Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azt hallottam egy szakértőtől,...

Azt hallottam egy szakértőtől, hogy a "mozgásfejlődés összefügg az értelmi fejlődéssel". Ezekszerint, amelyik baba hamarabb csinál mindent (mászás, járás, . ) okosabb (lesz)?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 12:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
nem. nem egyenes arány van a kettőközött. és fordított sincs. Következtetni lehet egyikről a másikra, de csak egyedi elbírálással,megfigyeléssel
2011. ápr. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Három babát is ismerek, akik 10. hónapban elkezdtek járni egyedül.Nem csak a mozgásfejlődésük volt gyorsabb a többinél!
2011. ápr. 15. 12:16
 3/15 anonim ***** válasza:

Cáfolom. Unokahúgom kislánya 5 hónaposan felállt, 8 hónaposan tök egyedül elindult - nem hittem a szememnek, mikor láttam. Picike, filigrán kiscsaj, tök könnyű csontozattal, ezért ilyen mozgékony. Most 15 hónapos, semmit nem beszél, tehát egyetlen érthető szava sincs, csak babahablaty.

Kisfiam "csak" 5 hónaposan kúszott, 8 hónaposan mászott, 1 évesen indult el, most másfél éves, és több száz szavas szókincse van, kezd rövid mondatokban beszélni, és 15 hónaposan is már iszonyat sokat beszélt - ha csak a két gyereket hasonlítom össze, ráadásul az enyém fiú, unokatesómé lány.

2011. ápr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ez szerintem sincs így, én is tudok ellenpéldákat. Ráadásul a gyerekek intelligenciáját (ha erre értetted az okosságot) kb. 3 éves korig nem lehet mérni. És még akkor sem nagyon lehet belőle messzemenő következtetéseket levonni.
2011. ápr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Rendben, te ismer 3 babát, a szakirodalom pedig háromszázret. nincs ilyen összefüggés a kettő között.
2011. ápr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Akkor hozzá értő sem hozzá értő (mármint a nyilatkozata alapján)...
2011. ápr. 15. 12:56
 7/15 anonim ***** válasza:
Fiam hamarabb beszélt,mint járt.15 hónaposan kezdett járni,de már egy éves korától mondott értelmes szavakat.Mozgást minden 2-3 hónappal később csinált,mint az átlag.Most 19 hónapos a szókincse nagyon nagy,két szavas mondatokat mond,mindent ért.Én inkább úgy fogalmaznék,hogy mozgással lehet fejleszteni a beszédet,de nem okosabb,aki hamarabb mozog.Egy ismerős kislány kilenc hónapos kora óta jár,egy idős a fiammal és még csak pár szót mond.
2011. ápr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A kommentet nem egészen értem...
2011. ápr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én értem. A kérdésben azt írta a kérdező, hogy ezt az állítást egy szakértőtől hallotta. Itt mi megcáfoltuk, tehát levonta a következtetést a kommentben: a szakértő mégsem ért ehhez...
2011. ápr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Jaaaa, leesett, köszi!:))
2011. ápr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!