Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tud v. ki tanácsot adni...

Tud v. ki tanácsot adni hisztis, akaratos babák nevelésében?

Figyelt kérdés

1,5 éves a kislányom és mostanában kitört rajta az akaratosság és hiszti!

Egyszerűen nem tudom hogy kezeljem,se a szép szó se pedig a határozott fellépés nem segít!Már megőrülök a mindennapi ordításoktól!!

Dobálja magát a földhöz,beleharap abba ami épp a keze ügyébe van üti a felét a kezével és persze úgy ordít mintha v.milye fájna!Kérlek segítsetek!


2009. dec. 19. 21:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld elterelni a figyelmét, illetve ha nálad is szakad a kötél vidd be a szobájába és hagy magára.
2009. dec. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés. Szakértők szerint fő a következetesség. Ha egyszer v.mit nem engedtél meg neki, utána se tedd.

Tudom könnyű ezt mondani. - Nekem is van egy hisztis, akaratos másfél éves kisfiam. - De hidd el, a hiszti nála egy eszköz, amivel bepróbálkozik. És ha látja, h. használ, akkor méginkább.

Szóval fő a következetesség, és egyébként nem baj ha sír. Hadd sírjon, majd abbahagyja.

2009. dec. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz az enyém 2,5 éves nálunk az vált be, hogy eleinte bevittem a szobájába és ráparancsoltam hogy csak akkor jöhet ki, ha lenyugodott ha kijött sírva vissza vittem és megint és megint és megint.


Most már odáig jutottunk, hogy kevesebbet hisztizik, de ha igen elég ha a szoba felé mutatok és már megy is persze ordítva de max. 5 perc és jön ki hüppögve és mondja, hogy anya most már jól vagyok megnyugodtam :-)


Nem tudom jól csinálom e, de muszáj volt mert kikészítette az egész családot főleg a 7 éves bátyát.

2009. dec. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen az ágyba szoktuk tenni ha hisztizik és nem hagyja abba,tudja már ő is amikor mondjuk hogy megy az ágyába amíg nem nyugszik meg,de nem sokat segít még ez a módszer,de ami a leginkább aggaszt az az hogy ha nem jön össze neki v.mi vagy nem engedek meg v.mit akkor dühből az első reakciója hogy üti a fejét a kezével vagy azzal ami épp a kezébe van és látszik hogy mérgében csinálja!
2009. dec. 19. 22:14
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Na hat en se tudom mit tegyek.Az 1 eves kislanyom nemhogy sir,hanem akarhova megyünk sikit,ha nem kapja meg amit akar.Mar felek vele a hazat elhagyni.Borzalmas,ilyet meg gyerektöl nem hallottam,siman kivagja a magas c-t.
2009. dec. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Én sem értem miért van ez a mai gyerekeknél!

Nagyszülők is értetlenül állnak előtte mert mint mondják nem voltunk mi ilyenek anno és nem is igazán lehetett ilyenről hallani!A mai gyerekek meg szinte egytől egyig ilyen hisztisek és az a szomorú hogy már ilyen hamar kezdik a dühkitöréseiket!Mi lesz így később?

2009. dec. 19. 22:42
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Jajj de jó hallani hogy nem csak az én fiam (2,5) művel ilyeneket! Nálunk 1,5 évesen kezdődött, aztán volt egy nagyon kemény időszak (mindent földhöz vágott ami a kezében volt, vagy éppen saját magát, a padlót is képes volt lefejelni dühében, ordított végig az utcán stb), mostanában a 3-ig számolok és bezárlak a szobádba, illetve elveszem a kedvenc.... általában segít. Nem szűnt meg, de már kezd elviselhetővé válni.

Kitartás!!!:)

2009. dec. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szépen elmagyarázod neki, h. ezt most nem lehet, mély levegőt veszel, és vársz. Megmondod neki, h. nagyon szereted, de akkor sem lehet, amit szeretne, de vele vagy, és megvárod, amíg befejezi. A lényeg a birka türelem, és egyfajta jóérzés, ami megszületik belül, hogy elfogadod őt, akkor is, ha aktuálisan akár a hajadat is téphetnéd miatta. Hamar megértik, hogy komolyan gondolod, és hogy attól még ott vagy, és támogatod. :)
2009. dec. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Elolvastam a neked írt válaszokat és szerintem egész jókat írtak az előttem levők. De: nekem van egy 3 éves kisfiam,aki szintén elég hisztis (bár mintha kezdene alábbhagyni). Amikor ő 1,5 éves volt, másképpen "hisztizett". Az nem is hiszti volt, hanem inkább figyelemfelkeltés, mivel még szavakkal nem tudta kifejezni magát, így kommunikált, ha valamit nagyon-de nagyon szeretett volna, főleg, ha azonnal. Ebbe beletartozik, hogy esetleg saját magát ütötte-vagy mást. El van keseredve nem tudja megmondani amit fszeretne, pedig ő úgy mondaná :D. Mivel már nagyon szépen és tisztán beszél, nincsenek akkora cirkuszok. Szóval szerintem egy 1,5 éves másképp hisztizik, mint egy 3 éves, ami már teljesen tudatos hiszti és másról szól.

Üdv: 3 éves és 7 hetes kisfiú anyukája

2009. dec. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi szépen hogy leírtátok a véleményeteket,sokat segítettetek és hát próbálkozunk folyamatosan,remélem sikerül enyhíteni a hisztis rohamokat valamennyire mert azért szeretnénk kistesót neki de jelen pillanatban nem érzem úgy hogy tényleg jó lenne e a közeljövőben még egy baba pláne ha ő is ilyen lenne akkor biztos megörülnék!

Köszi mindenkinek és aki hasonló helyzetben van annak én is sok kitartást kívánok!!:)

2009. dec. 20. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!