Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a homeopátiá...

Mi a véleményetek a homeopátiás szerekről? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 8. 12:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem mindegyik bejött, sőt volt, amelyiktől előbb meggyógyultam, mint a "rendes" gyógyszertől. Nálam tiltott az antibiotikum, így nem is nagyon válogathatok. :) Persze hozzáértő kell a kiválasztásához. :)
2011. ápr. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egyre inkább azt gondolom, hogy humbug, placebo.

És egyvalamit nem érte, ha tényleg gyóygnövényből készültek, miért van az, hoyg mindegyik készítmény egformán csak édes ízű.

Ha meg olyan kevés bennük a hatóanyag, akkor mitől hatásosak?

2011. ápr. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem eddig egyik sem segített. Mindig megpróbálkoztam velük első körben, mert hát mégsem gyógyszer, de hátha segít. Hát nem...de szerintem is kell ehhez az, hogy jó erősen higgy bennük, és akkor talán segít(esz magadon).
2011. ápr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az unokahúgom(7éves) is homeos dolgokat kapott télen, köhögésre is. Teljesen helyre jött.

Első

2011. ápr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!Akkor felesleges kipróbálnom?A kislányomnak akarom nem nekem.Drágák különben?
2011. ápr. 8. 12:48
 6/13 anonim ***** válasza:

Az én 1 évesem csak homeos bogyókat kap a fogára és MINDIG hat, pedig már 14 foga kint van :)

Ő még aztán biztos nem tudja, hogy hinni kell benne :)


Nálam is hat, én is csak ezt szedek. Nem vagyok fanatikus, ha nagy szükség lenne antibiotikumra vagy más gyógyszerre, beszedném, de első, második körben mindig homeopátiával próbálkozom. Kb. 15 éve nem szedtem semmiféle antibiotikumot, az összes gyógyszer az kb. 5-8 db aszpirin volt ez idő alatt.

Én ajánlom a kipróbálását, hátha nálatok is beválik.

2011. ápr. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem sem jött be és a fiam is csak szenvedett tőle.

Kipróbáltam a tejserkentőt is anno, az lett az eredménye, hogy 2 doboz után elment a tejem, hiába raktam sokszor mellre a fiamat.

Neki a fogára próbáltuk ki a Vibucor kúpot, egy egész dobozt elhasználtunk, semmit sem ért, meg a Chamomillát is kipróbáltuk, de mikor 2 éjszakát ordított végig fájdalmában, abbahagytuk...

Van, akinek használ, van akinek nem. Mi az utóbbiak vagyunk.

2011. ápr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Van amelyik hatásos volt, van amelyik nem.
2011. ápr. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez kb olyan, mint a borostyánlánc.
2011. ápr. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Első körben mindig valami természetes gyógymódot vagy homeopátiás szert szoktam kipróbálni, ha betegek vagyunk. Aztán, ha nem segít, akkor jöhetnek a gyógyszerek, antibiotikumra pedig csak a legvégső esetben mondok igent.

Pár éve egyszerre lettünk influenzásak a párommal. Én szedtem az Oscillo-t, ittam mézes-citromos hársfateát és ennyi, ő meg csak lázcsillapítót szedett. Én 2 nap alatt teljesen kilábaltam belőle, a 3. napon már úgy éreztem, mintha nem is lettem volna beteg, ő pedig még 1 hét után is szenvedett...

Szóval szerintem érdemes megpróbálni, mert nem olyan drágák, hogy óriási pénzkidobás lenne. Viszont az adagolásukkal kapcsolatos tudnivalókat nagyon komolyan kell venni.


A 12.37-es válaszolónak üzenném, hogy azért egyformán édesek, mert tejcukorban dörzsölik el őket. És nem a hatóanyag tartalmuknál fogva hatnak, hanem mert rezgéseket közvetítenek, vagy mi. Éppen ezért nem lehet túladagolni sem.


Ja és igen, a placebo. Nálunk lehet, hogy akként hat, de a babáknál, gyerekeknél akkor miért?

2011. ápr. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!