Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik még 2011 január közepéig...

Akik még 2011 január közepéig nem oltatták be babájukat, kisgyermeküket H1N1 vírus elleni vakcinával, miért nem tették?

Figyelt kérdés
És magatokat beoltattátok? Kíváncsiság miatt kérdezem, én eddig betegség miatt nem oltattam be magunkat és a gyerekünket, de valószínűleg a jövő hét elején sort kerítünk erre.
2011. jan. 13. 19:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Tavaly sem, és idén sem oltjuk a családot H1N1 ellen. Én a természetes védekezésben hiszek, rengeteg vitamin és kézmosás, ezeket viszont nagyon szigorúan veszem.
2011. jan. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Úgy van! Mi is...
2011. jan. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Múlt héten oltattam az iskolás srácaimat, ma a 1,5 évesemet. A férjem is megkapta már, én jövő héten kapom, mert kismama vagyok, és csak addigra lesz nekem való oltóanyag (higanymentes)
2011. jan. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Azért mert január közepe után sem fogok...

Tavaly terhesen nem oltattam, most sem fogok! A 11 hónaposat meg főleg nem!

Az első válaszoló "praktikáiban" hiszek én is!!!

2011. jan. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én se oltattam tavaly sem terhesen, most sem tervezem, igaz gondolkodtam rajta, de elvetettem az ötletet, úgy se nagyon megyünk sehova,csak sétálni ott meg kitől kapná el? Akikhez meg járunk be vannak oltva, majd oltatok ha bölcsis lesz.
2011. jan. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Mert sose voltam influenzás, és sose kaptam oltást sem miatta, ezt most sem fogom megtörni.

Bérescsepp, mézes tea, alapvető higiénia betartása, ennyi elég, a 18hónaposom kaphat már bőven bérescseppet, kap is, vitamint, az újszülött meg szopizni fog remélem...

2011. jan. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mi is inkább a megelőzésre fektetjük a hangsúlyt. tavaly nem oltattunk, idén sem. Falun lakunk, alig járunk közösségbe, a férjem magának dolgozik, így ő sem megy sokfelé. Egyébként is rosszul vagyok ettől az "oltsunk le mindenkit, aztán pár év múlva kiderül" kényszerítéstől...
2011. jan. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mert tavaly sem oltattam és idén sem magamat, és a picurit sem. Arról nem beszélve, hogy a védőnőm elmondta, olyan gyártási szám van az oltóanyagon amit még életükben nem láttak. Összetétel pedig nincs is feltüntetve. Erről ennyit. Tavaly keltették a hisztériát, de nem fogyott az oltóanyag, muszáj idén valahogy túladni rajta veszteség nélkül.
2011. jan. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
nem oltatom be magunkat, mert ez egy felfújt hülyeség. az egészségügyben dolgozik az egész családom, szóval tudom. tavaly terhesen sem és most sem az 1 évesemet.
2011. jan. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az egyik csatornán láttam az előbb egy riportot.Ott a virológus azt tanácsolta pl. a kismamáknak, hogy oltassák be magukat.Hm.Érdekes.Azt tanácsolta, hogy a hagyományos influenza ellenes oltóanyaggal.A H1N1-est nem mondta, hogy nem ajánlja, de kikerülte a választ.

Na, most én tuti nem oltatnám magam a hagyományossal, mert egy raklap emberrel találkoztam az idén, akik beadatták, és hetek óta küzdenek a náthával meg a torokfájással.Olyan is volt, aki mondta, hogy másfél hónapja kínlódik az oltás miatt.

Ha a hagyományost nem szeretném, a virológus meg valamiért nem akarta tanácsolni a H1N1 ellenit (talán mert felesleges), akkor minek menjek oltatni?

Amúgy barátnőm beoltatta magát és két gyerekét tavaly.Nagyon szépen elkapták mind a hárman a H1N1-et.

Hát így köszönöm nem kérem sem a babámnak, sem magamnak!

2011. jan. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!