Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy megértse...

Mit tegyek, hogy megértse férjemmel, rosszul akarja nevelni gyerekünket?

Figyelt kérdés
Amikor a férjem itthon van, a felére borul a világ. Teljesn másképp neveli a gyereket mint én! Én szeretném egy kicsit erősebben fogni, mivel elég akaratos a lányunk, de a férjem (szó szerint) mindent meg enged neki! Sétálni is úgy megyünk, hogy ölbe viszi a 2 éves gyereket, a kádat tele engedi vízzel, és úsztatják a fürdőszobát. Minden az van, amit a gyerek akar! Nekem sok minden nem tetszik. Ha el kezdem mondani, hogy ne úgy csináld, akkor veszekedésbe megy át a beszélgetés, mondván az Ő anyukája is így nevelte Őket. Mivel tudnám meggyőzni, hogy az Ő anyukája tévedett, és nem minden jó úgy ahogy csinálja?
2011. jan. 16. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Honnan tudod, hogy ő téved és nem te?
2011. jan. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyerek még a kislányod. Hagy élvezze ki szerintem a gyerekkort, rengeteget fogja még ,,börtönben" érezni magát. Nekünk is megengedtek sokmindent, de attól még jól neveltek lettünk a tesóimmal :)
2011. jan. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem szép szoval. Ha este már alszik a picurkátok és éppen nem a férjed kedvenc müsora megy, szerintem mond a férjednek, hogy legalább beszéljétek meg a dolgokat, hogy mit hogyan csináljatok, mert nevelni együtt kell és nem egymás ellen. Hozzatok kompromisszumokat, pl a fürdetés a férjed kedve szerint menjen, más meg a te meglátásod szerint. Na nem tudom milyen alkat a férjed befolyásolható e vagy egyböl lehurrog. Szerintem a lényeg, hogy ne azt mond neki, hogy ezt se meg azt se jol csinálod, inkább ellenkezöleg, nagyon jol csinálod de szerintem........., mit szolsz az én álláspontomhoz? Ird föl a szitukat és beszéljétek át, mond el hogy szerinted mi a helyes, és miért, meg halgasd meg öt is és közösen hozzatok döntéseket amit megprobáltok betartani. tárgyaljátok meg a dolgot. Sok sikert. :)
2011. jan. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
ha ilyen eset fordul elő velünk (volt már rá példa), akkor én mindíg azt mondom férjemnek, h én ülök vele itthon, nekem kell amjd később is vele tanulni, vele lenni, mert ő dolgozik... szóval az én helyzetemet nehezíti, és én azonnal szólok, h szívem ezt ne így hanem inkább úgy...én jobban értek a neveléshez hisz én vagyok a nő... :) és nálunk beválik! bár néha engedek én is, emrt olyan jó nézni ahogy elhancúroznak együtt :)
2011. jan. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az apák, főleg, ha lányuk van ilyenek.

Bármit megcsinálnak az ő szerelmüknek.

Én nem foglalkozom az iylen dolgokkal.

2011. jan. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy úszik a fürdőszoba, még nem feltétlenül akkora tragédia, na jó, a "romokat" általában biztos te takarítod el, de legalább örülj, hogy a férjed fürdeti a lányodat! Nekik ez biztosan nagy móka és kellemes időtöltés, talán szállj be te is a mókába és akkor kevésbé érzed tragédiának. (tapasztalat)

A cipelést én se szeretem, mert amit írtak előttem is, rászoktatni könnyű, de a nap nagyrészében az anyukának kell cipelnie, nem apának. Ezt biztosan megbeszélném vele, hogy ha csak lehet mellőzze, mert emiatt tényleg te fogsz szívni (már bocs a kifejezésért).

Én megértem, hgoy erősebben akarod fogni, és persze nem is lehet minden ráhagyni. Azt viszont semmiképp nem javaslom, hogy a gyerek előtt vitassátok meg a nevelési elveiteket, mert hidd el, van neki már annyi esze, hogy tudja kinél mivel lehet próbálkozni.

Mondd el a férjednek, hogy te te vagy és nem az ő anyukája, a ti gyereketek az a tiétek és a ti elveitek szerint szeretnéd nevelni, amiben jó lenne, ha ő is a partnered lenne. Beszéljétek meg közösen, hogy mi az, amit engedtek neki és mi az, amit nem.

2011. jan. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
20:00, és 20:07-esnem adok igazat.én is megmondom hogy ezt most ne így mert könnyen hozzászokik utána meg én alig bírom visszacsinálni.nálunk pl etetésből volt gond óránként etette valamivel aztán nem evett vacsit aztán éjjel meg felkelt enni s én keltem fel hozzá.na akkor szóltam,vagy akkor mikor szól a lányunknak hogy ma éjjel itt alszol velünk,mondom erre én hogy hamarosan megérti aztán majd foghatjuk az ágy szélét mert odakéretőzik stb szóval én pl fürdőszoba úszásból nem csinálnék gondot,de van amiből igen mert tényleg igaz az hogy nem nevelhetjük nem csinálhatjuk a fontosabb kérdéseket kétféleképp mert megzavarodik a gyerek...szóval finoman de beszélj vele,21 hós anyuka
2011. jan. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!