Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves kislányom ötödik...

Egy éves kislányom ötödik hónapja nem alszik éjszaka, óránként, vagy gyakrabban kel vagyis csak sír, de addig nem haggyja abba amíg nem kap cicit de ha bekapja akkor rögtön el is alszik! Már minden létezőt kipróbáltunk de semmi hatás! Tanácsok?

Figyelt kérdés
A cumi sem kell neki sem a cumisüveg,sem a csőröspohár, semmi! Minden homeos izét kipróbáltam már de semmi! Ezen kívül dentinoxot, panadolt, nurofent, kúpot meg mindent amit lehetett! Segítsetek légyszi, mert már nem bírom tovább!!!!!!!!
2011. jan. 20. 11:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A cicit használja cumi helyett. Ne adj neki,akkor sem,ha sír. Néhány nap után anélkül is elalszik.

Vagy csinálod így tovább,akár két éves koráig is.

Nem fogja kinőni,bár sokan fogják ezt mondani.

Csak nézd vissza a kérdéseket.

2011. jan. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Dehát már kipróbáltam és képes elájulni a sírástól akkor se haggyja abba! Jajj !!! :(
2011. jan. 20. 11:09
 3/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam 19 hónapos,ő is sokszor ébred éjjel és csak cicin alszik vissza. Én is nagyon kimerült vagyok,sokszor idegesen mondom neki,hogy aludj már! Van,hogy visszafekszik és alszik,de van,hogy addig ordit,amig nem adok neki. Hirtelen nem szabad tőle elvenni,amit megszokott 1 év alatt! Az nagy törés lenne neki! Nem érti,hogy amit eddig megkapott,azt most már miért nem?! Én bizok abban,hogy ha kijön az összes foga (már csak 5 van hátra),akkor nyugodtabban fog aludni és nem fogja kérni a cicit. 1 év alatt sokat változnak is,nyugi,5 évesen nem fog cicivel aludni,ha nem vonod meg tőle,akkor is leszokik,magától.
2011. jan. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

[link]


Olvasgasd ezt az oldalt,igy könnyebb megérteni a kicsik igényeit.

2011. jan. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az én lányom is egy éves de még soha nem aludt át egy éjszakát sem, maximum 3 órát alszik egybe éjszaka is és nem a cici miatt mert ő csak 2 hétig szopizott. 8 hónaposan szokott le az éjszakai kajáról, de azóta meg képes fél liter teát is meginni éjszaka. És a saját ágyában is max 11ig bírja ki, aztán oda kell rakni közénk, de ott sem alszik jobban. De nem baj 18 évesen már biztosan nem akar majd velünk aludni, addig meg olyan édes ahogy odabújik hozzánk.Nekem megéri a fáradságot.
2011. jan. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Másfél éves a lányom,és kb hete mikor felkel éjszaka,nemet mond a cicire.Szóval igenis le tud szokni róla magától is,kérdés ki az,aki ki bírja várni.Nekem is sokszor kel(t),adtam neki cict és aludtunk.Egyszerűen fáradt voltam leszoktatni és nem is bírtam volna hallgatni a sírást.Most ha éjszaka felébred és megkérdem,kér-e cict,azt mondja nem.Forgolódik icsit és alszik tovább.Azt viszont igényli,hogy vele legyek míg el nem alszik.
2011. jan. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia!Teljessen átérzem a problémádat fiam 10 hónapos és 5hós korátol óránként ébred és addig sír amig nem kap cicit.Nem cumizik,nem iszik cumisüvegből pedig probáltam neki adni belöle vizet sőt anyatejet is hátha át tudom őt verni de nem!Könnyű mondani,hogy ne adjak neki majd leszokik róla,de sajnos ez nem így működik,mert addig ordít és már szinte fuldoklik a sírástol amig nem kap cicit.Remélem hamarossan kinövi,mert egész nap tiszta kóma vagyok!Kitartás neked és nekem is:)
2011. jan. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nálunk is ez volt, és semmi se segített. úh kapott cicit és slussz. így se aludtunk fényesen, de legalább valamit.

jó hír, hogy szépen lassan magától leszokott róla. 16 hósan elkezdett jobban aludni, majd 21 hós korától átaussza az éjszakát. őt a fogai meg a mozgásfejlődés zavarták. sajnos vannak ilyen érzékenyebb babák, hozzájuk sokkal nagyobb kitartás kell, de hát ez van, ezt dobta a gép. cserébe a kislányom nagyon okos, értsd előrébb van mint a korosztálya, nagyon figyelmes, hamar belátja az összefüggéseket, és ált. nagyon jól lehet vele alkudozni, habár dackorszakban vagyunk, mert teljesen jól érti hogy mit szeretnék tőle, és szerintem az is hozzájárul, hogy nagyrészt elfogadja az alkut, hogy tudja, hogy anya jót akar hiszen mindig mindig ott volt ha kellett, sose hagytam sírni egy percet sem. (pedig az elején nagyon sokat sírt).

2 éves múlt decemberben a kislányom

2011. jan. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom lassan 15 hós és még egyetlen éjszakát sem aludtunk végig. Eleinte 3-4 ébredéssel telt az éjszaka, ma már ott tartunk, hogy hajnali fél 1-től fél 6-ig cicin cumizik, ahogy kiveszem a szájából máris visít. Ami nehezíti a helyzetet, hogy az iskolás fiam és a férjem miatt nem hagyhatom sírni. Egyszer próbáltam, de öklendezésig képes csinálni az üvöltést, sírást, egyelőre tanácstalan vagyok. A nyugalom miatt egyelőre tűröm, de már zombiként közlekedem a lakásban, nem sokáig bírom már. Mindenkinek kitartást, aki hasonló cipőben jár!

Várom a további ötleteket én is, hátha...

Köszönöm!

2011. jan. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszike a sok választ, ugylátom nem vagyok egyedül és még sokáig fog tartani... Hát már én is tanácstalan vagyok ,de sírni mégegyszer tuti nem hagyom mert már hányt a sírástól! Sajnálom , de hát nem tudok már semmit kitalálni! Nektek is sok kitartást kívánok!!! :)
2011. jan. 20. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!