Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás kérdés. A dél...

Hozzátáplálás kérdés. A dél körüli szopi előtt, vagy után kell hozzátáplálni?

Figyelt kérdés

Két hete kezdtem a hozzátáplálást, de ma megfordult bennem a gondolat, hogy talán nem jól csinálom.

Én idáig úgy csináltam, hogy amikor eljött a kaja ideje, akkor nem cicit, hanem először almapépet, majd 3 nap múlva alma-barack pűrét, majd megint három nap múlva alma-barack-tök pűrét adtam neki. De nem is az a lényeg, hogy mit, hanem a mikor? Ugyanis annyit eszik a kajából, hogy utána szopizni csak egy óra múlva akar. ÍGy végül is olyan, mintha kiváltanék már egy étkezést? Szerintem nem, mert ugye nem 3 órát bír ki vele, hanem egyet.

Ezzel több gondom van. EGyik az, hogy a cicim meg közben telik tejjel, és így könnyebben elapadhat, ha csak 4 órára rá eszik. Akkor fejni is szokás a hozzátáplálás miatt? A másik gondom pedig az, hogy már most is egy csomót eszik (kb egy kistányérnyit), de ennyivel is csak egy órát bír ki. Akkor mégis mennyit kell ennie a gyümölcspépből, hogy 3 órára jól lakjon vele?

Amúgy meg mennyi idő múlva kell majd egy nap többször adni neki hozzátáplálást és nem csak dél körül?

5 hós.


2011. okt. 20. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha igy csinálod akkor az elválasztás felé haladsz. Ha hozzátáplálni szeretnél, akkor elöbb cici és utána, 10-15 perccel az etetés. Enni fog ha nem elég neki a tej, ha meg nem kér, akkor még nem igényli a több ennivalot.
2011. okt. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. okt. 20. 22:56
 3/3 anonim ***** válasza:

én teljesen másképp csináltam, 2 szopi között 10 óraira adtam a gyümit. tehát mondjuk 9kor szopi, 10kor gyümi, délben szopi :) vagy ahogy az alvással kijött.

a gyümikkel nehéz kiváltani egy étkezést mivel az gyorsan bomló szénhidrát, azért is 10óraira adjuk, mert így ebédre megéhezik (az ugye a bölcsibe-oviban fél 12kor van)

keksszel keverheted vagy gabonás péppel, sinlaccal, akkor laktató is lesz.

az meg, hogy 4 óránként szoptatsz és ezért elapadna a tejet butaság :) pár nap és beáll, nagyon jól működik a kereslet-kínálat, annyival kevesebb tejed lesz de nem kell megijedni. ha el akarsz tenni tejet akkor most könnyű lefejni a kimaradt mennyiséget de ha nem, akkor ne csinálj semmit :)

2011. okt. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!