszem :) de inkább azzal amibe belefőtt a krumpli, répa...anyatejjel meg se ette...
2011. jan. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszönöm:) Akkor tejpépet nem adok neki.Majd megpróbálom úgy kombinálni ahogy irtátok,ha meg muzsáj,akkor a saját levével higitom.
2011. jan. 13. 17:11
 8/16 anonim ***** válasza:
Miért ne kaphatna tejpépet, hisze 4+ kortól lehet adni? Annyi cukor kell a szervezetének, a tápszerekben is van... Az én lányom, amit lefejtem azt meg sem ette, sőt amit lefagyasztottam azt sem, bár megértem, mert nem ugyanolyan az anyatej összetétele 2 hónaposan, és 6 hónaposan....
2011. jan. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekünk azt tanácsolta a védőnő, hogy olyan zöldségek, amik földesek, tehát krumpli, répa fehérrépa...azoknak a főzővizét nem lehet felhasználni.Azt ne kérdezd hogy miért, mert nem tudom, de biztos valahonnan vették...
2011. jan. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
zabpelyhet dm-ben,tescoban, lidlben lehet kapni. lidlben a legolcsóbb. fel kell forralni egy kis vizet lábasban, ezitán beleszórsz egy kis zabpelyhet (a víz mennyisége 3-4szer legyen több, mint a zabpehelyé) és kb 20 perc alatt forralás után kis lángon megfőzöd. aztán ezt is keverheted szilvával, meggyel vagy más olyan gyümivel, amit már próbáltatok v tápszerrel. Sztem a gyümis tápszer nem jó, de ez saját vélemény. én csak tápszerrel vagy csak gyümivel keverem, és mindenképp ezt is persze össze kell turmixolni!!! a zabpehely (zabkása) amúgy nagyon egészséges, az angoloknál és az oroszoknál pl ez a reggeli általában már a gyerekkortól kezdve! bátran ajánlom!
2011. jan. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!