Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerül egy baba...

Mennyibe kerül egy baba ellátása egy hónapban?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a babakozmetikumokra(gyógyszertári),pelus,stb.Alapvető dolgokra gondolok,és nem a legdrágább babakozmetikumokra.


Ti mennyit költetek egy hónapban a babára?


2009. febr. 3. 14:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

8 és fél hós a kisfiunk:


6000 ft bébiétel.(mindenféle üveges!)

2 doboz HIPP tejbegríz:1800 ft.-

4200 ft- Libero pelenka

2 csomag popsitörlő (Nivea): 1600 ft.-

meg még ha valami apróság kell akkor azt is megvesszük.

2009. febr. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
ja 10-20e ft attól függően h pl ruha kell e azt is hamar kinövik...
2009. febr. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

Azon lehet lefaragni, ha nagyobb tételben tudsz mondjuk pelust/popsitörlőt venni, mikor mi akciós, és nem akkor veszed meg, mikor már muszáj.

A gyógyszertári kozmetikumok nem drágák és nagyon jók.

Az üveges kajákból sem feltétlenül kell a legdrágább, lehet hogy megeszi az univert vagy a kecskemétit is, nem csak a hipp-et, ha meg mondjuk főzőcskézel, akkor érdemes többet főzni, és kis adagokban lefagyasztani.


A lányom 4,5 hós, és ha a ruhákat nem nézem (abból is tök jól ki lehet fogni tesz-veszen, turiban...), hanem csak a pelus+kencék+kaják, akkor mi kijövünk max8 ezerből egy hónapban.

2009. febr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

Az én kisfiam 13 hónapos, még csak most kóstolgatja a mi ételeinket, ezért még több üvegeset eszik.

Bébiétel(kecskeméti, Univer, akciósak): 9000.-

Pelenka(Rossmannos, kb. 2-3 csomag):6000.-

Tápszer(Mildibé Szép álmokat, havi 3 doboz):4800.-

Italok(üveges Kubu, babatea): 3000.-

Tejtermékek(krémtúró, joghurtok):3-4000.-

Tejpép(Rossmannos, 3 doboz): 1500.-

Nagyjából ennyi, szerencsére ruhára nem nagyon kell költeni, mert van egy nővére akiről sok fiúra is adható ruha maradt.

Így még sosem számoltam össze, de mostmár tudom mért vagyok minuszba a bankszámlámon.

Ja, és mindíg keresem az akciókat, és nem a legdrágább dolgokat veszem.

2009. febr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

Mivel mosható pelust használok,amikor csak lehet,így a pelenka az nálunk 2-4 havonta esedékes dolog,ilyenkor 2 csomaggal is veszünk.Ekkor 3000(ha van akciós teszkós,ha nincs 4500 ugyanez a márka).

Fürdetőkrém:800Ft,de ez is elég több,mint 2 hónapra.

Popsikenőcs:800Ft,de ezt sem kell minden hónapban megvenni,én általában addig szoktam használni,amíg a szavideje le nem jár,tehát fél évig.

Ruha:nos ez nagy kérdés,de ha van egy jó angol használtruhásod,akkor fillérekért juthatsz nagyon sok csini holmihoz.Bodyból én mindig a cheeroke cuccait veszem,mert olcsók és jók.A ruha is olyan 2-4 havonta változó dolog,tehát be tudod osztani,h minden hónapban veszel ezt-azt,így nem lesz olyan sok egyszerre.2-5e Ft-ot szoktam havonta ruhára költeni neki,attól függően,h éppen hol jár a növésben.

Kaja:ha szopizik,akkor az első fél évben nemigen van rá gond,de ha tápszeres,akkor bizony 8-10eFttal kell számolni erre.Mikor már elkezd főzelékeket enni,akkor (szerintem) érdemesebb gondosan válogatott alapanyagokból magunk kotyvasztani,és így sok ezer Ft-ot megspórolni,plusz hamarabb fogja megenni a házikosztot is.Nem nagyon veszem észre,h a konyha kiadása megnőtt volna miatta.Ha üveges kajára szoktatod,akkor viszont az első hozzátáplálálós hónapban olyan 4-5e Ft,de ez csak akkor,amikor egyszer eszik szilárdat,esetleg a hónap második felében már bejön a második étkezés.

Gyógyszer:mert bizony erre is szükség van.Eleinte,ha hasfájós a babád,akkor mindenféle csodaszerrel megpróbálkozol,és ha valamelyik hat,akkor azt használni is fogod.Így a határ a csillagos ég.Aztán jön a fogzás,az első lázas betegség,és megint jön 1-1 valami,és sajnos a babáknak szánt készítmények nem túl olcsóak.


Tehát,nem túl nagy kiadás,inkább,akkor kerül többe,amikor etetőszéket kell venni,vagy éppen le kell cserélni az autósülést,mert már kinőtte,vagy,majd,amikor a kiságyat kell rendesere cserélni.A számláinkon nem nagyon látszik meg,h eggyel többen vagyunk.Alig érezhetően emelkedett csak a hidegvíz fogyasztásunk,mert többet mosok.

2009. febr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Nekem 9 hós lesz a kisfiam,és kb.20000-22000 ft-ot költünk.Tápszer,tejpépek,babajoghurt,babapuding,Hipp üveges ételek,desszertek,gyógyszertári fürdető,popsikenőcs,pelus(Huggies,Libero,Pampers ezeket használom,mikor melyiket)törlőkendő(Pampers)és Avent üvegre etetőcumi(kb.havonta cseréljük).
2009. febr. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Tápszeres a babám, 4 hónapos:

tápszer 8400 Ft,

tejpép 1400 Ft,

zöldség, gyümölcs 2000 Ft,

bébiétel, bébiital 2000 Ft (még csak ritkán eszik ilyesmit),

pelenka Pampers 4000 Ft akciósan,

popsitörlő Rosmann-os 600 Ft/ 2 csom, de most találtam a Müllerben 1600 Ft/6 csom.

babafürdettő Gabi 500 Ft,

gyógyszertári fürdető, popsikrém 500 Ft,

Ruhák, én turiban szoktam venni jó minőségűeket,gyönyörűeket a bolti ár 5ödéért


A pelust, fürdetőt, bébiételeket is próbálom akciósan venni, olyankor többet.

2009. febr. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%
Ja, a bébiételről jut eszembe, a Kecskemétit is a Hipp gyártja, csak olcsóbb. Az Univer is nagyon jó, mert glutén és adalékanyagmentes.
2009. febr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%

Én is ilyen kérdést szerettem volna kiírni,de megelőztek:)


Ha jól értelmezem a szavaitokat,akkor az egy gyermekre eső családi pótlékot alig kell kipótolni átlagban,ahogy számolgatom?

Mert hallottam már olyat is,hogy havonta 40-50ezret is elvisz egy gyermek,de akárhogy is számolgattam,nem jött ki.

Én is úgy gondolom,hogyha megelégszek "angol" termékekkel,vagy barátok babáitól kapott ruhácskákkal,és nézem az akciókat,akkor alapvetően ki lehet jönni a családi pótlékból szinte.Nem?Legalábbis az első két évben.:)

2009. febr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%
a piperecuccon (2 havonta fürdőgél,popsitörlő,sudocrem 3000FT )és peluson(6000FT) kivül ruhára és játékra költök még többet. ez nekem 5-10000 ft pluszt jelent még havonta.
2009. febr. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!