Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 6,5 hónapos baba lehet...

Egy 6,5 hónapos baba lehet hisztis?

Figyelt kérdés
Most járt itt a védőnőnk és azt mondja h hiszti amiket csinál. Már most ott tartunk h nem mehetek ki a szobából se ahol van, mert egyből üvölt... Kész vagyok! Alvásnál úgyanez a helyzet, eddig szépen elaludt a kiságyba egyedül, most meg csak ordít benne, ha ott vagyok mellette és simizem, nyugtatom akkor is. Védőnénk szerint ha nincs könnye csak hiszti.... És megfigyelte a viselkedését és azt mondta h nagyon fel van kapatva és hisztis. Hagyni kell....
2011. jan. 19. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
mi 7 hósak elmúltunk, és nálunk van hiszti... néha beüt vmi a gyereknél, és ő azt akarja, pl a papucsomat nyalogatni nem hagyom és megy a mű sírás, ilyenkor ránézek és elnevetem magam, elővestek vmi érdekes játékoz pl cumi(ujját szopja, cumi játék) és már megy a viháncolás. ugyanez ha kézbe van és lerakom mert főzök, és neki így épp nem jó akkor ugyanez. v ha mászkál és az előszobába akar kimenni, v a szgépet akarja megszerelni... van hisztije, de nem engedek, megvannak a különböző helyzetek mit hogy kezelek... :)
2011. jan. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sajnos igen, lehet hiszti. Én sem hittem el, meg is lett az eredménye! Az én fiam könnyekkel hisztizik, de már könnyű felismerni és kezelni is jobb, csak bosszantó. Én sem mehetek ki a szobából, mert akkor a nyomomban van és így elég nehézkesek a mindennapi teendők elvégzése. Mikor már nem bírom, mert "dolgoznom" kell, akkor mikor utánam jön, visszaviszem a szobába, hiába ordít. Néhány alkalom után abbahagyja.

Már ráeszmél ilyen idősen, hogy ti külön emberek vagytok és szeretne veled lenni....de sajnos meg kel szoknia, ogy ez nem megy mindig. Az én fiam 13 hónapos, és még most tanuljuk az önálló játékot. De hát mi elrontottuk (Ő hasfájós is volt és 3 hónapig szinte folyton karban volt).

Tudom, hogy a szíved szakad meg, de tényleg eredményes, ha hagyod egy kicsit (neked óráknak fog tűnni) és megnyugszik és megtanulja elfogadni a helyzetet. ....legalábbis én így éltem meg...

De csak Te dönthetsz, a te gyermeked, te ismered! :)

2011. jan. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6.5 hónapos lányom,hisztis,ha nem kapja meg a tv kapcsolót telefont akkor elkezd nyöszörögni, feszíti magát és elkezd sírni,amit megkapja egy hangja sincs:(Meg aztán a nagyszülőkkel élünk és eléggé sokat van kézbe...
2011. jan. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem, ők még ösztönlények.Hisztiről később beszélünk.
2011. jan. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kislányomnál is az volt h hasfájos volt és 3,5 hósan 2foga volt, most meg már van 6 és jön a többi. Mindig ezekre fogtam, hogy nyügös, sír és persze h foglalkoztam vele. Ne is mondjam h nem haladtam itthon semmivel. Most meg azt mondja a védőnénik h elkapattam és hisztizik a kisasszony. Most hagyjam síni???? Már kész vagyok teljesen!!!! Ő se játszik egyedül, pont ezt mondta a védőnő is....
2011. jan. 19. 12:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne azért hagyd sírni, mert a védőnő azt mondta, ő pár percet látta az életeteket. Az enyém is ilyen korú, most kezdte ha kiveszem a kezéből az újságot, vagy leteszem aludni, bevörösödve ordít. Én megsajnálom, kicsit megnyugtatom. Bár néha kimegyek a szobából és magától abbahagyja.
2011. jan. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát, az enyéim (3 gyerkőc) is ilyenkorban kezdték el ezt játszani. Úgy hat hónaposan lesznek annyira eszmélősek, hogy ha őt olyan hatás éri, amit nem kedvel (pl. egyedül marad a szobában), akkor ő ezt valamilyen módon jelzi számodra (üvöltés), és akkor itt jön a csattanó, hogy ha erre az a reakció részedről, hogy az eredeti okot megszünteted (hogy visszamész hozzá a szobába és onnantól már nincs egyedül), akkor ez neki tetszik, ösztönösen megint így fog cselekedni. Ez a hiszti alaptézise szerintem, hogy ő egy bizonyos magatartással téged irányítani tud. És erre bizony így féléves kor körül idegrendszerileg abszolút érettek. Egyébként nálunk is az esti lefektetés utáni elválással kezdődött. Erősnek kell lenned, és kibírod, hogy ilyenkor ellenálsz a kísértésnek. Ha odamész és abbahagyja, felemeled és rettentően boldog ettől, akkor egyértelmű a szitu, hogy nem a hasa fáj pl. hanem csak téged akar. Azért ha ellenőrizted, hogy nem kakis, és tuti, hogy eleget evett stb. akkor ne érezd magad rossz anyának attól, hogy hagyod sírni. Az enyéimnél, mihelys érzékeltem, hogy csak a sírásával engem akar "visszatapsolni", akkor úgy gondoltam, hogy az alvása sokkal fontosabb, ezért nagy kínok árán, de kibírtam, hogy nem megyek be hozzá. Amúgy pár nap alatt leszoknak róla, az enyéimnél az első nap fél óra bömbölés volt, aztán egyre kevesebb, majd a 5-6-dik nap táján, de max. egy hét múlva már nem is próbálkozik. Nyilván más és más minden gyereknél, függ attól, hogy milyen régóta csinálja, a berögződés milyen erős. Ha csírájában elfojtod, a későbbiek során az élet más területén sem lesz hisztis. Szerintem. Tudom most ez rémesen keményen hangzik, hogy hagyjad sírni, de hidd el, hogy csak az elején rossz. Aztán természetes lesz neki, hogy ha lezajlott az esti ceremónia, akkor neki kötelezően az a dolga, hogy aludjon. És semmilyen körülmények közt ne menj be hozzá amig fent van, mert akkor dől az egész elmélet és ha érzi, hogy vannak kivételek, akkor ráerősit a hitére, hogy bármit is elérhet a hisztivel. Egyébként (a jövőre nézve) a hiszti ellenszere az érdektelenség szerintem, amikor semmilyen módon nem reagálsz. Sok sikert! 40/n
2011. jan. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nálunk abból nincs gond h ha kimegyek a szobából, mert játékkal kezdtem el erre felkészíteni mikor még csak feküdt, és nem mászott, h kimentem megálltam az ajtó mellett és a kukucska játék jött. akkor szék mögül, v csak ültem mellette és a textil pelussal, v a pelenkázó végénél lebukok, és felugrok :9 imádja a kis majom :) de mi már elég rég óta 3-4hós kora óta csináljuk, v ha ki is megyek és szól akkor visszaszólok, énekelek v vmi h hallja h ott vagyok, csak elbújtam :) de minnyá előbukanok :) sok sikert!
2011. jan. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!