Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki házi tehéntejet ad a...

Aki házi tehéntejet ad a gyerkőcnek, az meddig forralta fel? (nem kérek tejellenes hozzászólásokat, köszönöm)

Figyelt kérdés
2011. jan. 21. 00:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kecskénk volt, de anyuék maguknak is mindig forralták fogyasztás előtt a tejet, mert a forralás "sterilizálja" a tejet, különben az esetleg benne levő bacik kellemetlen perceket okozhattak volna nekik is, de főleg nekünk gyerekeknek. Szóval én a tehéntejet is forralnám még a nagyobb gyereknek is.
2011. jan. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A házi tejet muszáj forralni. Tudom, hogy úgy a legfinomabb, nyersen, de csak így tudod úgymond fertőtleníteni. Még magunknak is forralom, nem még a gyerekemnek. Jó, én néha csalok és forralás előtt iszok egy pohárral úgy nyersen is. :D

De a gyermekednek mindenképp forralva add!

2011. jan. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én addig forralom míg el nem kezd futni.
2011. jan. 21. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A házi tejet fertőtleníteni kell! Kérted, hogy ne írjam, hogy én házit nem adnék neki, így nem írom... addig forrald, ki nem akar szaladni az edényből.
2011. jan. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mint ahogy elottem irtak,addig forralom meg fel nem forr.
2011. jan. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A házi tejet mi mindig felforraljuk, még magunknak is.
2011. jan. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi teheneket tartunk. Azt, amit rögtön fejés után iszunk meg, vagyis nem "kezeltetjük" sehogy, úgy forraljuk, hogy éppen ki ne forrjon. A legjobb, hogyha ott tudsz mellette állni és keverni folyamatosan, mert a legjobb, ha legalább 2-3 percig forr folyamatosan, persze nagyon vigyázni kell, hogy ne fusson ki, így legalább másfélszer akkora lábast válassz, mint amennyi tej van!

Minél hosszabb ideig tudod forrásban tartani, annál jobb, de 3-4 percnél nem kell tovább.

2011. jan. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazából nem a forralás mikéntje érdekel, hanem a kor, ameddig a gyerkőcnek forralva lett adva a tej.

Nem háztól hozzuk, hanem egy olyan helyről, ahonnan egy neves tejvállalat is viszi a tejet, tehát bevizsgált tejről van szó, mert a vállalat csak papírokkal veszi át.

2011. jan. 21. 17:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Pasztörizált a tej? Ha igen, akkor szerintem 2 éves kor felett nem kell már forralni, ha viszont nincs, akkor mindenképpen fel kell forralni, nálunk az egész család forralva issza.
2011. jan. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!