Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S. Ma jöttünk haza a...

S. O. S. Ma jöttünk haza a babával a kórházból. Kisebesedett a mellem, csomós, duzzadt, és az egyik seb bevérzett. Mit tegyek? A másik is már fáj nagyon? Így maradhatok éjszakára, tápszer és kevés tejci nélkül?

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 17:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Minél hamarabb kezdj el fejni, mert be fog gyulladni a melled. Ha van mellszívód azzal, ha nincs akkor kézzel. Meleg vizes borogatás vagy fürdő is sokat segíthet, de semmiképpen ne hideg vízzel borogasd ha nem akarod h elmenjen a tejed.

Igyál sok folyadékot, nekem a rostos üdítőktől nagyon sok tejem volt és az édeskömény teától. a lényeg , h sok folyadékot igyál és minden szoptatás után fejd le a melled,még éjszaka is.

A berepedt mellbimbóra nyomj ki egy kis anyatejet és hagyd h rászáradjon.

Nem kell rögtön a tápszerre gondolni,rakd mellre amikor csak úgy látod, h hajlandó szopizni és pár nap alatt lesz annyi tejed h nem kell pótlás és pihenj nagyon sokat.

2011. jan. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Masszírozd a melled, vagy kérd meg a párod masszírozza szét a csomókat!

Most durrannak be a melleid, azért feszül fáj, becsomósodott mert nem szívta ki a baba!

Ez szinte mindenkivel megesik, masszírozd a melled, a babád pedig 2-3 óránként minimum fél órát ciciztesd, gondolom bealszik rajta, ébresztgesd!

Nyugodtan szoptasd, fáj fáj ki kell bírni ez az első héten ezzel jár, de ha nem kap tejcsit kiszárad holnapra!

2011. jan. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratulálok a babához!

Másodszor: Van mellszívód? Mindenképpen ki kell szívni a melledből a tejet. Előtte viszont vegyél egy meleg zuhanyt, és a melledre meleg vizet(amilyen meleget elbírsz) folyass, és közbe masszírozd! Utána tedd cicire a bébit, vagy szívd le mellszívóval. A tápszert felejtsd el! Nem tápszer kell a babának, hanem a tej. Az a legjobb neki.


A melledre Garmastan krémet tegyél vékony rétegbe, majd mikor szoptatsz mosd le. Szopi után meg megint kend be.


A védőnő nem volt kint? Nem mondta el, h ezzel a csomókkal nem szabad viccelni? Fel kellene hívnod!


Mielőbbi jobbulást kívánok! :)


Egy 6 hónapos kislány anyukája

2011. jan. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, nyugi! Én is így jártam a második babámmal, aztán pedig 7 hónapos korig csak anyatejet evett. Szóval: én a fejést nem javaslom, minél inkább fejed, annál több tejed lesz, ez szerintem zsákutca! Én langyos vízzel zuhanyoztam néhány percig és apadt annyit, hogy utána kényelmes volt a szoptatás. A sebek ellen tényleg nagyon jó az anyatejjel bekenés, mert az jó zsíros. Holnap pedig gyorsan vegyél valami jó krémet (én azt nem használtam) illetve nekem gumiból készült bimbóvédőm volt. Néhány napig az segített, szopizáskor rá kellett húzni a mellre, és nem bántotta annyira. (Rossz hasonlat, de olyan, mint az óvszer.) Sok sikert, kitartás, jó lesz!!

Ja, nekem a seb kb. egy hétig tartott, aztán elmúlt!

2011. jan. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

a duzzanatot úgy tudod elmulasztani, hogy gyakran kiüríted a tejet. tehát szoptass gyakran, vagy fejd le. ne ijedj meg, sokszor csak több nap alatt múlik el a duzzanat. ha bepirosodik, az már a gyógyulás jele. nem hiszem, hogy kevés lenne a tejed, mert épp az csomósodott be (tehát több van, mint amit kiivott.) Úgy szoptasd a babád, hogy a problémás mellel kezdi a szopit, az álla legyen a csomó irányába (onnan szív a legerősebben).

A sebesedés sajnos előfordul, amíg hozzászokik a melled. annak is a legjobbat a babád nyála (szoptatás) tesz, illetve, ha a tejet hagyod rajta megszáradni, ezek csökkentik a gyulladást.

Jobbulást! Csodás babázást!


ha még kérdésed volna, őket szívesen ajánlom, nekem rengeteget segítettek:

[link]

2011. jan. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
És ha vérzik,mit csináljak? Abból nem tudok szoptatni,igaz?? És a másik is iszonyúan fáj...és sebes is.
2011. jan. 14. 19:41
 7/16 anonim ***** válasza:
a vér nem zavarja meg a szoptatást, tehát folytasd nyugodtan. elhiszem, hogy nagyon fáj (én is átestem többször is ilyenen), de muszáj folytatni. Nézd közbena babád, ő erőt ad!
2011. jan. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én is gratulálok!

Nekem a mellszívótól még rosszabb lett ilyenkor a kisebesedett mellbimbó. Ha tudsz kézzel fejni, én azt ajánlom. Semmi kenőcsöt nem kentem rá, a tejet kentem szét rajta, az volt a legjobb!

Kívánok mielőbbi javulást és jó egészséget!

2011. jan. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

kerestem neked cikkeket. még annyi jutott eszembe, hogy próbáld minél jobban mellretenni (tehát tátsa hatalmasra a száját, a melled nagy részét kapja be, a nyelve a melled alatt legyen), mert így nem sebzi tovább a melled. (Nekem attól sebesedett, hogy a nyelvével a bimbót irritálta.)


sebesedés:

[link]


mellgyulladás:

[link]

2011. jan. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Van mellbimbó védő - ez egy szilikon "bimbó", amit rátehetsz átmenetileg a mellbimbódra, amíg begyógyul a kisebesedés.

Van, aki ellenzi, mert szerintük "cumizavart" okoz, de én máshogy nem is tudtam szoptatni a befelé forduló mellbimbóm miatt, és így is négy hónapig sikerült legalább!

2011. jan. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!