Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sedatif PC homeopátiás "nyugta...

Sedatif PC homeopátiás "nyugtató" alvászavarra? Használja valaki? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Egy holnapon találtam rá, alvászavarra javasolják, de azt írta a cikk írója, hogy nem szabad hosszú távon adni! Ad valaki ilyent a babájának?

[link]

Előre is köszi a válaszokat!


2009. okt. 29. 09:45
 1/10 anonim ***** válasza:
8-9 hónapos volt a fiam amikor adtuk neki.Nagyon nehezen aludt el,és sokszor ébredt éjszaka,nappal sem volt nyugodt az alvása.Én régóta szedem,és orvos tanácsára adtam neki is,most 18 hónapos,és legalább 8 hónapja nem kapott.Nem lehet hozzászokni.Nyugodan lehet hosszútávon adni,volt egy időszak amikor nem volt rá szükségem,és nem éreztem a hiányát.Most ismét kisbabám van,és azért szedem hogy könnyebben visszaaludjak.
2009. okt. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a választ! Akkor nektek használt igaz? Szerinted érdemes kipróbálnom? Csak mert nekünk a chamomilla nem jött be sajnos, se a Viburcol kúp... :(

2009. okt. 29. 13:31
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni!De a chamomilla és a vibucrol nekünk se vált be.Sőt semmilyen homeopátiás bogyó.A sedatif pc sem.Voltunk homeos gyerekorvosnál,kivizsgálás után különböző bogyókat javasolt...azok sem jöttek be:(((
2009. okt. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De elkeserítettél! :( Annyian dicsérik a homeós bogyókat, hogy mennyit segít nekik, nyugodtabb a babájuk, de nálunk eddig semmi! Egyedül az Urtica vált be tejserkentésre...
2009. okt. 29. 13:43
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocsi:)))Én is azért próbáltam a babómnál ki minden fajta bogyót.Hát nálunk nem vált be.Abba is hagytam,várom,hogy kinőjje.Remélem azért ti találtok valamit.
2009. okt. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideig én sem hittem a homeós cuccokban. Az első szülésem után szedtem tejserkentésre- nem használt, adtam a babának hasfájásra(chamomillát)- nem használt. Mondjuk a Viburcol kúp az egyből bevállt. Aztán rájöttem, hogy egy csomó hibát elkövettem: pl fénytől védett helyen kell tárolni én meg kiraktam az asztalra, ahova odatűzött a nap. Előtte, utána nem szabad enni, inni kb 1 óráig, én meg a gyereknek evés előtt adtam közvetlenül. Nyelv alatt kell szopogatni, én meg lenyeltem. És mentolos fogkrémet is használtam, pedig azt sem szabad. Szóval, szerintem emiatt nem használt. Most 30 hetes vagyok a második babámmal és Tarentulla Hispania-t szedek, ez is "altató", arra jó, ha azért nem tudsz aludni, mert "kavarognak a gondolatok a fejedben".

Szerintem próbáld ki, a Sedatifot - nem lehet hozzászokni, csak be kell tartani a szabályokat. Gyereknek vízben feloldva kell adni.

2009. okt. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
sztem az összes homeos bogyó csak a te tudatodra hat. cukorgömbök, nm egyebek. próbáltunk: sedatifot, viburcol, chamomillát, SEMMI. mikor nyűg-fogzás-fájdalom van ilyennek nem lehet lecsendesíteni. marad a nurofen baby
2009. okt. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem inkabb az alvaszavar okat kene megtalalni es nem kulonfele bogyokkalkezelgetni mert hiaba gyogynoveny alapanyaguak az sem feltetlenul biztos hogy jo a babanak.Ne ertsen fere senki,nem vitat akarok inditani,de tenyleg meg kell talalni a gondok okat es egy ugyes anyuka konnyen raerez...(ejjel pl.hideg van ,meleg van,tul meg van terhelve a gyomra,ha gorcsol attol meg nem sir feltetlenul lehet csak forgolodik stb.)
2009. okt. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy jótanács! Vidd el homeós orvoshoz, kérd hogy állapítsa meg az alkati szerét a babádnak, mond el a panaszokat, hogyan miként alszik, mennyi időt van fent stb... Lányom nagyon hasfájós volt, volt olyan nap 2-3hónapos korában hogy csak 20-30percet aludt egész nap és éjjel is kelt sokszor. Elmentem egy dokihoz, néhány dolgot kérdezett a lányom viselkedéséről amikre válaszoltam, a többit Ő mondta...Meglepődtem hogy honnan tudja mit csinál a lányom, mikor még sosem látta. Na szóval, akkor megállapította az alkati szerét, aszerint adott szereket. Hasfájásra, fogzásra, alvászavarra. Változtattam a napjainkon, mert ezt is javasolta, azóta semmi gondunk. Most fogzik, kapja a szereket, még egy éjszaka sem kelt fel, nappal is kiegyensúlyozott, vidám baba. 9hónapos. A homeós szerek nem okoznak függőséget, heteken keresztül lehet őket alkalmazni, nem gyógyszerek mint pl a qualerin vagy társai. Keress homeós oldalakat, olvasgass róla egy kicsit, és csak utána fogod megérteni miként is hatnak, hogyan kell alkalmazni stb. Nyugodtan megpróbálhatod a szert amit kérdeztél, semmi baja nem lesz tőle a babádnak, de azt vedd figyelembe, hogy nem úgy hatnak mint a gyógyszerek, hogy beveszed és fél-1óra múlva hat. Kúraszerűen alkalmazva a legjobb, meg kell várni hogy a szervezet öngyógyító folyamata beinduljon, ez 2-3 nap, addíg rosszabbodhat az állapota, de után a javul, ha jó a szer. Ha egy hét után sem használ, akkor váltani kell másikra, de ezt nem kell végigjátszani, ha tudod az alkati szerét. Én sosem hittem a homeós bogyókban, mégis használtak és használnak ha baj van.
2009. okt. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Hát nekünk eddig minden használt amit kipróbáltunk,lehet csak azért mert hiszek benne,de a gyermek nem tudja mit kap,mégis neki is használ.
2009. nov. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!