Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 4 hónapos babának mit...

Egy 4 hónapos babának mit kéne csinálnia hason?

Figyelt kérdés
Annyit csinál, hogy megfordítja egyik oldalról a másikra, de egyáltalán nem emeli fel közben a fejét. Ez baj lehet?
2011. jan. 18. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Én lehet aggódnék. Amit leírtál, az én újszülött pár hetes gyerekeim csinálták.

A kicsi most 2,5 hónapos, szépen tartja a fejét, ha hason van, az alkarjain támaszkodik, de párszor már ki is nyújtotta a karját, úgy tartotta magát.


Orvos, védőnő mit mondanak?

2011. jan. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is emelnie kéne a fejét.
2011. jan. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy mennyit fekteted hasra.Az én picim se tolta fel magát egészen addig, amíg nem kezdtem el sokszor kevés időre hason fektetni.Annyira utálta a lányom, hogy sírt.De mióta hasra fordítva altatom napközben, azóta sokat erősödött, és magasra emeli a fejét.Még nincs 4 hónapos.Tehát gyakorlás kérdése is.Azt ne várd, hogy tudja a hason fekvős dolgokat, ha mindig csak a hátán fekszik.Említsd meg a dokinak vagy a védőnőnek.Az igaz, hogy már nagyon korán át kell tudnia fordítani a fejét.A babáknál ez ösztönös, ez is védi őket pl. a fulladástól.De ne izgulj, mert az izmai akkor is erősödnek, ha egyáltalán nincs hason.De nálatok nem ez a helyzet.
2011. jan. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem az én babámról van szó, hanem az egyik ismerősömé. Az én fiam már rég volt ilyen picike, és nem emlékszem már pontosan a dolgokra, de úgy gondolom ahogy ti. Van a fiamról egy kép, ahol már 2 hónaposan a tenyerére támaszkodva felemelte a fejét.

Én mondtam az anyukának, hogy gyakran tegye hasra, mert úgy erősödik, és hogy tornáztassa. Azt mondta hogy szokta.

2011. jan. 18. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!