Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan adjam a kukoricát...

Hogyan adjam a kukoricát búzát a babának a hozzátáplálás kezdetén? Mikor egy új ételt vezetek be, azt hogyan tegyem? Adjak neki azok közül, amiket eddig evett, és utána vagy előtte kóstoltassam az újat, vagy csak az újból egy kis falatkát adjak neki?

Figyelt kérdés

Sajnos senki nincs, aki segítene. (még a védődnő sem!)

6,5 hós kislányom a következőket eszi: alma, krumpli, sütőtök, sárgarépa, cékla, őszibarack. Majdnem elfelejtettem, hogy csak szopizik.


2011. jan. 18. 09:48
 1/9 anonim ***** válasza:

A kukoricát nem szabad a hozzátáplálás elején adni!!! kb. 8 hósan de inkább később.


Új étel bev.: először önmagában kis adagot és figyeld a reakciót aztán ha nem volt rá re. akkor lehet keverni mással és nagyobb adagot kaphat amennyit megeszik.


A már megszokotthoz pl. alma sütötök kombo is keverhetsz új izt.


A védőnő elszégyellheti magát a helyében Neki ez -lenne- a dolga.

Húst is adhatsz főtt v. párolt csirkét !

2011. jan. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a búzát nem tudom hogy értetted az glutén és nem ajánlott egy éves korig inkább rizst.
2011. jan. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Legújabb kutatások kimutatták,hogy a glutént érdemes bevezetni 7-8 hónapos korig az anyatejes babáknál.
2011. jan. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Glutén: 4-7 hónapos kor között (amíg még szopik a baba, így kisebb az esély az érzékenységre) már bevezethető... legújabb táplálási elvek szerint.

Kukorica: pehelyként (Pille pehely, Holle pép, stb) adható, ezzel is lehet sűríteni a baba ételeit. Ezek instant pelyhek, még főzni se kell. Ugyanígy rizs, zab, köles pehely is kapható.

2011. jan. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A kismamablog szakácskönyvében olvastam, hogy kukorica bevezethető 6 hós kortól. A husira (csirkemell, v pulykamell) csak 7 hónapot ír.


Többektől hallottam, hogy a "nagyokosok" rájöttek arra, hogy mégis célszerű 7 hós kor előtt a glutént bevezetni a baba étrendjébe.


Nem tudtam, hogy a már bevezetett ételek közé is belekeverhetem az újat.

2011. jan. 18. 10:01
 6/9 A kérdező kommentje:
Pille pehely, Holle pép ez mi? Ez babáknak való? Hol lehet venni? Első baba a kislányom, és nagyon tanácstalan vagyok. :(
2011. jan. 18. 10:04
 7/9 anonim ***** válasza:

első v.


nekem a védőnő mondta a kukoricát 8 hós kortól és a búzát glutént egyéves kortól én igy csináltam és nem lett allergiás


mindenki azt követi akiben megbizik amiben egyetért sajnos nagyon egyedi.


pelyheket akár a tescoban a dmben rossmannban is kaphatsz.

2011. jan. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én reformboltban vettem: a Pille pehely (250g) 300 Ft körül van. A Holle pép sokkal drágább, viszont annyival nem jobb.
2011. jan. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. jan. 18. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!