Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon belefáradtam már....

Nagyon belefáradtam már. Hasonló hiszti esetén mit tettél, ami bevált?

Figyelt kérdés
A 4 éves fiam provokálja az olyan helyzeteket, amiknél hisztizni tud. Mondok példát: ma szóltam neki, hogy hozza a cipőjét, mert indulunk a nővéréért az iskolába. Mivel két pár van, elővette a szürkét, hogy ezt veszi fel. Mondom, jó. Felveszi, közli, hogy szorít, inkább a másikat. Mondom, rendben, vedd a másikat. Felveszi, majd közli, hogy mégis inkább az elsőt. Mondom, nem, most már maradjon ez, különben is, azt mondtad, szorít. Reakció: ordítós hiszti. Rendszeresen ezt műveli (mosok fogat - jó mossál - nem mosok), mindig ellenkezik, borzasztó fárasztó. Volt már türelmesen elmagyarázva, megbeszélve, gyereket sarokba állítva, szobába küldve, hideg vizes arcmosás, stb. Próbálok türelmes lenni, de 15 perc szirénázás ronggyá tépi az idegeimet... Főleg úgy, hogy a 8 hónapos öccse éppen fogzik, így hozzá 7-8-szor kelek éjszakánként. Valami ötlet???
2011. szept. 20. 17:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
.
2011. szept. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%
bünti sarok. ha elkezd hisztizni megmondod hogy akkor most 5 percig a sarokban kell állnia amíg le nem nyugszik. eleinte persze nem fog ott maradni szépen vissza kell ilyenkor vezetni nyugodtan.(persze sarok helyett lehet lépcső is vagy a szobája) ha tudja hogy a hiszti nem vezet semmire csak neki lesz rossz akkor előbb utóbb tanul belőle.
2011. szept. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ott ilyenkor..(Vagyis tegyél úgy, hogy azt higgye ott maradt) Mikro megint variál, hogy inkább a másik cipőt veszi, mondd azt, hogy jó,vegye, de te most mész ő meg maradjon otthon a másik cipőben. Mikor fogmosásnál teszi ezt, mondd azt, hogy akkor moss vagy ne moss én most elmegyek a tesóddal játszani, hidd el kb a harmadik alkalom után már rohanni fog hogy befejezte csak ne hagyd egyedül.. Utána pedig próbálj szeliden vislekedni vele(pl: "na látod, ha előbb abbahagytad volna még játszhattunk volna valamit."..stb.ha pedig időd engedi tényleg játsz vele, hogy érezze a hiszti ez elől veszi el az időt és ezt talán ki is hangsúlyozhatnád neki.) Ez az egész játszadozás pontosan arról szól, hogy vele kell foglalkozni.. Valószínűleg a kistestvér miatt, érzi azt csak így tudja elérni, hogy figyelj rá... Én ezt javasolnám.
2011. szept. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Kedves első! A bünti sarok megvolt, semmi hatás...

Kedves második! Ma pont ezt tettem, ott hagytam, mire ordítva jött utánam: "ne hagyj itt!" Végül felvette a másik cipőt, de a hisztit nem hagyta abba... Kiborító. Nagyon nehezen bírom.

2011. szept. 20. 17:48
 5/19 A kérdező kommentje:
Azt már nem is mondom, hogy mindig megbeszéljük hiszti után, hogy mi történt, és minden egyes alkalommal azt mondja: megígérem, hogy soha többet nem hisztizek... Szerintem a soha többet az ő olvasatában a következő 5 percet jelentheti...
2011. szept. 20. 17:50
 6/19 anonim ***** válasza:
"Sajnos ordító gyereket nem vihetek magammal.." A lényeg, hogy ne lássa, hogy ezzel idegesít vagy bármit is elér..Tudom hogy nehéz elviselni az állandó hisztériát,de ha tovább kitartasz befejezi..
2011. szept. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg bevetheted a "nagytesó cselt".. Ne te beszélj vele, hanem az idősebbik gyermeked szóljon neki, hogy: "a nagy gyerekek nem hisztiznek, nézzd meg én se csinálom" Hátha már él benne a testvérem a példaképem elv.
2011. szept. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Próbálok kitartani, de nem könnyű... A nagy tesós jó ötletnek tűnik, csak nálunk pont ellenkező hatást vált ki, ha a nagy mond neki valamit, hogy hogyan kellene viselkedni, akkor neki is megy a hiszti-bomba...
2011. szept. 20. 18:00
 9/19 A kérdező kommentje:
Nálatok volt olyan, hogy szó szerint provokálta a hisztit? Valamelyik válaszoló írta, hogy megpróbál több figyelmet kicsikarni. Ez tökéletesen igaz. Pedig rengeteget próbálok vele foglalkozni, de neki semmi nem elég. Szerintem egyke szeretne lenni...
2011. szept. 20. 18:03
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

szia,


most vagyunk túl (kopp-kopp) egy extra durva hiszti korszakon a 3 éves fiunkkal. olyan mértékű volt, hogy azt hittem megbolondulok!! pedig nekem még csak egy gyermekem van... mindent, de mindent kipróbáltam, ahogy Te is írtad, de egyszerűen semmi sem vált be. azután az egyik ilyen esti balhénál nem bírtam tovább és kitört belőlem a sírás, de nagyon. abban a pillanatban abba hagyta az ordítást, rám nézett és néhány másodpercig csak állt szótlanul (jó formán soha sem látott még sírni), azután hozzám szaladt és megkérdezte, miért sírok. azt mondtam Neki, hogy azért mert úgy érzem sosem fog szót fogadni és ettől ennyire szomorú vagyok már. átölelt és könyörgött, hogy Mama hagyd abba, nem leszek többé ilyen, megígérem!! és azóta a hisztik abba maradtak. tanácsot adni sajnos nem tudok... csak biztatni, hogy tarts ki!! tudom, hogy nem ez volt az utolsó ilyen esetünk, de az óta most nyugi van. próbáld meg Neki kimutatni ez mennyire bánt téged, hátha...

KITARTÁS!!


Ági

2011. szept. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!