Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen sok különbség lenne...

Ilyen sok különbség lenne "hátas" és "hasas" baba között?

Figyelt kérdés

Barátnömmel egyszerre lettünk terhesek, de az ö fia 3 héttel késöbb született mint az én lányom, ergó kb ugyanannyi idösek, lányom 5 hónapos, az övé 4 hós és 1 hetes.

Az ö fia háton szeret lenni, lányom meg szinte csak hason már születésüktöl fogva. A fia még egyáltalán nem tudja tartani a fejét, a lányom viszont egész felsötestét kb 2 hónapja ki tudja nyomni. Viszont a fia hátról hasra fordul, fordítva nem, a lányom pedig hasról hátra és fordítva nem.

Tényleg ekkora különbségek lennének, hogy nem mindegy hogy fektetjük a babát? Sosem gondoltam volna...

Szerintetek a hason fekvö vagy háton fekvö baba fog elöbb tudni dolgokat? Ti babátok hason vagy hátonfekvö? Miket tudnak?


2011. jan. 20. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Az enyémek mindig ordítottak, ha hasra fektettem őket, úgyhogy nem erőltettem.

Igazából nem is nagyon mertem, a dokibácsink sem javasolta.

2011. jan. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem teljesen mindegy, minden gyerek megtanulja magától előbb-utóbb amit kell :-)
2011. jan. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor jó :) Barátnöm nagyon aggódik, hogy a fia le van maradva a fejlödésben, én meg nem tudtam mit mondani mert nekem sincs tapasztalatom.

Miért nem javasolta a hasonfektetést a dokitok?

2011. jan. 20. 10:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam hason alszik,kezdetben oldalt fektettem.Arra hogy mikor fordult át már nem emlekszem,de hathónaposan mászott és gelállt ,tízhósan elindult.Szerintem nincs összefüggés,hogy hogy alszik.
2011. jan. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom a hátán szeret lenni, így alszik mindig.Holnap lesz 4 hónapos. Már 2 hónaposan az oldalára fordult, de akkor még csak mutatóba. Egy pár hete napközben sokszor fektetem a hasára, sokszor így is alszik.Eddig utálta, mindig sírt, és csak akkor aludt el, ha cumi volt a szájában. De érdekes, hogy előbb elaludt, mint a hátán,mert így nem tudott kapálózni. Amikor felébredt, mindig hagytam kicsit kínlódni.Most már gyönyörűen kinyomja a mellkasát, és szinte elindul, mert a lábát és a fenekét is mozgatja hozzá. Kezdi élvezni.szóval tényleg csak gyakorlás kérdése.Azt mondta a védőnőnk, hogy sokszor keveset fektessem a hasára.Nekünk bejött!De ő még nem fordul át hasról hátra, és fordítva sem.
2011. jan. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia!Testvéremmel 2 hónap külömbséggel szültünk az ő fia háton az enyém hason szeretett lenni neki elöbb kezdett el forogni az én fiam viszont kitudta magát teljessen nyomni ha hason volt.Elöbb is kezdett el mászni sőt már 10 hónapos és feláll kapaszkodva lépeget,tesómé 1 éves lessz,de még nem állt fel.Mindegyik baba másban ügyesebb.
2011. jan. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bölcsőhalál miatt.
2011. jan. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!