Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csuklik a hintában és a...

Anniebianca kérdése:

Csuklik a hintában és a hordozóban, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 hónapos. Erős, egészséges kisfiú, néha sokszor bukik, illetve naponta 1x 2x csuklik is.

A gondom a következő: megfigyeltem, hogy legtöbbször hintában illetve hordozóban, vagy pihenőszékben kezd el csuklani úgy jó fél óra elteltével. Ez nem is lenne gond, kiveszem, megteáztatom. De nemsokára utaznánk sógoromékhoz, hordozóba kell vinnünk, mert tele lesz a kocsi, az út meg vagy másfél óra. Gondoltam rá, útközben megállunk pihenni, de átlagban háromnegyed óra elteltével ki szokott könyörögni a pihiszékből és társaiból. Valakinek van tapasztalata ehhez hasonló? 4 hónapos babátokkal utaztatok messzire, volt sokáig hordozóban? Köszi a válaszokat.


2011. jan. 20. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Eléggé reflux gyanúsnak tűnik a dolog.

Azért csuklik, mert össze van görnyedve.

Mohón is eszik?


A hordozóra nincs ötletem, ha muszáj, hát muszáj benne ülnie, utaztunk mi is ennyit, szépen elaludt.

Lehet, h aludni fog a tied is:)

2011. jan. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A csuklásnak nem sok köze van ahhoz, hogy hol pihen éppen a baba. Nagyon gyakori jelenség a csuklás, ami őt nem zavarja.

Itasd meg, vagy mutass neki vmi érdekes, fényes, zenélős cuccot.

nálunk sokat csuklottak a fiúk, szép lassan elnőtték.

Azt is szokták mondani, hogy akkor csuklanak sokat, ha fáznak. Hát nem tudom van e igazság alapja.

Valamint, ha teleszik magukat, akkor az is okozhatja a csuklást.

2011. jan. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem a mohó evést, mert nálunk is ilyen van, egyelőre nem engedtem megszondáztatni.

A doktornő szerint a gyakori bukás, csuklás, mohó evés, gyakori félrenyelés vezető tünetek.

Ha fennáll a gyanú, semmi gond, rengeteg csecsemőnél van ez, nagy százalékuk kinövi, viszont nem jó a gyakori teáztatás, mindig kis adagokat egyen többször.

Én a helyedben megkérdezném a gyerekorvost.

2011. jan. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!