Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam rá 5 hónapos...

Hogy szoktassam rá 5 hónapos kisfiamat a pépek kanálból evésére? Már mindent próbáltam, de egyfolytában megy a hiszti, és kilöki a nyelvével. Kipróbáltam a csőrös poharat, azt nagyon szereti. De szeretnék átszokni a kanálra. Ötletek?

Figyelt kérdés
2009. febr. 3. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!Nálunk is ugyanez volt.Kb 2 hétig kitartóan próbálkoztam amig teljesen megszokta és elfogadta a kanalat.Én először úgy csináltam hogy hagytam hogy magát a kanalat fedezze fel, esetleg tejcit raktam bele és úgy evett pár kanállal, majd később a levek és a pépek.Kitartónak kell lenned és akkor hamar megszokja.

:)

2009. febr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam pont 1 hete tanulta meg. Először ő is mindig kitolta a nyelvével, de aztán vele ettem én is a pépet, mutattam, hogy bekapom, forgatom a számban, és nyelek. Nézett a nagy szemeivel, aztán én lepődtem meg a legjobban, hogy utánoz. Mostmár nagyon szépen eszik.
2009. febr. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az elején nekem is csak pár kanál gyümölcsöt evett, abból is több volt a ruháján, mint amit megevett. Én a következő képen oldottam meg. Vettem pürés cumit. Cumiból gyönyörűen kiszívta. Mikor már megszokta a gyümölcs ízt, akkor próbáltam neki kanállal adni, először egy keveset és a végén megkapta a kanalat, hagy ismerkedjen vele. A maradékot szépen lenyalogatta róla. Fokozatosan ment a szoktatás. Kb egy hét alatt elhagytuk a pürés cumit (úgyhogy a fogszuvasodás miatt nem kell lepontozni :) és pont ma evett meg a kislányom egy teljes üveg sütőtököt. 3 hete próbálkoztunk először :) Amúgy van amit szeretnek, van amit nem. Nálunk pl a sütőtök a kedvenc.
2009. febr. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!