Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a vélaményetek a Suttogó...

Mi a vélaményetek a Suttogó felvesz/letesz módszeréről? Nektek bevált? Írnátok pár életszerű tanácsot hozzá?

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 22:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Én megvettem a könyvet, de úgy felidegesített, hogy azonnal el is adtam. A véleményem az, hogy képtelen lennék ezt így csinálni, ahogy ez a nő tanácsolja.
2011. jan. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy én is többször nekikezdtem, de mikor pl. ha éjszaka hajnal 4-től 6-ig nem alszik a gyerekem, és már látom, hogy hulla fáradt, meg mi is, akkor megszoptatom, megnyugszik és elalszik szépen. olyan kínzásnak tűnik ez nekem...
2011. jan. 14. 23:12
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Próbáltam sírni hagyni, majd megnyugtatni és visszatenni, de annál jobban sírt. Én pedig nem akartam hallgatni tovább a sírását, mert nem hiszek benne, hogy egy kisgyereknek használ, ha sírni hagyják. Soha többet nem próbáltam és nem értek egyet a módszerrel.

Sokszor olvasom, hogy ringatva vagy cicin alszik el a baba és ezért akarják az anyukák átszoktatni a kiságyba. Nem értem, hogy ez miért baj...

Nekem 4 hónapos koráig cicin aludt el, aztán a karomban ringatva és soha nem éreztem ezt nyűgnek.

Kb. 1 éves kora óta, pedig fürdés és tejital után beteszem a kiságyba a nyuszijához és mesét olvasok neki, van hogy csak 5 perc kell, de van, hogy 40 perc. Az a lényeg, hogy tudja, hogy ott vagyok neki, ha szüksége van valamire. Mosolyogva alszik el :)

2011. jan. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a babád? Ha megszoptatod és elalszik, akkor semmi értelme bármilyen módszert kipróbálni. Hidd el, ha már nem fog szopizni, hiányozni fog. Előző.
2011. jan. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
[link] Nyugodj meg, jók az ösztöneid. Azokra hallgass, ne a Suttogóra.
2011. jan. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én próbáltam egy este ezt a felvesz-letesz módszert, de majd leszakadt a hátam a végére, mert kb egész éjjel álltam a 9 kilós gyerekkel a karomban.

Aztán most a héten bevállaltam, hogy szoptatás után lefektetem, de csak simogatom (eddig szopizott is az elalváshoz. Hát egy este kemény volt, nagyon sírt és dühös volt, hogy nem tud aludni. Másnap már egyedül aludt el, a nyusziját gyömöszölte, én meg simogattam a hátát. Boldog, kiegyensúlyozott, napközben még rengeteget szopik, de ezeket az éjjeleket már nem lehetett csinálni, volt, hogy hatszor kelt szopizni, 9 kiló és 7 hónapos.


Csak feküdtem mellette, simogattam, énekeltem. Nagyon kemény volt nekem is, de csak egy nap!

2011. jan. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Ezt én is kipróbáltam de nem ment! Én soha nem tudtam sírni hagyni és így hagytam is ezt a módszert! Én a kisfiamat 16 hónapos koráig kézben altattam és utána ő saját maga szokott le róla egyik napról a másikra és azóta elalszik a kiságyában csak ott kell lennem mellette!

Kitartás és tudom,hogy milyen borzasztó nehéz!

2011. jan. 15. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

a felvesz-letesz módszer nem arról szól, hogy hagyd sírni, hanem azt jelenti, ha sír, akkor fel kell venni, meg kell nyugtatni és úgy visszatenni. A sírnihagyás csak annyiban van benne, hogy rá kell jönni miért sír. Lehet sok minden, minél nagyobb, annál több dolog...szóval ember legyen a talpán, aki erre rájön.

A módszert nem alkalmaztam, én is a könnyebb utat választottam, illetve a gyorsabbat. Ha éjjel felsír, akkor kap egy kis teát, egy kis simogatást, és remélhetőleg visszaalszik. Ha nem akkor kiveszem, kicsit ringatom, amikor már teljesen elalszik visszateszem a kiságyba. Este is úgy alszik el legkönnyebben, ha félig rámfekszik, kicsit kócolja a hajam...tehát teljesen elalszik és úgy kerül a kiságyba. Most 1 éves, majd leszokik róla, engem jobban érdekel, hogy gyorsan elaludjon, minthogy milyen módon alszik el, illetve vissza.

2011. jan. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%
Én akkor próbáltam ki ezt a módszert, mikot 1éves lett a lányom és a szopizás után már nem aludt el. Az első hét nehéz volt, de azóta nagyon jól bevállt. Nem ébred éjszaka, 11 órát alszik, napközben pedig 2 órát. Előtte 40 perc volt a maximum. Szerintem jó módszer.
2011. jan. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
27%
Én nem szeretnék kampányolni a suttogó mellett, de azért, akik félredobták és véleményt alkotnak róla (tévesen) elolvashatnák, mert pont nem azt írja, hogy hagyd sírni a gyereket, hanem a két véglet között az arany középutat ajánlja! Mi kipróbáltuk a felvesz letesz módszert, ami arról szól, hogy, mikor sír bemész, megnyugtatod és mikor teljesen nyugod, de még nem aludt vissza vagy el, akkor otthagyod, és ezt addig játszod, amíg el nem alszik egyedül. Nekünk első éjszaka ez két és fél órát tartott, bementem kivettem megnyugtattam vissza, persze ahogy betettem már üvöltött, de tudtam mivel hiszti, ezért csupán 2-3 percet hagytam, majd kezdtem előlröl, egy idő után már nem sírt egyből, meg nem olyan keservesen, majd csendben elaludt. Második éjszaka már jobb volt, harmadikon már nem volt sírás, csak egyszer bementünk megnyugtatni és kész... nekünk bevllt, de az én fiam ekkor már 8 hónapos volt és előtte nagyon sokat aludt el mellettünk és csak akkor tettük ágyba, ha már mélyen aludt. Szerintem egész pici egy-két hónapos babáknál nem tanácsos a módszer, mert az még nem hiszti sírás!
2011. jan. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!