Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én nem hiszem azt, hogy...

Csak én nem hiszem azt, hogy egy 9 hónapos baba mindent megért, amit mondunk?

Figyelt kérdés

Sok embernek ilyenkor "mindent ért" a gyereke. Hát, az enyém nem! Mondják, hogy meséljek neki a születendő kistestvéréről. Hogy tudna egy ekkora baba olyan elvont fogalmakat megérteni, mint "testvér"?! Más gyereket is alig lát, hogy tudná ezt megérteni?

Itt is írták már nekem, hogy ha megmutatja, hogy "milyen nagy lesz", akkor nyilván megérti, hogy mit kérdeztem. Én meg biztos vagyok benne, hogy azt érti meg, hogy ha azt hallja, hogy "milyen nagy leszel", akkor azt várjuk, hogy felemelje a kezecskéit. Nyilván van, amit megért, de egyszerű dolgokat, mint pl. NEM, vagy puszi (olyankor puszit ad). Na de olyanokat nem fog fel, hogy "tedd vissza", "mindjárt jövök", és ehhez hasonlók.


2011. jan. 14. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy testvére lesz még tuti nem érti meg...nálunk 21 hónap van a fiúk között de a nagy szerintem addig nem tudta igazán mi az hogy kis tesód lesz míg haza nem jöttünk a kórházból.
2011. jan. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém a a nem-et sem érti. Vagy csak nem érdekli. :) Most a gyere-t gyakoroljuk, de az eredmény még várat magára.

Nem értenek még mindent, nyugi. :))

2011. jan. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze hogy nem! Olyan nagy divat lett most valahogy ez, hogy már a pár hónapos csecsemő is mindent ért...Hát attól függ mit nevezünk mindennek...

A tesó egy elvont és számára teljesen elképzelhetetlen dolog.

Az én fiam 2 évesen is csak ismételte hogy a pociban van a tesó de hogy nem értette mit is jelent ez igazából, az tuti.


Sokan azt hiszik hogy ezzel lenézem a gyereket pedig csak nem várom el tőle hogy felnőtt legyen idejekorán.

2011. jan. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Na hát ez az! Ha a gyerek megérti, hogy "mindjárt visszajövök", akkor azért sír, mert ő rossz gyerek? :-/

Az enyém sem jön egyébként, ha hívom. Mutatni kell neki valamit, ami érdekes annyira, hogy odajöjjön.

2011. jan. 14. 17:19
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy ért meg mindent. Az pl. kizárt, hogy megérti, hogy neki kistesója fog születni. Persze lehet meg kell is valamilyen szinten mutogatni neki, hogy ott a pociban a baba stb, de konkrétan úgy sem fogja fel.

Az én fiam amúgy odajön, ha hívom és még pár dolgot, de azt, hogy mindjárt jövök, szerintem hiába mondanám neki. :)

2011. jan. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem 1 éves kor előtt csak nagyon kevés dolgot értenek. Esetleg érezhetik a hangszínből, meg a testbeszédből, hogy mit akarunk tőlünk.

És valószínű sok mindent megért úgy, hogy megszokja, mikor azt mondod pancsi lesz, tudja, hogy fürdés jön.

Elvont fogalmakat meg tuti, hogy nem értenek (pl rokoni kapcsolatok), ez még a 2,5 évesemnek sem megy mindig, pedig amúgy folyékonyan, sőt választékosan beszél.

2011. jan. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!