Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos hisztis babám van....

6 hónapos hisztis babám van. Adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
kezdek már nagyon besokallni, mindig mindenért ordit, nem lehet egy percre se egyedül hagyni, és ez születésétöl fogva igy megy,. azt hiszem jo anyja vagyok, mindig minden pillanatát lesem, de már nagyon belefársadok hogy lassan se inni se pisilni nem tudok töle, a többiröl ne is beszéljünk, de ha ölben van, akkor is sir, nem fáj semmilye, egyszerüen hisztizik, most már forog, de magátol nem forog játék után, ha oda adom neki, akkor eldobja és ordit, már minden létezö modon probáltam eltzerelni a figyelmét, de már idegileg nagyon ki vagyok, ma elsözör rávágtam az ajtotr, hogy kitört az üveg. ilyet még nem csináltam, nem is akarok, de félek hogy be fogok kattanni.. adjatok tanácsot.. semmivel nem haladok itthon, csak ha orditani hagyom..
2011. jan. 19. 13:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%

Hisztis baba nincsen, egyszerűen ő a sírással fejezi ki, hogy valamit akar. Mivel beszélni még nem tud, a sírás az alapvető kifejező eszköze.

Az édesanya feladata, hogy megállapítsa, éppen mikor miért sír, figyelni kell rá, nem csak arra, hogy sír, hanem hogy miért. Ha sikerül megfigyelni a sírás jellegét, kitapasztalni, mikor miért sír, sokkal kiegyensúlyozottabb baba lesz.

Azzal, hogy ideges vagy, nem teszel jót, sőt a baba ezt is érzi, akár ezért is sírhat. Először is nyugodj meg, koncentrálj a baba jelzéseire!

2011. jan. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
9%

hajjaj

először is nyugodj meg!!!!!

a házimunka megvár, majd megcsinálod ha alszik, vagy ha apuka hazajön (én már 18 hónapja így csinálom)

egy 6 hónapos baba nem hisztizik, ezt tudnod kell!!!!! vmi nem jó neki, azért sír, ki kell derítened az okát, csak te tudsz neki segíteni

de meg kell nyugodnod, mert a baba érzi hogy ideges vagy és lehet hogy ettől sír ő is, hidd el hogy így van tapasztalatból mondom

vagy nem tudsz egy kis segítséget kérni?

és ne hagyd ordítani a babát semmiképp, próbáld meg lazábban kezelni hogy kosz van, vagy rendetlenség, ez ilyen időszak

2011. jan. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
18%
6hónapos baba biztos nem hisztizik.Nyugodj meg és akkor ő is nyugodtabb lesz.Próbálj meg vele játszani,legyél vele,nyugodtan sokat.
2011. jan. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Csak tipp: Elég folyadékot kap? NEkem is viselkedett hasonlóan a gyerek, kiderült, hogy azért sírt, mert nem annyi folyadékot kapott, ami elég volt neki. most kb. 1,2 liter vizet iszik (8 hós) és nincs hiszti.
2011. jan. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
38%

Érdekes... Itt fél évvel idősebb a baba és tud hisztizni, akkor most hogy is van ez?

Egyébként szerintem igen hisztizni tudnak már ilyenkor!


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2011. jan. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

NEM tudnak hisztizni! Azért ordítanak, mert ők a sírásukkal jelzik hogy mi a bajuk, de a szülő nem figyel rá. Ők a sírással közölnek mindent, pl vegyél fel, búj hozzám, álmos vagyok, éhes vagyok, melegem van...

Gondoljatok bele, ha némák lennétek, hiába próbálkoznátok mondani, hogy éhes vagyok, nem értik meg. Még ha sírnál, akkor sem értenék meg. Milyen szörnyű érzés lenne, ha ti erőlködnétek, de senki sem ért meg.


A hiszi egy akaratos dolog, ilyenkor a gyermek a saját akaratát fejezi ki. A baba pedig az alapvető szükségletek kielégítéséért sír. A baba nem azért sír, hogy nézze a mesét a tévében, míg a hiszti folyhat a tévé nézéséért.

2011. jan. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%

"...A hiszi egy akaratos dolog, ilyenkor a gyermek a saját akaratát fejezi ki.... "


Igen ám, de mi van ha olyat csinál amit nem szabad mikor kicsi (6 hónapos) még nem fogja megérteni hogy ne csináld ezt vagy azt, akkor el kell venni tőle és neki áll ordítani érte... Akkor nem mondjuk hogy ne sírjon -hisztizzen- nem vesszük el tőle és majd ha nagyobb lesz és elvisszük mondjuk boltba akkor vásároljuk fel neki az egészet mert addig nem fogja abbahagyni a sírást... Na hát én ebből nem kérek akkor ítéljetek el érte de én inkább hagyom sírni, persze nem mindig és minden esetben, de inkább most mint később. Azt a fél óra sírást el tudom viselni most, és neki se lesz tőle baja, de később majd sokkal sokkal nehezebb lesz mikor még erősebb lesz a saját akarata, amit most is gyakorol rajtunk és próbálgatja mivel mit vált ki és ér el.


Hát én így gondolom, senkinek nem kötelessége elfogadni a véleményem, és se értek mindenkivel egyet. Biztos van más is aki így látja, ha nem az se baj.

2011. jan. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%

Nem akarlak elkeseríteni, de erről is szól az anyaság. Nem minden baba egyforma. Van amelyik hónapokig csak eszik alszik, és a hangját sem hallani, és van amelyik folyton követel valamit. A te babád ilyen. Az én nagyobbikom is ilyen volt. Hónapokig csak a legszükségesebb házimunkát csináltam meg, és alig vártam hogy az apja hazaérjen. DE! A 6 hónapos baba nem hisztizik!! Még sehogy máshogy nem tudja kifejzni magát, és ha ordítani hagyod akkor csak rosszabb lesz. Hagyd ott 2-3 percre, mikor már nagyon kivagy, de ne többre. Utána menj oda hozzá, és nyugtasd meg. Valószínüleg azt is érzi már a babád hogy ideges vagy, és így ő is ideges, és nehéz lenyugtatni.


Nekem az vált be, hogy bevettem a leszarom tablettát. Nincs kaja? Szalad a ház? Két hete nem mostam hajat? Nem tudok elmenni pisilni? Na és? Miután elfogadtam hogy az én gyerekem ilyen, és nem idegesítettem magam feleslegesen ezen, jobb lett a helyzet. Lassan a babám is nyugodtabb lett, és én meg szinte csk vele foglakoztam, de megpróbáltam sokszor otthagyni, csak 5-10 percre. Mikor nyikkant már rohantam hozzá, hogy ne kezdjen nagyon sírni, és ez bevált. Lassanként már elvolt 5-10-15 perceket is egyedül. Most 13 hónapos. Mióta kúszik-mászik, jár, már sokkal nyugisabb, mert nincs mindenben rám utalva. Akár 1 órát is elvan egyedül.


Éld bele magad picit az ő helyzetébe, és tudd hogy nem azért sír hogy téged idegesítsen, bár tudom néha úgy érzi az ember és a fél karját adná egy kis nyugalomért. Még nem tud igazán mozogni sem. Ha leteszed valahová, és megunja akkor nem tud odébb menni, nem egyedül akarja elérni a játékait, azt akarja hogy te légy ott vele, és játssz. Ez a kulcsa az egésznek, hogy téged akar. Gondolj csak bele, hogy még nem töltött annyi időt ezen a világon, mint amennyit a pocakodban. Te vagy neki a biztos pont a világban. Ha nem hagyod magára, hanem ottvagy mikor hív akkor rá fog jönni hogy nem olyan ilyesztő egyedül sem. Fokozatosan szoktasd. Tedd le a kiságyba, járókába. Ha csak 1 percet van el akkor csak egyet, de eközben ne szórakoztasd. Ha sír, vedd ki. 10 perc múlva tedd le megint. Meglátod beválik. Ha nem akar nélküled lenni, akkor tedd be az etetőszékbe,vagy a hordozóba és vidd magaddal. Én volt hogy a WC-re is behúztam a babakocsit, és egész nap dumáltam a gyerekhez.


Azt viszont fogadd el, hogy az anyaság 24 órás szolgálat, és hidd el utána könnyebb lesz.

2011. jan. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Bocs nem a nagyobbikom, hanem a picim ilyen:)
2011. jan. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

15:43

Aki úgy gondolja,hogy egy 6 hónapos is tud hisztizni az idomítson kutyát és ne gyereket neveljen!!!

2011. jan. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!