Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalatok az alábbi...

Tapasztalatok az alábbi homeopátiás szerekről! Használta őket valaki a gyermekénél, hatásosak voltak? Milyen betegségre szedték a bogyókat?

Figyelt kérdés
Oscillococcinum, apis mellifica, ferrum phosphoricum, echinacea, stodal szirup, oscillococcinum, calcium carbonicum.
2011. jan. 16. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Oscillot náthánál, és stodal szirupot köhögésnél. Nekünk segítettek, és hála égnek a többit még nem kellett bevetnem, két kisebb megfázáson kívül nem volt baja (16 hós lesz).
2011. jan. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Echinacea nagyon jó immunerősítő, gyulladáscsökkentő, kúraszerűen kell szedni, pl. 1 hétig, utána 1 hét szünet.

Oscillo influenza esetén nagyon jó, én 2 nap alatt kilábaltam tőle. Megelőzésre is szedünk heti 1-et.

Stodal köhögésre való, tapasztalataim szerint leginkább a szárazra.

2011. jan. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mennyi idő alatt fejtik ki a hatásukat?
2011. jan. 17. 20:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Stodalt két napig kellett adnom a kisfiamnak, és totál elmúlt a köhögése - hurutos volt neki, tehát nem csak száraz köhögésre jó.

Oscillot pedig 3 napig kapta, első nap 3, második nap 2, harmadik nap 1 tégely.

Ez is bevált.

2011. jan. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is már három napja adom ezeket a szereket, ahogy a doktornő mondta, de jobban köhög és eddig hőemelkedése volt, most két napja már lázas is.
2011. jan. 17. 21:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak azt tudod csinálni, hogy adod tovább, Cebiont napi 10 cseppet, ezen kívül ha náthás is, akkor használjatok Sterimar orrspray-t, gyakran kell szívni az orrát, a szobájában a radiátorra tegyél lábosban vizet, bele levendula és eukaliptusz olajat, a mellkasát pedig kend be Baby luuf balzsammal, és csillapítsd a lázát is.

Ha még rosszabb lenne az állapota, vidd vissza a dokihoz.

Jobbulást a picinek!

2011. jan. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! Cebion cseppet is adok neki, Sterimart is használunk. Már több, mint egy hónapja hőemelkedése van 37 és 37,5 között, háromszor voltunk dokinál, de nem mondott semmit már más tünete nem nagyon volt, először apró hólyagok a torkán, az elmúlott, utána egy nagyon picit folyt az orra. A doktornő azt mondta, hogy ne mérjem állandóan a lázát, akkor nem leszek emiatt ideges. De persze én azóta is folyamatosan mérem. Múlt pénteken elmentünk egy homeopátiával is foglalkozó gyermekorvoshoz, ő ajánlotta ezeket a szereket. De péntek óta köhög is szegénykém és 37,5 és 38,5 között van a hője. Lázcsillapítót adok neki, de nem tudom, hogy elég-e, hogy csak homeopátiás szereket kap. Félek nagyon a lázgörcstől is. Holnapra kértem időpontot a gyermekorvosunktól, de antibiotikumot sem szívesen adnék neki. Úgyhogy kicsit tanácstalan vagyok.
2011. jan. 17. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!