Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek könnyebb a második...

Szerintetek könnyebb a második gyerekkel az első időket átvészelni?

Figyelt kérdés
Igazából arra lennék kiváncsi, hogy a második gyereknél gördülékenyebben mentek-e az első hónapok. Nekem nagyon nehéz volt az elsővel. Iszonyúan sokat nem aludtunk, állandóan sírt stb..Nehezen viseltem, de bízok benne, hogy a másodikat más szemmel fogom látni.
2011. jan. 19. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem könnyebb. Még úgy is, hogy nekünk az első baba az első 6 hetet leszámítva tündérbaba volt, a másodikkal meg megtapasztaltuk, milyen egy "nem alvós baba".
2011. jan. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerek teljesen más, mint ahogy már te is változtál, kevésbé parázol felesleges dolgokon. A második nálunk sokkal könnyebb eset volt, a harmadik még inkább :)) Viszont, azon túl, hogy könnyebb, egyben nehezebb is, mert bejátszik a testvérféltékenység, ami eddig nem volt. Bárhogy próbálod (és jól teszed, ha próbálod) felkészíteni a kistesóra, tudat alatt munkálkodni fog benne, sajnos. Az tuti, hogy másodjára már rutinosnak számítasz és teljesen más mentalitással fogsz a dolgok elé nézni, így ez ne tartson vissza egy újabb babás korszaktól.
2011. jan. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az első gyerek 6 hós koráig gyakorlatilag nem aludt ( inkább csak szúnyókált ( ez igaz volt nappal és éjszaka is, teljesen ki voltunk bukva. mindenki bíztatott, nem biztos, hogy a második ilyen lesz, és igazuk volt. A második tündér arany gyermek volt, miután hazahoztuk, max 2 X volt fenn éjszaka, szopizott, aludt, nappal meg főleg. Úgy eltelt a babás időszak, hogy azon kaptam magam, jövő héten mennem kell dolgozni, mert lejárt a szabim :-(((
2011. jan. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ez azért megnyugtató. Terhes vagyok már, tehát igazából dilemma már nincs. Csak néha-néha úgy érzem, hogy nem bírnám még egyszer ua-t a nehézséget átélni. Én évekig alig aludtam+ volt sok betegség.. A lányom már nagy. 9 éves. Talán a testvérféltékenység nem fog igazán gondot okozni, mert rettentően várja. De aztán lehet, hogy koppanok. Az én lányom 1 éves koráig kb. 6-8 üveg antibiotikumot fogyasztott, el így gondolom ezért vagyok ilyen parás. (De csak néha) Már valahogy úgy vagyok vele, hogy minden nehézség elmúlik, és az öröm meg marad.
2011. jan. 19. 15:57
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Már csak azért is könnyebb, mert már tudod, hogy lesz vége, tudod, hogy mikor fogod látni az alagút végét. Az én kislányom első hat hónapja semmi másból nem állt, csak sírásból. Mikor megtudtam, hogy ismét terhes vagyok, élve temettem magamat. A második gyerekem hozzá képest egy angyal volt. Így volt sok éjszakázás, hasfájás, éppen a fogzási időszaknál tartunk, de már tudom, hogy pár nap és ezen is túl leszünk. Szerintem ne ringasd magad álmokban, szinte minden gyerek ébred éjszakánként picinek, elég soknak fáj a hasa az első hat hétben, szinte mindegyik nyűgösebb fogzáskor, de már lesznek módszereid, amiknek a többsége be fog válni most is.
2011. jan. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
En leszek a kivetel. A lanyommal konnyebb volt az ejszaka. 2X kelt, 3kor, 6kor, utana rogton visszaaludt, mjad utana mar csk 4-5kor kelt, vegul 7 honapos kora korul mar csak reggel. A fiam jovo penteken lesz egy eves, es meg egyszer sem aludta at az ejszakat, a csucs az volt, hogy 3.30ig aludt. Ja, es sokszor nehez volt visszatenni ejjel aludmi foleg az elso 3 honapban. A napkozbeni alvasok is nehezebben mennek a fiamnal, sajnos. :-(
2011. jan. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én mindig azt számoltam, hogy összesen hány órát alszik 1 nap, mert írták, hogy kb. 16-18 órát egy nap. Remélem jól emlékszem. Állandóan ezt számoltam, mert össz-vissz 12 óránál nem igen aludt többet. Ettől kivoltam. Hát most többet alszik, mint csecsemőkorában
2011. jan. 19. 16:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyon várja a lányos szerintem még segíteni is tud neked apróbb dolgokban én is nagyon vártam annak idején a tesómat és állandóan segíteni akartam anyukámnak, mondjuk sokat nem tudtam, mert köztünk csak 4 év volt, ebből mókás történetek is vannak, de semmi veszélyes nem történt.
2011. jan. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is 9 év korkülönbség, nagy most 11 kicsi 22 hónapos.

A kicsi sokkal roszabb alvó volt/van, mint a nagy.

A fiam nyugodtabb baba volt.

De természetre kicsi ugyanolyan "bandita", mint a bátyja volt akkora korában.

2011. jan. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szerintem ez inkább a gyerek temperamentumától függ. hiába van vkinek már tapasztalata mondjuk egy anygali jó babával, ha kap utána egy nem alvósat, sírósat. teheti az ablakba a tapasztalatot. és nem is lesz könnyű se. ha meg jó alvó gyereket kap másodiknak, akkor meg könnyű lesz. ilyen egyszerű ez.

nekem az első egy nagyon nehéz baba volt kicsinek. most remélem nagyon, hogy a második kárpótol, akivel 8 hetes terhes vagyok. :)

2011. jan. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!