Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól, vagy hány hónapos...

Mikortól, vagy hány hónapos kortól lehet úgy adni a babáknak, hogy délelőtt gyümölcs, délután főzelék? A babám 4 hónapos, két hetet kezdtük a gyümölcsöt délelőttönként kapja. Tápszeresek vagyunk. És babapiskótát mikortól lehet hozzákeverni neki?

Figyelt kérdés
2009. márc. 2. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

úgyis látod, hogy mennyit eszik meg egy evésre a gyümölcsökből. Ha már legalább fél üveggel megeszik, akkor szerintem elkezdheted a főzelékeket is kóstoltatni vele. Ha már abból is megeszik fél-1 üveggel, akkor nyugodtan adhatod neki. Én nem egészen 4 hónapos volt mikor kóstoltattam vele, és kb 3 hét alatt el is jutottam oda, hogy délután főzeléket evett, délelőtt gyümölcsöt. aztán rá két hétre kb már tízóraira gyümit evett, ebédre főzeléket, uzsonnára pedig megint gyümölcsöt vagy akkor is főzit. Szerencsére semmire nem volt allergiás, így gyorsan tudtunk haladni a kóstolásokkal.

Babapiskótát még nem adtam neki, de szerintem 6 hós kor alatt azt biztos, hogy nem, utána is csak olyat, ami nem tartalmaz lisztet, tartósítókat, ilyeneket. vannak külön babakekszek, azokat amennyire tudom, 6 hós kor felett eheti a baba.

2009. márc. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi kb 3.5 hónapostól kezdtünk "rendesen" enni.Az én babám is tápis,most 5 hónapos,és de.gyümi,ebéd tejpép,uzsi főzi,a reggeli és a vacsi tápszer.De mióta ráérzett az izekre,nem nagyon kell a táp...Babakekszet én vettem,h.legyen itthon,de még nem adok,de 6 hótól adható,az van ráirva.Én úgy gondolom,a keksz késöbb kell,amikor már nem elég kalória nekik a sima gyümölcspüré.Remélem valamennyit segitettem!
2009. márc. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Előző jól irta,ha már megeszik egy étkezésre valót nyugodtan ki lehet váltani. Mi 5 hónaposan csak reggel és este ettünk tápszert. Délelőtt gyümit,ebédre főzit, uzsonnára meg tejpépet kapott. Babapiskótát csak most kezdtem adni (9 és fél hós), de 5 hónapos kortól Hipp babakekszet kapott a gyümibe reszelve. Kicsit drága (600 körül volt egy doboz),de ha jól emlékszem 4 hótól lehet adni.
2009. márc. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm a segítséget, nagy segítség volt a válaszotok!
2009. márc. 2. 18:44
 5/5 anonim ***** válasza:

18:43-as vagyok:

Az elsőt akartam irni,csak közbe közénk irtak. :)

2009. márc. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!