Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a vélaményetek a Suttogó...

Mi a vélaményetek a Suttogó felvesz/letesz módszeréről? Nektek bevált? Írnátok pár életszerű tanácsot hozzá?

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 22:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
62%

Azt hiszem a könyv is írja, hogy 4 hónapos kortól alkalmazható. Szerintem is jó könyv, és nem könyvből nevelem a gyerekem, de tudok a sorok közt olvasni, és tudok szelektálni az információkból. A fiam is ringatva volt, mert hasfájós volt, utálta, ha leraktam a kiságyba, még le sem ért a feje, de már sírt. Megnyugtatni nem tudtam, mert a vállamon is sírt. Tehát icipici korban nem tudtam alkalmazni. Aztán mikor 6 hónaposan egész nap fent volt, nem aludt napközben azt mondtam nem érdekel, itt napi két alvás lesz. Ekkor kezdtem el. Vagy jó passzt fogtam ki, vagy tényleg felnőtt már hozzá, de először csak 6-szor kellett csinálnom, pedig már felkészültem rá, hogy számolom a letevéseket, és hogy 40-50 biztos lesz. Másnap is kitartóan csináltam, nem kellett sokszor. És lett napközbeni alvás. Az estinél nem tudom, ott nem alkalmaztam, mert a cicin általában bealudt, később meg a tápszeren már 9 hónaposan. De akkor meg már nem is kellett sokáig ringatni, max 2-3 percig rázogattam, ha nem aludt el, betettem a kiságyba. Ha sírás volt, ki, megint egy perc rázogatás, aztán megint. A 9 kilóját már alig bírtam el. Mostmár 13 hónapos, már rég nem kell rázogatni, kicsit ha nem annyira álmos, a vállamra teszi a fejét, éneklek, és még ébren berakom a kiságyba. Elalszik egyszercsak. Mondjuk azt sérelmezi, ha nem vagyunk bent vele, de még mindig jobb, mint a 10 kilóját cipelni.

Szóval nálunk nem pontról pontra követtük a módszert, de valamelyest bejött. Barátnőméknél is. És nem szentírás, nem kell senkinek sem így tennie, de egy próbát megér.... És valóban nem kell sírni hagyni a gyereket, én sem hagytam sosem. Csak ha 1001% hiszti. Ez kb. 2-szer volt eddig. Azok, akik túladnak az ilyen könyveken, vagy azt írják, hogy kidobták, azoknak nem is kéne semmit olvasniuk, ők azok, akik mindent szó szerint követendőnek vesznek.... pedig ez mind csak lehetőség, amit könyvekben leírnak, akár itt a neten is olvsunk, mindenki eldönti, hogy a babájának mi a jó, meg neki is, ha kipróbálja és nem jön be, ok, de akkor sem kell azt mondani, hogy egy sz.r módszer, mert neki nem jön be. Ez a véleményem.

2011. jan. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Egyetlen egyszer próbáltam: együtt sírtam a gyerekkel. SZerintem csak kínlódik a baba is és az anya is, én nem értek vele egyet. Igazából ő csak megrémül, nem érti, miért teszem ezt vele, miért vagyok vele más mint máskor. Tudom, én "rontottam" el valahol, de vállalom a következményeit. Soha nem is hagytam a kisfiamat sírni. Nekem is visszaalszik cicin simán.
2011. jan. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
kislakásban lakunk, egy szobában vagyunk kénytelenek aludni. ezt a bemegyek-kiegyek dolgot tehát nem tudom megoldani. apa meg aludna . 8 hós a kicsi. igazán jó lenne már, ha egyszer végre nem kelne fel hajnalban, csak reggel 7-kor. ilyenkor nem sír, csak beszélget, hasra fordul , nézi az ágyunkat és szólongat: "hej!aaaa!" sőt, most már állna is fel, csak a hálózsáktól nem tud. tejem volna elég, az egy dolog, hogy estére szreintem alig szopik. volt , hogy odavettem magam mellé, és elaludtam én is vele, szoptatás közben, és apa meg fordult egyet, és majdnem ráfeküdt. ha meg én vagyok középen, azért nem alszom, hogy leesik. tehát így se-úgy se alszom. már testi tüneteim vannak az állandó kialvatlanságtól: alacsony vérnyomás, szédelgés, szívdobogás-érzés. nincs segítségünk.
2011. jan. 15. 15:26
 14/14 anonim ***** válasza:

Sajnos az éjszakai keléseket nem szünteti meg egyik módszer sem, esetleg csak megkönnyíti a visszaalvást. A Suttogó módszer valóban megér egy próbálkozást, illetve oda kell figyelni a napirendjére is, tehát este amikor fürdeted, akkor még elég fáradtnak kell lennie, de nem szabad túlpörgetni sem.

Nem tudom, hogy mikor fekszetek le, illetve tévéztek-e, miközben ő elalszik, de lehet, hogy megéri az a félóra a konybában, fürdőben, amíg ő elalszik este. elképzelhető, hogy zavarja a tévé, főleg a fénye.

az éjszakai felkeléseket ebben a korban a mozgásfejlődés, a fogzás, vagy a szeparációs szorongás okozza. de persze lehet más is, lehet egy kicsit éhes is hajnaltájban, fájhat valamilye, felébreszti valami hang, vagy egyszerűen rosszat álmodik, vagy melege van, vagy fázik, tele a pelus...stb.

10 hónapos volt a lányom, amikor elkezdte az éjszakai keléseket, volt, hogy 2 órán át nem tudtuk visszaaltani. előtte ilyen gond nem volt. akkora már megtanult ülni, felállni, megjegyzem remekül megy neki még a paplanos hálózsákban is. tehát gyakorol éjjel is. egyszer észrevettem, hogy élig aludt és közben pápázott. 5 héten át minden éjjel ébredt különböző időpontokban. aztán kijött 4 foga egymás után, illetve megtette első önálló lépéseit. szóval ezek voltak az okok, amiatt folyamatosan felébredt.

a letesz-felvesz módszer csak abban segíthet, hogy elalváskor, vagy éjszakai ébredéskor könnyebben visszaaludjon. próbáld ki, legyél kitartó, szánjatok rá pár napot, éjszakát. szerintem sem kínzás, nem kell sírni hagyni, ez a módszer nem erről szó. hanem arról, hogy nyugtatni kell a gyereket, és megtanulja, hogy elaludjon egyedül ringatás nélkül.

sok sikert!

2011. jan. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!