Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos a kisfiam, de nem...

10 hónapos a kisfiam, de nem tudom, mit kéne csinálnia, a ti babátok-babáitok ennyi idősen miket csináltak már?

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem jó dolog az összehasonlítgatás, hidd el. A védőnőd és a gyerekorvosod már biztosan szólt volna, ha kórosan le volna maradva a gyereked a korához képest.
2011. jún. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

10,5 hónapos a lányom, igaz 8 héttel hamarabb született.

7 hónaposan kezdett igazán forgolódni, 9 hónaposan felülni és most két hete megy négykézláb a kis térdein :)


mondjuk mi dec. óta járunk dévényre és két hónapja HRG vizire.


tényleg ne hasonlítgasd a babádat, mindegyik más. látod, a lányom két hónappal hamarabb született és ha azt vesszük mégcsak 8 hónapos múlt és már négykézlábazik. kis falatokat a szájába tesz, viszont nem tartja a cumisüveget. csipeszelve fog, és egész nap be nem áll a szája :)

szóval azért vannak lustibb babák is. a védőnő vagy egy szakorvos válaszolhat aggályaidra.


egyébkéntmit tud a fiad?

2011. jún. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]

Tartsd szem előtt, hogy minden kicsi más ütemben fejlődik. Egyik egyes dolgokban gyorsabban, másokban meg esetleg lassabban. Annak örülj, amit tud a babád. Ha valami lemaradása lenne, már szólt volna az orvos vagy a védőnő... Amit belinkeltem, egy átlag fejlődés, ettől pozitív és negatív irányban is normális az eltérés. hiába írjuk, hogy mondjuk, ennyi idősen a miénk mit csinált... Ez a miénkre jellemző és téged csak arra hangolunk, hogy a te, épp teljese normálisan fejlődő babád valamiben esetleg lemaradt...pedig nem, csak ő egy egyéniség.

2011. jún. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a linket, nagyon sokat segített. Itt nálunk sajnos a védőnőre és a gy.orvosra sem lehet számítani, mert ha nem lenne magánorvosunk már nem tudom mik történtek volna! a védőnő meg azt tanácsolta a múltkor pl. hogy ha hisztizik a fiam fröcsköljem arcon...hát ezt azért egy 10 hónapos gyerekkel nem csinálom meg, nem vagyok hülye. - a kisfiam is mászik, beszélget, már feláll a bútorok mellett, ő is korábban született, igaz csak két héttel, de sürgősségi császár miatt szülés közbeni traumát szenvedett, nehezen fejlődött hónapokig. - aztán sok mindent nem vett észre a gyerekorvos (nekem első babám) és jártam vele én is gyógytornára, neurológushoz, magánorvoshoz, de koponyaultrahangra és szemvizsgálatokra is. Köszönöm a válaszokat! Különösen a linket!
2011. jún. 22. 12:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam 4 napja volt tíz hónapos, s most a következőket tudja: jó gyorsan mászik, kapaszkodva feláll, ha elfelejtkezik magáról akkor 10-15 másodpercig is áll kapaszkodás nélkül úgy, hogy közben valami játékot nézeget, ami a kezében van. Ha kérjük, megmutatja, milyen magas (ilyenkor magasba emeli a két kis karját:), négykézláb tolja a kisautóit és berreg hozzá, ha megkérdezzük, hogy mit csinál a kisautó, arra is berreg. A játékosládájából ki és bepakol, cumisüvegből egyedül eszik, csőrös pohárból egyedül iszik. Zenére rogyasztós táncot jár:) Pápát int, ha kérjük rá...

Ilyesmire voltál kíváncsi?

Hirtelen ezek jutottak eszembe.

További szép napot kívánok Nektek:)

2011. jún. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sem jó az összehasonlítgatás, ugyanakkor teljesen megértelek én sem tudtam máshoz viszonyítani, hiszen sem a védőnő sem a gyerekorvos nincs a helyzet magaslatán nálunk sem, illetve gondolom, hogy hasonló a tapasztalatunk a 2 perc alatt futószalagon neurológiai vizsgálatról is. Az én fiam 3 héttel lett hamarabb, és bár nálunk nme derült ki, hogy hol csúszott hiba a dologba, de súlyos problémákkal indultunk, amin aztán a gyógytorna és a korai fejlesztés rengeteget segített. 10 hónaposan bőven elég még mászniuk, esetleg már felkapaszkodhatnak bútorok mellett állásba. A fontos, hogy lásd, hogy érti amit mondasz neki, és hogy ő is próbálkozzon, hangokkal, gesztusokkal kifejezni az akaratát, gondolatát, érzelemeit. Kell, hogy érdeklődő, figyelmes legyen zajokra, mozdulatokra, helyzetekre, a környezetére, az emberekra, huncutkodjon, pajkoskodjon. Szerintem ennyi a lényeg. Van aki integet, van aki tapsol, táncol, van aki mond már pár szót, van kai pakolászik, de ezek nagyon változó dolgok, ehhez szerintem ne mérj semmit.
2011. jún. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

Nekem azért segített, ha láttam, vagy olvastam, hogy más ennyi idős gyerek mit tud már, hogy eszembe jutott az enyémnél is megpróbálni, hátha neki is megy már... volt, hogy rögtön sikerült, volt, hogy többször próbálgattuk, aztán egy nap egyszer csak azt láttam, hogy csinálja. Gondolok itt az integetésre vagy a tapsolásra például. Az a tapasztalatom, hogyha foglalkozik az ember a gyerekével, hamar észreveszi, hogy sokkal több mindenre képes, mint kinéznénk belőle:)Én soha nem álltam úgy hozzá, hogy elég, ha ennyi idősen a papírforma szerint ezt és ezt csinálja...

Sok múlik rajtunk, mi milyen feltételeket teremtünk meg, hogy lehetősége, kedve legyen sok mindent kipróbálni. Persze erőltetni sosem erőltetek semmit.

2011. jún. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!